Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Amikor beszélgettek, ismerkedt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor beszélgettek, ismerkedtek valakivel (írásban) mennyire figyelitek azt hogy hogyan fogalmaz a másik, mennyire ír helyesen? Mennyire befolyásolja ez a véleményeteket a másikról, akár jó vagy rossz értelemben?

Figyelt kérdés
Nők és férfiak válaszát is várom egyaránt.

2018. szept. 11. 09:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok kihegyezve a tökéletes helyesírásra, de arra figyelek, hogy mennyire fogalmaz a másik érthetően, olvashatóan, értelmezhetően. Ne kelljen többször nekifutni egy szövegnek, hogy megértsem, mit is akart leírni.
2018. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem kérem senkitől, hogy tökéletesen irjon, én is hibázok. (Most például nem figyelmetlenségből irtam rosszul, csak nincs hosszú i betűm.)

De mindenképp pozitivabb a benyomásom, ha érthető, könnyen olvasható, szellős az irása, és nincs tele szarvashibákkal.

2018. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

A te fogalmazásod például szerintem teljesen rendben van.

De mutatok ellenpéldát, ő például nem lenne első körben szimpatikus:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__randi..

Szinte biztos vagyok benne, hogy "csak" elütések vannak a kérdésében, de az ilyeneket vissza lehetne nézni, ki lehetne javitani, mielőtt elküldi a kérdést. Ezen kivül maga a mondat értelmetlen. Igen, értelmezhető, világos a kérdése, de nyelvtanilag teljesen rossz.

2018. szept. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem különösebben figyelek erre. Annyi, érthető, olvasható legyen és ne csak a kétszavas tőmondatot ismerje.

Nekem is vannak hibák, gépen, mivel előre jár a gondolatom, néha keverem "j" "ly" -ont. A másik, nem olvasom el amit leirtam, csak küldöm. Elküldés után látom a hibákat.

2018. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Nálam nagyon fontos szempont. Az igényes, választékos fogalmazásmód jó helyesírással pont ilyen jellemre enged következtetni, értelmes, igényes ember benyomását kelti vele.
2018. szept. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet különböztetni, ha csak elütés vagy tudatlanság az oka az elírásoknak. Engem nagyon zavar, ha képtelen helyesen írni egy nő, meg az is, ha mindent rövidít, amiről fogalmam sincs, hogy micsoda. A vonzalmamat megölné a butaság.
2018. szept. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon - nagyon.
2018. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

A jó helyesírás és fogalmazás nyilván pozitívan a rossz meg inkább negatívan befolyásolja. Viszont nem mindegy, hogy milyen gyakran és milyen hibákat vét valaki.

Én két nyelvet használok a hétköznapi életben és bizony van, hogy tévedek vagy rosszul fogalmazok, ami bárkivel megtörténhet, szóval nem várom el, hogy másik mindig hibátlanul írjon vagy fogalmazzon. De amikor már valaki folyamatosan rosszul fogalmaz és elég feltűnő hibákat vét, az már egy kicsit kiábrándító.

2018. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

A jo helyesiras es magyar nyelv ismerete alap.

N/36

2018. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon figyelem.
2018. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!