Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Vajon jól döntöttem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Thepityu kérdése:

Vajon jól döntöttem?

Figyelt kérdés
Üdv.Tegnap szakítottam a barátnőmmel.25evesek vagyunk 18 évesen jöttünk össze.Nekem ez volt az első kapcsolatom,neki volt egy fél éves kapcsolata előttem,de ez volt az első komoly neki is.A kapcsolatunk nagyon hullámzó volt az eleje óta most egészen a végéig. Olyanok voltunk már mint a házas társak de semmi késztetést nem éreztem hogy elvegyem vagy gyerekünk legyen.Szinte sosem veszekedtünk a szex is tudott jó lenni.Az elején meg is beszéltük hogy ennek vége lesz egyszer mivel első kapcsolat. Az emberek ránk csodálkoztak milyen jól megvagyunk ,de az csak a látszat volt.Nekem már bűntudatom volt ha azt mondta szeret.Az a durva az egészben hogy tök lazán fogadta először még viccelődött is,majd kitalálta hogy menjünk el biliárdozni. Basszus olyan jól éreztük magunkat mint kapcsolatunk elején. Nem éreztem akkor egy kis ideig hogy felelős vagyok érte.Aztán mikor haza mentünk újra előjött ez az unott érzés hogy már nem kellene vele lennem. Kb 5x próbáltam vele szakítani és mindig ez a fellángolás volt amikor kimondtam ,mindig megújult a kapcsolat. Mostmár egyre kevesebb időre újult meg.En depressziós is voltam sorba változtattam a munkahelyeket ,a lakhelyeket hátha az a baj. Aztán végül ugyanoda jutottunk mindig.Csak szállnak az évek.ugyanolyan minden mint 3 éve,csak dolgozunk és nem történik semmi.

2019. aug. 11. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a személy volt a fontos, hanem az érzelmek. Amint nincs érzelem, unatkozás van, és kifele nézés a kapcsolatból. Ha a személy a fontos, akkor hiába nincsenek lángoló érzelmek, fontos egymásnak a két személy.
2019. aug. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy teljesen különbözőek voltunk.Mikor megismerkedtünk én csavargó bulis hülye gyerek voltam,ő otthonülős olvasós kuckózós.Egy darabig jártunk szórakozni neki nagyon tetszett ,hogy kimozdítom ,majd értelmetlennek tűntek az esti csavargások ,elkezdtem motocrosszozni ez volt 4 éve azóta csinálom ,nincs semmi közös program,próbáltunk nyaralni nem volt jó,illetve szakmunkásként kint megtudjám alapozni a jövőm.
2019. aug. 11. 08:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A különbségek az elején is meg voltak. Most inkább úgy tűnik a leírásodból, hogy el lett határozva a szakítás, és megerősítés kellene. Talán van némi furdalás emiatt, és tompítani kell a dolgot érvekkel. Azt viszont csúnya lenne kimondani, hogy unatkozol mellette, és ezért lett vége a kapcsolatnak, még ha ez is a fő ok.

Azzal meg még rosszabb szembenézni, ha a lány benne lett volna a folytatásban, és most megzuhan a szakítás miatt, vagy érezni, hogy ő igazán szeret, és elfogad.


Majd az idő megmutatja, hogy hiányzik-e a másik, vagy nem. Egy kapcsolat nem feltétlenül az izgalmakról szól, hanem sok esetben arról, hogy el tudják egymást fogadni, és tudják egymást támogatni. Egy idő után kiismered a másikat, és nem lesz izgalmas.... aztán egy idő után meg már senki sem lesz elég izgalmas.

2019. aug. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi ,jó lenne még komment más szemszögéből


Az idegesít ha nem első kapcsolat lenne,és később találkozunk működhetett volna

2019. aug. 11. 12:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem túlzottan "rápörögtél" erre az első kapcsolat témára. Nekem valahol nagyon az jön le, hogy te bemagyarázod, hogy ez nem működhet, mert első kapcsolat - és hiába működik, az nem lehet, mert "te még nem élted ki magad".

Majdnem 20 évvel vagyok nálad idősebb, volt jópár kapcsolatom.

A családomban, környezetemben ismerek olyan embereket, akik tizenéves koruk óta együtt vannak, voltak nehézségek; de működik.

Mások azt hitték, majd mással jobb lesz; szebb lesz. Van, ahol bejött; van ahol nem.

Minden kapcsolat beszürkül egyszer, semmi sem állandóan jó.

De ha meg tudtok még újulni, és vissza tudjátok hozni a tüzet; akkor esetleg lehet értelme folytatni, csak ne beszéld be magadnak, hogy úgysem működhet.

Én itt látom a problémád lényegét.

2019. aug. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit köszönönöm,de tényleg ki kell élnem magam!
2019. aug. 12. 09:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Én óvatosan bánnék ezzel a "ki kell élnem magam" dologgal.

Nem egy embert ismerek, aki az élete szerelmét hagyta ott pont ezért. Évekig bánta utána, talán bánja ma is. Nagyon hamar ráébredt arra, hogy a fű bizony máshol sem zöldebb, az új lány / nő id unalmas lesz egy idő után.

Olyan ismerősöm is van, aki korábban így vélekedett a kapcsolatokról, mint most te. Közel 50 évesen most azért van egyedül, mert sokáig az emiatt egyedül hagyott exhez mért mindenkit. Aztán meg azért, mert egyre görcsösebben szeretett volna valakit maga mellé egyfelől, másfelől pedig a csajok azt hitték, biztos valami gáz van vele, hogy ennyi idősen nem kötelezte el magát. Ördögi kör, pedig magyon rendes srác, de elszúrta...

2019. aug. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát az,viszont vagy 5x megpróbáltuk nem szakítottunk csak mindig megbeszéltük de már egy db új élmény nincs.4eve ugyanaz a rutin céltalanul dolgozgatok nem járunk sehova volt hogy próbáltunk de valahogy azt érzem "nincs idő bekefolyni valami programba"
2019. aug. 12. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!