Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A 40 év körüli egyedülálló,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 40 év körüli egyedülálló, értékes nőkhöz szeretnék szólni. Ti hogyan viselitek a sokadik szerelmi csalódást? Mit tesztek annak érdekében, hogy talpra álljatok és csiszoljatok a megtépázott önértékeléseteken?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy mi tart meg titeket belül, amikor úgy érzitek, kívül minden összeomlott és életetek szerelmét veszítettétek el? Amikor az is komoly erőfeszítés, hogy bemenjetek dolgozni. Amikor úgy érzitek, életetek szerelmében csalódtatok és használtak benneteket. Amikor reggelenként már nem tudjátok, miért ébredtetek. A sokadik szerelmi csalódás, krízis után hogyan varázsoljátok vissza fejetekre az elveszett koronát? Hogyan varázsoltok tartással rendelkező pozitív kisugárzású, valódi nőt magatokból, amikor a rengeteg fájdalom meglátszik a kisugárzásotokon és emiatt kerülnek a férfiak? Milyen konkrét lépéseket tesztek annak érdekében, hogy újra jól legyetek és azután valódi társra találjatok?

40 éves vagyok. Állítólag kedves, szép és szerintem lélekben gazdag is. Mégsem találok megbízható férfit. Olyat, aki nem csak használ (pl. arra, hogy feledje az ex-ét). Pedig biztos vagyok benne,hogy sok rendes férfi van, csak valahogy nem találjuk meg egymást. Nagyon köszönöm a válaszaitokat előre is!



2019. szept. 25. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akik függnek tőlem: a gyerekem, a kutyáim.

Miattuk nem adhatom fel.

De igen, elég sötét 1,5 év van mögöttem, amikor nem voltam a helyzet magaslatán. Viszont sok szerelmi csalódásom nincs. Egy van, utána már senki mást nem tudok úgy szeretni.

2019. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

"Egy van, utána már senki mást nem tudok úgy szeretni."


ezt remélem randikon tisztázzátok

2019. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt a leendő életed szerelme ír. De csak akkor válik azzá, ha nem az exeidet szeretnéd vele elsiratni. Szépen fogalmazol, nagyon tetszik. 31F
2019. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ami nekem segitett, hogy ebben a korban eljussak odaig, hogy aranylag konnyen viselem a csalodast, az az, hogy megtanultam onmagam legjobb baratja lenni

megtanultam az onszeretetet

megtanultam hogy ha akarok valamit akkor azt intezem magam

elhitettem magammal hogy szep, ugyes, okos, stb. vagyok es ugy lepek bele uj kapcsolatokba, hogy nem a masiktol varom el hogy szeressen, becsuljon, ertekeljen


nem vagyok tokeletes, csalodok en is, sot, sirni is szoktam, de felfogtam, hogy ez olyan mint a gyasz, ez resze az egesz parkapcsolati szinhaznak es a gyaszt, a csalodast, a szakitast megelem teljes egeszeben es nem probalom elnyomni


pont kb egy honapja tortent egy nagy csalodasom es amikor a fiu (oke, ferfi) elkoszont tolem a parkoloban es visszament az autojahoz, szinte lattam a villamot ami belem csapott es darabokra torte a szivem, mert akkor ott ugy ereztem, soha tobbet nem fogom ot viszont latni (pedig addigra mar halalosan belezugtam)

mar akkor elkezdtem sirni, egesz hazaig bogtem, reggel a munkaban is sirtam, de tudtam hogy ennek ki kell jonnie, nem akartam takargatni, meg elfojtani mert az nem segit

harmadnap mar csak picit sirtam, de meg mindig fajt

ilyenkor fontos hogy kisird magad, plusz felhivtam anyut, baratnoket, elmeseltem nekik mindent es segitett kibeszelni a gondot, ok meg persze buzgon vigasztaltak ami jol esett

elkezdtem ujra kondiba jarni, mert nehogymar magamba zuhanjak es fagyit zabaljak :D ilyenkor mindig ujult erovel hatarozom el, hogy megjobb no leszek es jobban odafigyelek sprotra, kajara


plusz nekem irto nagy segitseg az is, hogy elertem olyan dolgokat az eletben, megvalositottam olyan almokat, amik miatt baromi buszke vagyok magamra es amikor magam alatt vagyok, akkor mindig emlekeztetem magam ezekre a sikerekre, mert ezek segitenek felallni es folytatni


nyilvan ez nem megy egyik naprol a masikra, visszagondolva huszas evaimre, uristen, de kar hogy nem kezdtem el elobb ezt az egesz hogyan-szeressuk-magunk dolgot, ez idobe telik de csak akkor fog mukodni ha dolgozol rajta, ha teszel erte!

2019. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es, soha senkinek nem hazudtam azt, hogy szeretem, ha nem úgy volt. És mivel soha senki nem szeretett, igazából tök mindegy.
2019. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Van onkritikam onkontrolom onuralmam es elegge ismerem magam.

Mindig is stabil ertekrenddel birtam ezen nem valtoztata mas

Szoval nem mindenki zuhan be csak mert...

Alapban nem vagyok az a eldobom az agyam szerelmes de ettol meg melyen tudok szeretni.

Egyszeruen realistan racionalisan elgondolkodok rajta majd megallapitom h ennyi volt es onnantol nem erdekel ...


Tudod a szerelmen kapcsolatokon kivul is van elet es neha sokkal zeljesebb mintha hajszolod a szerelmet.

2019. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy belekotyogok! Én még csak közeledek a negyvenhez. Átérzem milyen, mikor az ember mindent negatívan lát. Meg azon agyal, vajon most ő depressziós, vagy s.. garcok veszik körül.

Meg kell élni a fájdalmat, hogy aztán megint tudj mosolyogva tükörbe nézni. Csak azért is érezd magad erősnek és szépnek!

2019. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Kedves 4. válaszoló! Nagyon köszönöm!!

Említed, hogy "megtanultam az onszeretetet". Őszinte kérdésem: Hogyan? Épp egy pszichológusnál voltam egy alkalom erejéig, amikor ő is ugyanezt mondta: "Muszáj megtanulnia szeretni magát!" Sajnos komolyan nem tudom, hogyan szeressem/fogadjam el magam, ha a világ (férfiak) azt tükrözik vissza, hogy nem vagyok elég; hogy nem vagyok szerethető és hogy nincs kellő önbizalmam, emiatt nem tisztelnek. Igen, sokat sírtam. Amikor a szakításunk után hónapokig hitegetett, majd közölte, hogy van új szerelme, végül azt mondta, siet és le kell tennie a telefont... Nos, akkor épp nyaraltam. Egyedül. Sírtam a strandon, a parkban, a vonaton, villamoson, majd az utcákon is, munkába menet. Sosem voltam még ilyen gyenge és önuralomra képtelen. Hogyan tanultad megszeretni önmagad? Milyen konkrét lépések mentén? Bocsánat, hogy most csak egy mondatodat ragadtam ki. Hulla fáradt vagyok. Ne haragudj.

2019. szept. 25. 21:58
 9/14 anonim ***** válasza:

"Sajnos komolyan nem tudom, hogyan szeressem/fogadjam el magam, ha a világ (férfiak) azt tükrözik vissza, hogy nem vagyok elég; hogy nem vagyok szerethető és hogy nincs kellő önbizalmam, emiatt nem tisztelnek."


Fordítva van az ok-okozati összefüggés: a férfiak azt tükrözik vissza, ahogy TE gondolkodsz saját magadról, ahogy TE érzel saját magad iránt.


Érdemes feltenned magadnak azt a kérdést, hogy TE mennyire tudod szeretni és elfogadni saját magadat olyannak, amilyen vagy, mennyire érzed kevésnek vagy "elégnek" magadat, mennyire tiszteled magadat, és mennyire van önbizalmad és egészséges önértékelésed, ami belülről fakad, nem pedig a külvilág visszajelzéseitől függ.


Mert a férfiak ezt tükrözik vissza.

2019. szept. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Rockarc ***** válasza:

"a rengeteg fájdalom meglátszik a kisugárzásotokon és emiatt kerülnek a férfiak"


Megerositem, tenyleg igy van. Pontosabban vannak, akik ilyenkor is megtalalnak, de abban ugyse lesz koszonet. Mindenkeppen rakd ossze ujra az onbecsulesed es ne az legyen meghatarozo, hogy masok mit gondolnak rolad, hanem az, hogy te mit gondolsz magadrol. Ha rendben leszel, akkor egy teljesen masik ember leszel es a megfelelo emberek is meg fognak talalni.


43F

2019. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!