Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miként lehet feldolgozni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miként lehet feldolgozni (betegségekkel élve) 50 évesen egy válást, szakítást, ha a másik fél elhidegült?

Figyelt kérdés

Évek óta egyre rosszabb a házasságunk, már csak egyfajta barátság tart minket össze, ill. a kamasz gyerekeink iránti kötelesség.

Én pár éve itthon vagyok, mert több betegségem lett. Egyértelműen a túl sok munkától, hajtástól, stressztől. :-( Ki van a gerincem, amitől rendszeresen erős migrénem is van, magas vérnyomás és cukorbeteg lettem. Egyik kezem meg van műtve, amely időjárástól függően néha nagyon nehezen használható. Pajzsmirigy problémát is diagnosztizáltak, amitől felborult az emésztésem. Daganatokat is találtak, kiderült jóindulatúak. (de pár hónapra komolyan belém tették az ideget)

Párom ezerrel melózik, éli a normál egészségűek életét. Totál elhidegült tőlem! Én ezt egyre szarabbul viselem. Nem tudom, mi tévő legyek! Nem tagadom, félek szakítani, talán még jobban, ha ő szakít velem. Nem tudom elképzelni, mi lenne, miként élnék egyedül. :-(



2020. febr. 25. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán ha barátkozol más ellenkező neműekkel, az segíthet egy kicsikét...


Szabad érdeklődni, hogy melyik nemhez tartozol?

2020. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%

Durván bunkónaktartom párodat! Szerintem nem érdemes ilyen emberért ragaszkodnod! Tuti nem érdemel meg!

Aki betegségekbem, problémákban magára hagyja a párját az nem ember a szememben!


Nem leszel örökké egyedül. Ha nem a negatívumokra koncentrálsz, próbálsz pozitív maradni találsz majd valakit, aki úgy fogad el ahogy éppen vagy. Nagybátyám háromszor házasodott, utolsónál 68 éves volt!Szüelim is elváltak, apukám is közel ötven évesen vette el anyukmat és születtem én.

2020. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Mit jelent, hogy a ferjed eli az egeszsegesek eletet??


Azt irtad, baratsag tart benneteket ossze, ez egy 50 ev koruliek hazassagaban szerintem meg eleg jó, hogy meg van, nem gondolkodnek váláson a helyedben.


Inkabb leulnek a ferjemmel, elmondanam az aggodalmaimat, hogy ugy erzem elhidegultunk, jo lenne ha tobb idot toltenenk egyutt, talaljuk ki kozosen, hoygan csinaljuk, hogy jó legyen mindenkinek. Persze ehhez olyan partner kell, aki vevo ra.


Egyebkent mindenki maskepp eli meg a betegseget, de nekem azert azok amik felsoroltak, nem tunnek olyan betegsegnek amik miatt orokre bezarva kene elned, "elvagva az egeszseges emberek vilagatol". Miert ne mehetnel a ferjeddel setalni, moziba, túrazni hetvegente, miert ne latogathatnatok egymast baratokkal. Nem irtad, van e tulsulyod, de a rendszeres mozgas csodakra kepes - segit a hatgerincednek, ha fogynod is kell, akkor foleg segit a vercukorszint es a vernyomas stabilizalasaban. Egy csomo ember ha egeszseges eletmodot folytatna, nem kene vernyomasgyogyszert szednie, se cukorra. A hatgerincre kifejezetten jó a Pilates, SM-szisztem - nezz utana a neten.


Gondold at, miben leltetek oromotoket a ferjeddel, mikor meg nem voltak gyerkoceitek, mit csinaltatok szivesen egyutt, es probald meg becsempeszni ujra az eletetekbe.

2020. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Én is váltam már. Egy tanácsot adnék. Ne kapkodd el! Jól gondold át!

Ha van lehetőséged hová menni az nagy segítség, ha nincs, akkor az az igazán nagy probléma. MOndhatom a legnagyobb ebben az egész helyzetben.

Próbálj meg tartalékolni egy kis pénzt. Úgy tedd el otthon vagy ismerősnél, hogy párod ne tudjon róla. Bankszámlára ne tedd be, mert annak nyoma marad és válásnál közös vagyonnak számít.

Én összeírtam ,milyen ingóságokat szeretnék megtartani. Néhány fontos dolgot át is vittem szüleim házába. (senkinek fel sm tűnt, hiszen renszeresen jártam haza és megvolt a régi szobám is, és nagy a padlás is)

Kerestem ügyvédet, akitől sok jó tanácsot kaptam.

Mire a szakításra került sor, addigra lélekben már fel voltam készülve az egészre. Persze. Utolsó pillanatig reménykedik az ember, hogy megváltozik a msik és szerelmet vall, megbánja és taln végre próbál javítani a kapcsolaton. De bilibe lógott a kezem. Egyszerűen tudomásúlvette. Ugyanolyan hidegen, amennyire el volt távolodva tőlem már régóta.

2020. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Baxd meg, örülj, h még melletted van! Ennyi nyavajával... ez 5 embernek is sok lenne. Mit kívánjon meg benned, beteg vagy, ez te is tudod, h nem normális. Gondolom túlsúlyos vagy, stb. stb. Ez neki is egy megpróbáltatás nem csak neked! Segíts neki, tudom nehéz, de már az egy pozitívum, h kitart. Amiben lehet legyél kedves, segítő, tudom te vagy beteg, de ő ugyanúgy szenved, ha még ez nem is látszik...

Sok erőt nektek! Gyógyulj meg, ne add fel! Se a kapcsolatodat, se az egészségedet!

2020. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Próbálj meg tartalékolni egy kis pénzt. Úgy tedd el otthon vagy ismerősnél, hogy párod ne tudjon róla."


Ja,szval a másiktól,aki dolgozva, keresi a pénzt,

abból szervezze le a válást. Sutyiba,hátúlról mellbe!



Ne,még véletlenül se beszéljen vele erröl a problémáról!!


Ezert is szeretek ide járni..de komolyan!!


:-DD

2020. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!