Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Vajon miért reagáltam így?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon miért reagáltam így?

Figyelt kérdés

Minap összefutottam az egyik exemmel akibe anno nagyon szerelmes voltam, 6 évig voltunk együtt, 5 évvel ezelőtt szakítottunk. A szakításunk több okra is visszavezethető, de legfőbb oka a gyerek kérdés volt, én még vártam volna vele, a párom viszont nagyon szeretett volna gyereket.

Egyik napról a másikra költözött el, ráadásul akkor, amikor éppen külföldön voltam, így utólag nem is bánom, mert ha végignézem a pakolást jobban ideges lettem volna. A közös barátoktól a szakítás után megtudtam, hogy volt egy másik férfi is a képben, de nem csalt meg vele, de a férfi folyamatosan csapta neki a szelet, egy helyen dolgoztak(persze erről nem beszélt). Ezzel a férfival jött össze és gyorsan össze is házasodtak (1 éven belül) és született egy kislányuk. Mondtam magamban hogy révbe ért, elérte a célját, teljesült az álma.Szóval évekig nem beszéltünk egymással, de a közös ismerősökkel folytatott beszélgetések alkalmával mindig kiderült éppen kivel mi történt.

A belvárosban volt munkám, megyek be az irodaépületbe és pont az exem jön velem szembe, először nem ismertem meg, nagyon sokat változott. Rám köszönt, miután megismertem visszaköszöntem, de közöltem vele, hogy időre megyek és éppen késésben vagyok mire elmosolyodott és annyit mondott, hogy... semmit nem változtál!!!.

Eltelt pár nap, csörög a telefonom, és az exem szól bele, hogy tudja, hogy azon a héten újra mennem kell dolgozni az irodába és leülhetnénk beszélni. Belementem. Leültünk egymással szemben rákérdezett mi van velem, szűkszavúan válaszoltam, majd rátértem a lényegre, hogy mi az ami miatt beszélni akart velem?

Elmondta mi történt vele az elmúlt években, hogy született egy kislánya és kiköltöztek külföldre és haza kellett jönnie mert a férje elhagyta egy másik nő miatt és újra kellett kezdenie mindent. Egyszerűen nem tudom miért, de erre azt válaszoltam, hogy ...az ember döntéseinek következményei vannak és ezzel kell együtt élnie, hoztál egy döntést, nem tudlak sajnálni!

Aznap nagyon szarul éreztem magam, nem tudtam a munkámra koncentrálni, egész nap jártak a gondolataim. Este felhívtam, elnézést kértem tőle. Mondanom sem kell, hogy azóta ezen kattogok, nem bírom kiverni a fejemből.

Vajon ez lehetett a célja?



2019. okt. 16. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírod kiverni a fejedből. Elmentél a találkozóra. Kiírtál miatta egy regényt a gyakorira.

Még mindig szereted.

2019. okt. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A beszólásod szerintem jogos volt felé, ha besértődött, akkor így járt.

Viszont: Gondold végig, hogy vannak-e érzelmeid. Van még benned? Úgy érzed valamit feltépett? Ha igen, akarnál-e vele kapcsolatot? El tudnád fogandi a jelenlegi helyzetet (elvált, kisgyerekkel)?

Milyen érzések kavarognak?

2019. okt. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A 2-essel egyetértek, amit mondtál neki az teljesen helyénvaló, bár én inkább úgy értelmezem, arra gondoltál, hogy hozzád ne akarjon visszajönni. Aztán az, hogy mit érzel iránta, az már más kérdés. Vagy, hogy ő mit érez.
2019. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Valaha nagyon szerettem.....ezt ő is tudja. De elhagyott egy másik férfiért, bár ezt soha nem mondta nekem.

Szerintem kétségbe van esve és próbál valami stabil támaszt keresni, de ez csak megérzés. Nem tudom, hogy akkor is jelentkezett volna ha nem találkozunk össze, a számom a régi azt tudja.

Ha nem lenne gyereke a másik férfitől talán belemennék egy újrakezdésbe, 1 éve nem volt kapcsolatom.

A másik az, hogy nagyon megváltozott, régen szép szőke hosszú haja volt és nagyon jó alakja, most 20kg minimum van rajta és rövid vörös haja van, alig ismertem meg, ha utcán találkoznánk elmennék mellette.

A barátok is azt mondták, hogy még mindig jelent nekem valamit és éppen azért vagyok dühös rá.

2019. okt. 16. 10:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy dolog biztos: vannak elvarratlan sérelmeid felé, ezért is kavart fel. Ami szerintem érthető. És egyetértek, hogy anno a másikért hagyhatott el, mert megígérte neki a szép családról szóló jövőt, amit akart. (valahol ő is megérthető ilyen szempontból).

Viszont, ahogy olvasom jelenleg sok dolog szól az ellen, hogy valaha is megfontold, hogy akarj tőle valamit.

Azzal is egyetértek, hogy nagyon annak hat, hogy akar valami pótlékot, most hogy nincs családapa, nekem is megfordulna a helyedben ez a fejemben, hogy most tartaléknak bezzeg jó lennék (?!). Ez nyilván valahol taszító.

A másik meg a kinézete, ha szerinted nem előnyére vált és fizikálisan sem vonz már, akkor meg pláne nem kell ilyen területen gondolkodni, hogy újra megpróbálni.


Amit tudok tanácsolni, hogy gondold végig, milyen sérelmek, elvarratlan érzések buggyantak fel benned, mikkel kapcsolatban. A következő, hogy ezeket meg akarod-e egyáltalán vele beszélni ennyi idő távlatából, vagy inkább hagyod, hogy minden megint leapadjon benned?


30n

2019. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De miért akart találkozni? Nem mondta?

Csak beszámolt az életéről?

Fontos lenne ezt is tudni..

2019. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Annyit mondott megbánta azt, hogy mindent feldobott itthon és külföldön kezdett új életet a férjével(még nem váltak el de folyamatban van. Most mindent kezdhet újra, lakást kellett keresnie, a gyereknek óvodát és még nem talált jó munkahelyet sem, ahol most dolgozik az csak átmeneti.

Igazából nem tudom mit várt tőlem, a segítségemet nem kérte, szerintem csak kiakarta beszélni magából a történteket.

Rákérdezett hogy most merre lakom és hogyan telt az elmúlt 5 év. Közvetve arra is rákérdezett, hogy együtt élek-e valakivel(mondjuk ezt tudja hogy nem mert van közös ismerős).

Igazából nem akarok tőle semmit, nem haragszom rá, hozott egy döntést és megpróbálta, de nem járt sikerrel. Nem is biztos hogy elbukott, az is lehet hogy rossz férfit választott. Igazából nem is értem miért ültem le vele beszélni, kíváncsi voltam rá.

2019. okt. 16. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Elég barátságtalan, rideg szöveget nyomták, főleg a meglévő érzéseidhez képest.
2019. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Fura érzések kavarognak bennem. Beszéltem erről néhány közeli baráttal és mind azon a véleményen voltak, hogy ha egy pici tartás is van bennem akkor messziről elkerülöm ezt a nőt. Neki volt egy választási lehetősége, senki nem kényszerítette hogy a másik férfit válassza. Hozott egy döntést, kockáztatott és rajta vesztett. Próbálja magát áldozatként feltüntetni de valójában nem az.

Mondjuk az elég vicces hogy pont nekem mondja el mindezt aki szintén negatívan jöttem ki a dologból, nem is értettem mit akar ezzel a beszélgetéssel. Valaki szerint ez egyfajta bocsánatkérés szerűség akart lenni, hogy megnyugodjon a lelke, érez valamiféle lelkiismeret furdalást velem szemben.

Hallgatok az eszemre és a barátokra és mindennemű kapcsolatot megszakítok vele, mert ő nem az a nő akit 10 éve szerettem, ő szeretne visszaülni arra a helyre, de az a hajó már elment. Köszönöm a reagálásokat.

2019. okt. 18. 22:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátaid nagyon okosakat mondtak!
2019. okt. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!