Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A 40 körüli nőkhöz szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 40 körüli nőkhöz szeretnék szólni, de a férfiak véleménye is érdekel. Hogyan élnétek túl ezt a szakítást és e bánásmódot? Milyen konkrét lépéseket tennétek az új élet kezdete érdekében? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Volt egy nagy szerelmem, akivel úgy tűnt, nagyon jól alakulnak a dolgok. Kérte, hogy költözzek ki hozzá Írországba. (Ő egyébként magyar és itt ismerkedtünk meg, távmunkázott.) Nos, én felmondtam az akkori munkahelyemen, kiszedtem az összes (kevés) tartalék pénzemet a bankból (azért, hogy magamat tartsam el addig, amíg kint állást találok) és a lakásomat is feladtam volna, hogy vele lehessek kint. Eredmény: Kint 2 hét (!) elteltével elhagyott és vissza kellett költöznöm – a semmibe. Azért hagyott el, mert kint sírtam többször előtte és feszültebb is voltam a szokásosnál (vitatkoztunk gyakran), hiszen egy teljesen új kezdet roppant nehéz volt számomra! (Főleg, hogy úgy éreztem, nem állt mellettem igazán.) Ő pedig egy csupa mosoly nőt keresett és így már nem illettem bele a képbe. Ez volt márciusban. (Gyakran mondta egyébként, hogy nincs elég önbizalmam és árad a bizonytalanság belőlem.) Mikor hazajöttem, telefonon folyamatosan hülyített fél évig, azaz „kispadra ültetett” addig, amíg a kívánalmai szerint jobb nő nem akad számára. Mikor ez megtörtént (augusztus), telefonon röviden, hidegen közölte, hogy van egy új barátnője, nagyon szerelmes és mivel e hír hallatára nagyon összetörtem, nekem akkor egy kis lelki beszélgetésre lett volna szükségem, ám őt idegesítettem ezzel és néhány perc múlva közölte jéghidegen, hogy mennie kell, leteszi. Természetesen azóta sem nézett felém, hogy megkérdezze, mi újság. Az utolsó rövid beszélgetésünknél kiderült, hogy ő hagyta, hogy elolvassa a jelenlegi barátnője bármit, amit írtam neki Messengeren!! Pontosan tudta, hogy mennyire fontos nekem a lojalitás, de ő hagyta, hogy az új nő a legszemélyesebb gondolataimat elolvassa!! Úgy érzem, e tettével elárult engem.

Sajnos ő volt életem szerelme és azt hittem, hogy jó ember. Annyi minden működött köztünk! Én is felelős vagyok a kapcsolatunk alakulásáért, jól tudom. Nem volt elég önbizalmam. Ő viszont csak egy ugródeszkának használt engem. (Hogy túltegye magát az évekkel ezelőtti válásán és „elvezessem” őt a számára Igazihoz.)

Mióta ez történt, azóta úgy érzem ahhoz is hatalmas erőfeszítést kell tennem minden egyes nap, hogy reggel felkeljek és bemenjek dolgozni. Már nem tudok semminek örülni. Úgy érzem, meghaltam belül.

Hogyan élitek túl azt a helyzetet, amikor szinte csak olyan férfiakat vonzotok be, akik arra használnak, hogy kiheverjék az előző szerelmüket, aztán tovább lépjenek? Mit tesztek az elgyászolás és tovább lépés érdekében?

Úgy érzem, szétszakadok a fájdalomtól. Nagyon haragszom magamra is!

Szívből köszönöm előre is a segítő szándékú válaszaitokat!


N 40



2019. okt. 8. 21:33
1 2
 1/20 Savlekotő ***** válasza:
62%
Nem bántásból ha de ennyire labilis vagy,és egy pasiért akit életed szerelmének nevezel mindent feladsz mész a bizonytalanra aki max ürítésre használt,és két hét után lepattintott,akkor nem vagy ép,ép testben ép lélek,és fordítva,sose se legyél hézagtöltő,önbecsülés a mai nőből miért hiányzik. Csak azt lehet kihasználni aki hagyja javaslom h keress fel pszichológust,h miért vagy ott ahol lelkileg,mert egy pasi se fog kirángatni, magadat kell kirántani ebből,és magadat kéne szeretned .. Itt van a baj.. H már a pasi előtt is labilis voltál és szeretet éhes,pasi helyett pszichológus kell egyenlőre.
2019. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, bár nem csupán a segítés szándékát fedezem fel benne. Tudod, szerintem az őszinteség nem azonos a kíméletlenséggel. Olyan dolgokról alkotsz véleményt, melyekről fogalmad sincs. A fentiekben csupán egy rövid összefoglalót említettem. És nem két hétig voltunk együtt előtte. Köszönöm válaszodat, de kívánok neked némi tapintatot. Igen, a pszichológus folyamatban és egy szóval sem írtam, hogy a férfitől várnám, hogy tegyen rendbe.
2019. okt. 8. 22:09
 3/20 Savlekotő ***** válasza:
100%
Nem bántani akartalak,de néha jobb nyersnek lenni,faltörő kossal baltával ablakot mosni. Bocsánat ha bántó voltam. Mondjuk az bunk-ság volt h a másik nő elolvashatta amiket írtál,ezért a pasiért én nem tennék semmit a helyedbe szót se érdemel. Tedd magad rendbe aztán olyan férfi is fog jönni aki tisztel becsül de becsüld magad első sorban,h ne legyél játéka az ilyen tingli tangli ocska pasiknak.
2019. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Rockarc ***** válasza:
93%

Van igazsag abban, amit #1-es mondott. Nem volna szabad kapcsolatba kezdeni, amig nincs olyan onbecsulesed, ami a nehez helyzetekben is megtartja a ket labad a foldon. Egy osszetort embert senki sem fog tamogatni egy alakulo kapcsolatban. Pont az ellenkezoje szokott lenni. Aki rendes lenne veled es szamithatnal ra, o el fog kerulni, mert latja rajtad, hogy neked idore van szukseged es nem allsz meg keszen egy kapcsolatra. Azok, akik semennyire nem fognak rad figyelni, na azok viszont megtalalnak es kihasznalnak annak rendje es modja szerint, ahogy itt tortent.


Eldobtal egy jo felevet az eletedbol, plusz a regeneralodas. Vard meg, amig felepulsz, nyugodtan szand ra az idot, amig ujra kesznek erzed magad egy kapcsolatra. 40 felett is van elet. Kitartast!


43F

2019. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a visszajelzésedet! Értem én, hogy nem bántani akartál. Most sajnos érzékenyebb korszakomat élem, így lehet, túlreagáltam. Köszönöm, hogy leírtátok a javaslataitokat! "Egy osszetort embert senki sem fog tamogatni egy alakulo kapcsolatban." Ez így igaz, egyetértek. Épp ezért mostanság eszembe sem jutna közel kerülni senkihez. Viszont szerintem nem voltam összetört, amikor találkoztam vele. Most vagyok az.
2019. okt. 8. 22:32
 6/20 A kérdező kommentje:
....Tényleg elgondolkodtató, amit írtok, köszönöm!
2019. okt. 8. 22:34
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ideig voltatok egyutt? Nekem ez nagyon fura, hogy 40evesen o volt eleted szerelme.

Figyi, elmultam 40, sose voltam egy fuvel-faval tipus, es nyilvan a legelso szerelmemnel azt hittem soha tobbet nem leszek szerelmes, de aztan 4 evre ra belezugtam az uj csavoba mint lo a godorbe. Amikor annak vege lett kulfoldre koltoztem. En mar sose leszek a budos eletbe tobbet szerelmes volt a duma es lass csodat, 15 eve elek egyutt eletem nagy szerelmevel.

Szoval en ugy latom, hogy az embernek nincs megirva, hogy 1 eletben csak 1 szerelem van/lesz. Aki ebben hisz az csak korlatozza magat.


Mindenkepp tanuld meg onmagad szeretni, elfogadni, mert ha a masiktol varod el ezeket, akkor mindig kudarc lesz a kapcsolat.

De mielott nekifekszel a pszihologus, yogi, reiki, tai chi, akarmi onismereti konyvek, jutubvideok tanulmanyozasanak, eloszor a gyaszt zard le. Sirj nyugodtan, fogadd el, hogy ez egy processz aminek le kell futnia. Hallgass szomoru notakat ha az segit, nyugodtan sajnaltasd magad a csaladdal/baratokkal, nyalogasd a sebeid, egyel fagyit, de ne vidd tulzasba. Amint vege a gyasznak, kezdd el az uj eleted. Csinaltass uj frizut, vegyel egy ket uj goncot, amit eddig sose vettel volna meg mert azt hitted nem a te stilusod, kezdj valami uj hobbit. Barmit, amivel sikereket erhetsz el, tanulj meg egy uj nyelvet. Akarmit. Hidd el, az apro sikerek amiket a hobbiban elersz emelni fogjak az onbizalmad es uj eleterot adnak.


Ezt a gyoker pasit meg felejtsd el. Azonnal torolj ki minden uzit, emailt, blokkold minden feluletrol, hogy meg veletlenul se akadjon rad ujra. Ilyenkor az segit a legjobban, ha az illetot eltemeted. Sot, foghatsz egy fenykepet rola es menj ki egy parkba kanallal es effektiv asd el a csavot, vegyel tole bucsut, bocsass meg neki, es miutan eltemetted, soha tobbet ne pazarolj ra gondolatot/idot!

2019. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló! Tudd, hogy nagyon értékes gondolatokat említesz! Köszönöm! Kevés ideig voltunk együtt, csak 3 hónap (múlt Karácsonytól március végig, de már novemberben is leveleztünk) és nem gondoltam, hogy valakit ennyire meg lehet szeretni ilyen rövidke idő alatt. És mivel március óta reményt táplált bennem egészen augusztus végéig, így tulajdonképpen lassan már egy teljes évet dobtam ki rá. A temetés, amit említesz, még eszembe sem jutott, de most megörültem ötletednek, mert szerintem ez segíthet. Korábban a közös dolgaink elégetésére gondoltam.

Új hobbi: Igen, jó lenne, ha erőm lenne hozzá. Előtte hosszútávfutó voltam és teljesítménytúrázó. Most pedig…felmegyek a 2. emeletre és lihegek. Szétestem. De egy új hobbi/sport jó ötlet, csak lelkierőt gyűjtök még hozzá.. A cigaretta szagát is gyűlöltem, de mostanság rászoktam. (Bár tudom, hogy már nem tart sokáig és abbahagyom.)

Igen, én is pont 4 évente vagyok szerelmes. Ami nem jó, mert nagyon szerettem volna gyermeket.:( Most pedig 40 vagyok..

Örülök, hogy inspiráló példákat is említesz! Azt, hogy már 15 éve… Ezek szerint van remény. 😊 Sok boldogságot kívánok Nektek! Köszönöm szépen a gondolataidat! <3

2019. okt. 8. 23:20
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hu,nagyon sok párhuzamot láttam a leírásodban a saját életemmel. A különbség annyi, hogy az enyém súlyos szemelyisegzavaros ember volt, nagyon későn derült ki sajnos, hogy milyen emberrel keveredtem össze. Kb. 2évig barátok voltunk, aztán összejottunk és még másfél évet vett el az életemből.Mivel 20 éve a legfobb vágyam egy gyerek, utólag azt gondolom, hogy a legfontosabb éveimet. Mert az egy dolog, hogy 3 és fél év, de az csak a nettó idoveszteseg, utána jött egy hosszabb regeneralodasi szakasz. Mivel picit előrébb járok időben, leírom, én mit csináltam, hátha találsz benne hasznosat. Először is ismerd fel, hogy most túl sebezhető vagy, vagyis alkalmatlan egy kapcsolatra. A férfiak megérzik és újra be fogsz vonzani valakit, aki kihasznál, és csak meg rosszabb lesz a helyzet. Nekem alap volt, hogy pszichológushoz megyek, hisz egy szemelyiségrombolo kapcsolat után voltam. Nekem túl sokat nem segített, placebonak jó lehet.( Az agyam elhitte, hogy folyamatban a megoldás, vége lesz ennek a szörnyű időszaknak, de valójában nem a pszichológus segített, hanem az idő.) Talán most még nem úgy tűnik, de elmúlik, az tuti.😀Próbáld meg észrevenni, az élet fontosabb dolgait, mert lássuk be ezeknél a pasiknal, csak fontosabb dolgok vannak.😀Vagyis élvezd a munkád,sportolj,baratnozz próbálj ki valamit, amit még sose próbáltál,vagyis foglalkozz bármi mással.Vegul a legfontosabb, ami jelentősen felgyorsítja a folyamatot: Soha ne lépj vele kapcsolatba és ne hagyd,hogy O kapcsolatba lépjen veled! (Engem ez nem fenyegetett,mert nem vagyok fent közösségi oldalakon, de ha te igen, akkor ne nézd meg.Picit se less rá, arra hivatkozva, hogy úgyse tudja.)Ne elemezgesd a múltat, ne keress válaszokat, mert nem lesz és különben is MINDEGY! Én sajnos az említettek miatt az első masfel-2 évben felvettem neki a telefont, válaszoltam az uzeneteire. Ez a legnagyobb hiba, amit elkovethetsz! Csak a saját szenvedésed idejét növeled ezzel, minden karbavrsz, amit addig elertel,minden ilyen alkalommal.En akkor kezdem el rohamosan "gyógyulni", amikor ezt megszuntettem. Már majdnem 5 éve elment(ő lépett le) de azóta is zaklat minden lehetséges fórumon.(Telefon, kaputelefon, üzenetek stb.), de soha semmit nem reagálok, nem veszek fel. Megtanultam ezzel egyuttelni, majd abbahagyja, vagy nem, tök Mind1, hisz már nem érdekel, jól vagyok. Neked is menni fog!😀
2019. okt. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem mondasz fel a munkahelyeden, akkor van egy Írországi nyaralásod. Azt írod újra dolgozol. Mi a gond? Nem jöttetk ki egymással. Mással is előfordul. Hogy tetszett Írország? németországi nyaralás?
2019. okt. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!