Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Leginkább nők tapasztalatai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leginkább nők tapasztalatai érdekelnek hogyha úgy léptek ki egy kapcsolatból hogy közvetlenül másikba, az mindenképpen sikeres választás volt?

Figyelt kérdés
Egyből az új pertner feledtet minden gondod és mindíg jó döntés ez?

2019. aug. 21. 18:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy nő ha lezárja magában a kapcsolatot, közben talál is valakit akivel ismerkedés után továbblép megfontoltan,az legtöbbször bejön a nőknek?
2019. aug. 21. 18:29
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Nekem bejött, feleségül vett és gyerekeink születtek ebből a döntésemből.


De nem garantálnám, hogy ez minden esetben jó döntés. Az én esetemben ez úgy nézett ki, hogy eleve pocsék volt a kapcsolatom, már haldoklott az egész a pitsába, előbb-utóbb eljutottunk volna a szakításig, bármi is lett volna, de menet közben megismertem a (most már) férjem, és ez felgyorsította a folyamatot. Nem arról van szó, hogy feledtette a gondokat és biztosan tudtam, hogy ő sokkal jobb az exemnél, hanem egyszerűen jól éreztem magam vele, önmagamnak, felszabadultnak és végre mint akit értékelnek, ellentétben a korábbi időszakkal, amikor nem azért voltam hisztis házisárkány, mert amúgy én egy hisztis házisárkány típusú nő lennék, hanem mert annyi sok frusztrációval találkoztam az akkori kapcsolatomban, hogy képtelen voltam másképp kezelni ezt az egészet. Szóval mikor megismertem a férjem, ő megmutatta, hogy másképp is lehet, kicsit se normális, ahogyan én éreztem akkoriban az exem mellett magam, és akármi is lesz ebből az egészből, akár szakítunk, akár egyedül maradok, mindenképpen jobban járok. Az csak a szerencsén múlt, hogy mi annyira jól összeillettünk és az első perctől kezdve annyira egy hullámhosszra kerültünk, hogy végül összeházasodtunk és családot alapítottunk - azóta is boldogan.


Viszont ez nem garancia arra, hogy másnak is ugyanez lenne. A párkapcsolatok mindig kicsit olyanok, mint a Lottó, vagy összejön, vagy nem, és persze te megteheted a tétjeidet, hátha, de gyakran van az, hogy nem te győzöl. Ugyanúgy benne volt a pakliban, hogy pár hét romantikázás után szétmegyünk a férjemmel, mert kiderült volna, hogy ez csak egy kósza fellángolás, és én ezzel bőven tisztában is voltam. De ott, ahol egy meglévő kapcsolatból kicsábít egy új és ismeretlen valaki, ott szerintem akármi is a végkifejlet, akármennyire is "sikertelen" maga az új kapcsolat, igenis jó döntés megszakítani a korábbi kapcsolatot, mert akárki akármit mond, igenis oka van annak, ha valaki elcsábul. És lehet ez akármilyen piti ok, ha nem a harmadik fél miatt történt volna a szakítás, előbb-utóbb magától is megtörtént volna.

2019. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egész kérdés nagyon rossz mentalitásra vall, ez nem választás. Akinek ez egy választás az nagyon gyorsan hagyja békén mindkét pasit. DÖNTÉS ha valakivel együtt akarsz lenni nem pedig választás. Ha választás az régen rossz és értelmetlen mindkét kapcsolaz. Ez nem így megy, hogy áhh ő lehet jobb mint a mostani akkor őt választom. Nem ezért lép egy normális ember másik kapcsolatba, hanem mert talál valakit aki elvarázsolja. Ebben az esetben pedig MINDIG jó döntés vele lenni. De az biztos, hogy ha nem is másik kapcsolatba de az előzőből mindenképpen lépni kell. Akár összejön mással akár nem, semmi értelme nincsen egy olyan kapcsolatnak ahol már így érzel a párod iránt.
2019. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A magam részéről nem tudom ezt elképzelni, hogy megtörténjen. Addig vagyok csak valakivel, míg ő érdekel. Ha már nagyon rosszak a dolgok, kilépek, nem bírom az azzal járó folyamatos feszkót meg súrlódást. Aztán persze jön a sírás, stb.. nekem szakítás után mindig csak max búfelejtő pasik voltak.


Nade, ez csak én voltam. Egyik jóbarátnőm gyakran lép át egyik kapcsolatból a másikba. Ebből láthatod, hogy ez hosszútávon még egyszer sem bizonyult jó döntésnek, de volt, akivel egész sokáig bírta és az utolsó 1-1,5 évet leszámítva boldogok voltak. Most a legutóbbi ilyen házassággal végződött neki, de majd az idő igazolja, ha jó volt a döntés.


Szerintem összességében nem praktikus. Nem vagy egyedül, így nincs időd feldolgozni a régi elvesztését.

2019. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Katasztrófa érdekkapcsolatban éltem, amiben sosem volt szerelem, ráadásul bántalmazni is próbált időnként. Életem legjobb döntése volt, hogy otthagytam őt a ma már férjemért. Az a helyzet, hogy annál a pasinál csak jobb jöhetett.
2019. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Tapasztalataim szerint ilyen helyzetben az új kapcsolatok 95%-a zátonyra fut viszonylag hamar, mert általában ilyen hirtelen nem lehet túllépni egy másik emberen. De aki abba az 5%-ba tartozik, annak szerencséje van, és szerintem azért ez nem egy rossz arány. :)
2019. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, igenis túl lehet lépni gyorsan, mégpedig azért, mert általában ez a túllépés, lezárás nem akkor kezdődik, hanem évekkel korábban. Csak nem biztos, hogy felismeri, hogy már rég lezárta, egész addig, amíg az új szerelem erre rá nem ébreszti. Ugyanis nem is lenne szerelmes, ha nem zárta volna már le. Tehát nem hiszek abban, hogy minden jó és hirtelen szerelmes lesz valaki másba, abban hiszek, hogy már nem jó, csak ül kilátástalanul a langymeleg trutyiban, mert úgyse lenne jobb mással, mert ez van, mert az van...A szerelem, az már csak tünete annak, hogy lezárta réges rég azt, ami látszatra még működik.
2019. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi volt a szakítás oka....téged hol tálat meg egyből....nem lehet hogy csak mankonak használ?
2019. dec. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!