Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ez lesz valaha jobb? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez lesz valaha jobb? Hogy tudnánk mindketten túl tenni magunkat?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok a baratom 19, 3 evig voltunk egyutt de most szakítottunk..lassan egy hete. A szakításunk oka az az volt, hogy nagyon csunyan tudott velem banni, elképesztően bunko volt és meguntam. Aztán eleinte szakítás utan o azt hajtogatta hogy mennyire gyűlöl és hogy csak pazarlás volt ez az egyutt toltott ido, de ezt utolag bevallotta, hogy csak a stressz szakítás utan(én voltam az elso baratnoje) aztán azóta megkért hogy tiltsam le mindenhonnan(megtettem)de csinalt 2 új fiókot hogy elerjen, hiaba kertem hogy hagyjon beken mert nekem így csak rosszabb és mar dontottem. Irt a legjobb baratnomnek és a tesomnak is. Legjobb baratnommel is leírta, hogy mennyire sajnalja és hogy nem hiszi el hogy ki szerettem belole. Bunkosagat azzal magyarázata, hogy egyetem utan mindig nagyon faradt volt, de mi csak akkor talalkoztunk mindig és egesznap nagyon vartam, hogy lassam aztán mivel faradt volt (én is) kevesebb kedve volt hozzam, de hogy o mégis eljott hozzam talalkozni. Azt is elmondta, hogy én csak egyetem alatt fogom megerteni mekkora nyomás az egyetem és milyen egy senkinek erzi ott magat az ember a több ezer ember kozott.

Elmondta, hogy amit idejét tudott azt velem töltötte(heti kb 3 talalka 1-1órara) és ennyi...hetvegen nagyon kevesszer talalkoztunk. Tenyleg nagyon nagyon bunko volt velem sokszor hisz azert szakitottunk. De mégis most amiket leírt azok miatt az agyam teljesen ignoralja azokat és ebbe mar egyszer beleestem ebbe a hibába amikor mar egyszer szakitottunk(ugyanez volt, bunko volt és nem volt nagyon temank se sose) és akkor könyörgött hogy adjak neki esélyt, hat megtettem mert szerettem és azt hittem meg tud valtozni. Jo is volt minden olyan 2 hetig(max) aztán azota volt olyan, hogy nem fogta meg a kezem mikor a varosba voltunk mert fazott neki, nem puszilt meg amikor kertem, vagy csak siman ott hagyott a varosba, és meg rengeteg bunko megnyilvánulása volt felem. Persze volt sok szep emlek a szakitasunk ota( amugy az 3 honapja volt és olyan 2napra) de azota sok rossz is..és most is azt hajtogatta hogy de o megakar valtozni meg hogy o sosem fog lemondani rolam de megse erti hogy miert lett vege annak ellenere egyebkent hogy beismerte hogy én mindih szepen bántam törődtem vele, o meg sokszor ugy ahogy. Tenyleg nagyon nwgyon sok minden szepet leírt és nagyon őszintének is tunt de nem akarom vele ujtakezdeni a saját érdekembe hiaba most legszivesebben megvigasztalnam...(amit jelezném o nagyon ritkan tett mert amikor sirtam miatta annyit mondott ne hisztizz mar) és nagyon sokszor nem szolt hozzam és igen.. tenyleg nem szolt hozzam(pl amikor elmentem hozzajuk akkor csak ültem egyedul bent a szobaba mint egy kuka) és elhiszem hogy faradt volt emberek, de nagyon sok mindenki faradt a legtöbb esetben.

Ez a lehető legrosszabb idoszak a szakításhoz mert neki is vizsgaidőszak következik nekem meg erettsegi,amikor ezerrel kellene tanulnom, de képtelen vagyok mert mindig o jar a fejembe, karantén is van tehát talalkozni se tudtunk volna normalisan, illetve most hogy nincsen suli se, a barataim nelkul vagyok egesznap egyedul bent a hazba... tudom, hogy neki iis rossz talan meg most rosszabb mint nekem, nem rakja el a kozos dolgokat, ajándékokat, kepeket...mindent ami ram emlékezteti.. es a sotet szobaba ul es szomoru zenet hallgat es iszik... és egesznap egyedul van mert szülei dolgoznak tesoja nincs se vele egykorú unokatesoja se semmi.. meg kutyája se. Keves baratja is van, tenyleg csak én voltam neki ugy jelentősebb szemely az eletebe, és el is mondta hogy o elore tervezett vele(amit nem ertek mert mondta hogy neki gyereke se lesz, én meg tudja hogy imadom a gyerekeket)és így nem tudtam volna elkepzelni a jövőmet vele. Nagyon keves programunk volt, ha volt is azt is altalaban én talaltam ki, vagy én hívtam. De mégis ugy tudok ra visszaemlékezni, hogy jo ember nagyon és csak én voltam hisztis(ezt az váltja ki belolem, amiket leírt hogy o tenyleg próbált minden idejét velem tölteni blablabla) de mégis tudom, hogy nem mert nem veletlenul szakitottunk. Elmondta hogy volt olyan is hogy o is kitudta volna mondani azt hogy vege de hogy o nem tette mert szeretett és tudta hogy mivel szeretjük egymast felfog lángolni. És emiatt is rosszul erzem magam mert ugy akarja velem ereztetni, hogy csak én vagyok a gonosz meg a rossz aki szakitott. Sokszor mondta hogy sok vagyok neki(ez altalaban akkor amikor talalkoztunk egyetem utan és egesznap azt vartam hogy talalkozzunk ezért nyilvan fel voltam porogve mert vartam..elmondta hogy hisztis vagyok, pedig egyaltalan nem tartom magam annak , és most nem magamat akarom fényezni mert nekem is vannak hibaim. Nagyon szegyellem magam amiatt, hogy neten keresztul mondtuk ki hogy vege... illetve mondtam és hogy olyanokat mond nekem hogy annyit sem erdemeltem hogy elobe szakíts velem.. de elobe képtelen lettem volna, ha elkezd ölelgetni megtörtem volna.

Tehát egyebkent én is nagyon sajnalom hogy vege lett, de ezt a saját erdekembe megkellett tennem.. és azert faj ennyire mert nem tudok önző lenni..nagyon sajnalom ot is, hisz amiket leirtam teljesen egyedul van és kínozza magat kb hogy rolam nez kepeket, háttere is én vagyok mindenhol. És ez faj nekem nagyon, és ilyenkor egyszeruen nem tudok arra gondolni hogy milyen volt velem sokszor.

Sajnalom hogy miattam csinalt 2 fiókot is mert az eredeti fiókjat Letiltottam ahogy o kerte aztán csinalt egy masikat hogy elmondja hogy erez, aztán vegul ott is Letiltottam mert borzasztó erzes volt latni ahogy küzd. És ezután csinalt megegy uj fiókot masnap. Amiket leírt tenyleg latszik hogy mennyire szeret, és hogy sosem akart bantani az jön le az embernek de mégis tudom hogy nem működne kettonk kozott... nem beszélve arról hogy a szüleim mennyire megutáltak mert ahogy viselkedett velem. Apukám nem enged vele talalkozni. Felek attol hogy sosem fog engem így szeretni senki akit most eldobtam magamtol de nem magam miatt dobtam el, hanem a viselkedése miatt..leirta azt is hogy tudja milyenek a fiúk és hogy o nem olyan, o tenyleg szeretett engem.... Nos ennyi lenne ez az egesz sztori...nem mondom hogy nem hianyzik és hogy nem sajnalom mert ha csak sajnalatbol mennek vissza hozza becsapnam magamat is meg őt is. Féltem, hogy nem fog tudni túllépni és magaba fog zuhanni azok alapjan amiket leírt. Felek attol is, hogy akkor kezd el majd nekem hianyozni amikor mar túltette magat rajtam és uj baratnoje lesz(ebbe egyszeruen egyszerre faj belegondolni hogy mast fog szeretni de tudom hogy valószínűleg vele is olyan lesz amilyen velem, sot a kovetkzo lany nem fogja eddig bírni elviselni)

Mostmeg nagyon faj, de bizok abban hogy idovel jobb lesz neki és nekem is.. jol esett most ezt magambol kiírni, és segítséget szeretnek kerni, hogy hogyan tudnam elfelejteni ugymond, hogyan tudnam magam arra emlékeztetni ami miatt szakitottunk, hogy hogy viselkedett velem.. neki is jobb lesz? Vagy mar soha nem lesz egyikünknek se jo? Felek nagyon, de nem akarok vissza tancolni hozza mégis ugy erzem hianyzik azok miatt amiket leírt.. anyukam és baratnoim szeirnt csak megint megakar etetni mesével hogy megsajnaljam...ok is sajnálják de tudjak ok is milyen ember és azt mondjak jobb lesz nelkule... De most meg nagyon faj rágondolni , csak arra tudok gondolni hogy vajon mit csinálhat és hogy rossz neki miattam(nekem is, sot nekem a kapcsolatunkba volt sokszor rossz)...

Szóval száz szonak is Egy a vege: hogyan tudnek a helyzeten segiteni?

Koszonom mindazoknak akik vegig olvastak, és kerlek ha elolvastad akkor jelezz felem barmit, mert tudom hogy nagyon keves ember fogja elolvasni (véleményed vagy barmi)



2020. márc. 24. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valaki szűk szavúra fogja a leírásait, hát te nem. A válaszolók többségét szerintem elrettentetted.


Olvassál utána a bántalmazó kapcsolat jeleniek. A verbális bántalmazás, a szakítás utáni vonzódás (ami valójában inkább függőség) tipikus velejárója ennek.


Jól döntöttél. Ne foglalkozzál vele, ha még valamilyen módon utolér, azt a szálat is állítsd le.

2020. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még együtt voltatok jó volt neked? (Nem volt jó.)

Akkor mi a kérdés? Határozd el magad, hogy mit akarsz és ne gondold át újra és újra folyamatosan a helyzetet, hogy hátha még sincs igazad és tévedtél, így nem lehet továbblépni.

Amit elhatározol ahhoz tartsd magad. Illetve foglalkozz mással, főleg ne azon agyalj, hogy ő mit érezhet, az az ő baja azzal neki kell megbirkózzon.

2020. márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
De ki olvassa ezt el? 😱
2020. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyjából átrágtam magam ezen, és olvasás közben végig arra tudtam gondolni, hogy ez a srác gyakorlatilag semmi jót nem tett veled, amiket leírtál pozitívumokat, azokat meg valószínűleg az emlékek szépítették meg. Szerintem nagyon jól tetted, hogy szakítottál, egyszer már adtál neki esélyt, hogy javuljon, de nem élt vele. Innentől kezdve semmi értelme megint újra megpróbálni, úgyis ugyanolyan lenne megint 2 hét múlva. Amúgy az egyetem csak egy hülye kifogás, ő alapjáraton egy bunkó, csak ezt nem akarja beismerni.


Egy ismerősömmel pont ugyanez a helyzet, csak ő 7 év (!) után dobta a párját. A srác elég masszívan játékfüggő volt, le se szrta ismerősömet, soha semmi tartalmas közös program, ha összevesztek valamin, soha nem a rác kezdeményezte a békülést, stb. Most meg persze teper, virágokat küld, követi szegény lányt, mondván el se tudja képzelni az életét nélküle, stb. Volt 7 éve bizonyítani, ez idő alatt le se tojta, csak most lett hirtelen fontos neki. Ugyanazt tudom neked is tanácsolni, mint ismimnek: légy erős, és ne fogadd vissza, mert úgyis csak ígérget, de nem fog változni. Persze most nagyon rossz érzés, de ez idővel enyhül, és majd találsz egy olyan srácot, aki megbecsül, alig várja, hogy láthasson, és nem csak egy box zsák leszel neki.

2020. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem olvastam el, de egyetértek.
2020. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát bogaram végig olvastam, és borzalmas hogy milyen gyerekkel voltál együtt ennyi ideig. Olvasom a szöveget és írok mellé szoval lehet többször lesz benne ugyan az a gondolat, sorry. Te ennél jobbat érdemeltél volt. Ez egy önző bunkó manipulatív kis senki volt, egy embert nem viselkedik így a párjával sőt a barátaival se. Rettentő mód aszociális egy tipikus vesztes kategória, első barátnő vagy utolsó ez így nagyon nem volt rendjén. Csodálom a kitartásodat, azért ezt hosszútávon megélni és elviselni embert próbáló. Ismerem a helyzeted nekem is ilyen toxikus kapcsolatom volt sőt még roszabb de nagy vonalakban stimmel, egyértelmű h nem érdemelt meg de nem is ő tartotta fent a kapcsolatot vagy tett hozzá olyan nagyon sokat, sőt semmit. Amúgy hazudik és manipulálni próbál a jó szivedre játszik h megsajnálod és visszaveszed ez eggyértelmű. Most h egyedül van rájött h mit bukott (főleg szexet az ő szemszögéből, meg persze az a tény hogy nem igen lesz barátnője ahogy leírtad ez kb, és mentené az írháját hazudozik folyamat.) Felesleges drámázás meg körök futása tiltse le meg csinál profilt nevetséges és fura, valami kattanása lehet nagyvalószinűséggel. A fárdtság nem indok vagy mentség arra hogy egy hót bunkó tahó az ember olyannal aki nem tehet az ő nyomoráról, pláne h az egy ilyen szeretetre méltó lány mint te. Ez a hegyi beszéd hogy ő mit meg mennyit tett h együtt legyetek egy vicc, egy semmi. Ezt egy barát megteszi nem hogy egy pár, ki hogy éli meg az egyetemet az rátartozik de ne prédikáljon már baromságokat mert nem tud ő semmit se kb. Játsza a mártírt h mit áldozott fel érted (semmit kb) és h ő milyen jó ember hát nem az egy cseppet se. És ezek a heti 3x 1-1órák mivel mentek el szexel? vagy valami ténylegesen egy kapcsolati programmal? Hát egy 3éves kapcsolathoz ennyi ráfordított idő nem valami sok, de szolj ha tévedek.

Nem éppen léptetke egyről a kettőre vagy haladtatok benne, de ezt egyedül nehezen tudtad volna kivitelezni. Ez a szánalom keltő meg nosztalgiázós szöveg nagyon gyenge, az a múlté és sajnos azért érezted magad így mert már hoszabb ideje ott voltatok egymásnak (már amennyire) és már megszoktad sajnos a jelenlétét, ne hallgasd meg egy szavát se és ne higgy neki semmiben. Emlék emlék elmúlt, ha volt is szép 1001x rosszat tudsz valószinüleg egy jóval szembe állítani hát akkor miről is beszélünk?

Ez mint írtam megszokás volt, nem szerelem meg persze az egyedüllét és az ismeretlentől való félelem. Ti egy cseppet se voltatok egymáshoz valók, csak a túl jó énedet kihasználva szabályosan élősködött rajtd ez a gyerek. Tudom milyen az h az ember így belekényelmesedik egy toxikus kapcsolatba nehéz belőle kilépni még ha sokat és nagyon is bántják az embert de idővel csak roszabb és roszabb lesz míg belül össze nem roppansz. Nagyon emlékeztetsz sajátmagamra annyi h én férfi vagyok nem nő. Elég undi húzások voltak ezek a részéről, pláne ez a random otthogy bárhol dolog.... Nem fog megváltozni, ezt eddig is láthattad van ő meg amit ő akar és te ebben segédkezel neki, ugyan az lenne mint eddig pár napig normális aztán megint őrült. Szép szavak meg a hízelgés megy ilyenkor de amikor tenni keltet volna mit csinált? semmit csak bántott meg baszogatott ennyi. Hazudik, próbálja menteni magát mert tudja h még egy olyat nem talál mint te, sőt még hasonlót se aki elviselné. Helyes légy erős, annyi mindent adtál ebbe a kapcsolatba de nem kaptál kb semmit, ne akard megvigasztalni gondolj arra h téged ki vigasztalt ki pátyolgatott mikor rossz kedved volt vagy szomorú voltál miatta mert úgy bánt veled mint egy ronggyal? Sehol. Végy magadon erőt még nem heverted ki sajnos a szakítást meg a sok sérelmet, adj magadnak időt és jobb lesz. De ignoráld teljesen bármit mond bármit csinál, egy percre se jusson eszedbe h megenyhülj vele kapcsolatban. Egyre szomorúbb és szomorúbb ez a leírás, de révén velem is megtörtént teljesen átérzem szinte minden sorát. Nem könnyű sajnos, és az élet sajnos ilyen szemetekkel hoz össze általában és csak szemvedünk a jó szívünk miatt. Még ha kapcsolatban is vagyunk egyedül vagyunk még ha mi szeretünk is tiszta szívvel se kapjuk meg azt amit akarunk. Hát azért h az ember barátnője ott van látogatóban a legkevesebb hogy vele foglalkozzon és ne csak nézzék a falat mert azt otthon is lehet ezért felesleges volt elmenni, szomorú :(. Pedig megkell próbálnod öszpontosítanod az érettségire mert az nem járja h egy ilyen gyerek miatt az érettségid tönkre menjen mikor rengeteg munkád van benne, és lesz is h ha nem sikerül úgy ahogy kell. De ha nagyon belefeletkezel, sajnos most akarva akaratlanul ő jár a fejedben emiatt az érzelmi hullámvasút miatt amire ültetett ahelyett h szeretett és támogatott volna csak tönkre tett mindent. Nagyon nehéz lesz de erősnek kell lenned és a saját kezedbe venni a dolgokat ahogy eddig is, csak persze nélküle. Menni fog egy visszahúzó sulyal kevesebb. Ne gondolj rá h neki rossz v sem kit érdekel? őt valószínüleg nem még ha azt hazudja is, magaddal foglalkozz mert most csak te számítasz. Gyenge és szánalmas manipulatív szöveg amit összehordott, nevetséges.... ne hagyd hogy hülyére vegyen, erre játszik h megszánd megint mert tudja h milyen nagy szíved van. De ő azt a szivet már számtalanszór megrágta és kiköpte, egy percig se foglalkozz a kis meséivel. Mit tervezett könyörgöm... semmit, nem tervezett csak mondja nem is csinált semmit csak a szája járt egész idő alatt. Ez egy kamu link alak, hiteltelen kis surmó. De ha nem tudtatok beszélni nem volt kapocs nem csináltatok semmit akkor még is mi értelme volt ennek az egésznek? Te próbálkoztál azt látom de ő csak ott volt, de ez bárki más is lehetett volna. Nem voltál hisztis, ezt csak bemesélte neked ezzel is leépítve téged h mégjobban befolyásolhasson a s zarjaival. Ő miért mondt volna ki h vége? semmi oka nem volt rá, ez egy újabb rossz duma, klisés béna védeő szöveg a szeretetet meg a szerelmet idekeverni. És látod te is észrevetted h manipulál és magad ellen akart fordítani büntudattal meg társaival h rosszul érezd magad, szánalmas ember. Te egy nagyon jó csupaszív odaadó ember vagy aki tényleg tud szeretni, ő meg egy energia vámpír trash. Ne szégyeld ez a kapcsolatnak csúfolt mizéria ennyit érdemelt, egy sms is elég lett volna rá. Na akkor 100%ban a saját stílusában kapta volna meg a rövid tömör infót.

Jobban tetted h így csináltad, rendeget fájdalomtol és kellemetlenségtől kímélted meg magadat. De ne sajnáld hidd el hogy jobb lesz, ennél már csak jobb lehet nem kicsit. Pontosan magad miatt h ne szenvedj tovább, mert ez így nem volt egészséges egy cseppet sem. El kell felejtened h az ő szemszögét nézd mert csak is a tiéd a fontos jelen esetbe.

Túl jó voltál neki, túl jó. Had kínozza magát, egy életen át kísérje el a tudat és a gondolat h mit vesztett, és vezekeljen azért amit veled meg mert tenni. Pedig jobb lenne ha nem adnál bele ennyi empátiát mert egy kicsit se érdemli meg azt h sajnáld vagy h foglalkozz vele, eljátszotta nem kicsit de nagyon a dolgaitok VÉGE van. Mert két fb fiokot csinálni meg béna szövegeket irogatni a kényelmes ágyábol vagy székéből hatalmas erőfeszítés nem?

Nem szeret, ha szeretett volna nem bántott volna, ha sose akart volna bántani akkor sosem bántott volna. Nem működne jól látod, nem is működött eddig se még ha próbálkoztál is. Apukád helyében én sem engednélek vele talákozni, sőt még jól el is küldeném meleg tájékra.

És most figyelj ennél bárki jobban tudna szeretni mint ahogy ő tette (vagy is nem tette csak úgy csinált), 100x sőt ezerszer jobbat találsz nála majd mindentéren, olyat aki tényleg annyira szeret mint ahogy te tudsz szeretni és úgy bánik majd veled ahogy azt te megérdemled, mivel megérdemled. Ne vedd magad félvállról értékes és nagyon jó ember vagy, csupaszív és nagyon szerethető. Tényleg nem olyan, a másik szeglett de pont ugyan olyan rossz csak máshogy. Adsz magadnak időt túllépsz rajta hidd el, ő nem az a fajta aki túltenné magát. Kattogni fog szenvedni a saját baromsága miatt, és egy hamar vagy egy könnyen barátnője se lesz, egyedül lesz ahogy megérdemli. Nagy szerencséje volt veled annó hogy összejöttél vele de csak tini szerencse semmitöbb, majd most a huszas éveiben rá jön a dolgokra. Ilyen személyiséggel és viselkedéssel nem igazán lesz népszerű sehol sem a világban. De ha még is összetudna hozni valamit ami nem fizetős, fix h papucs lesz és nagyon rosszul bánnak majd vele és kihasználják.

Igen idővel jobb lesz neked, ő meg egye meg amit főzött.

Ezt jól is tetted h kiadtad ez az első út a tovább lépéshez :). Ki kell törölnöd az életedből és nem foglakozni vele, ha találkoztok levegőnek nézni és csak is előre tekinteni nem pedig hátra ő egy hiba volt. És csak annyi hasznod volt belőle h tapasztalatot nyertél h ilyet többet nem akarsz az szent. Neked ennél csak jobb lesz, az ö része meg kit érdel, ne gondkozz rajta nem érdemli meg.

A félelem normális, de azt most megtanulhattad hogy még ha kapcsolatban is vagy valaki lehetsz egyedül és egy rossz kapcsolatnál 1000x jobb ha egyedül van az ember, mert nem kell kapcsolatban lenned ahhoz hogy boldog légy az életedben. A környezeted jól látja hogy csak hülyít, és h ők is azt mondják nélküle jobb lesz (ők ismerik , akkor 100% veheted h ez így igaz ahogy van). Ők a te javadat akarják, és boldognak akarnak látni téged ahogy az normális. Próbálj nem gondolni ilyenekre, és neki nem miattad rossz hanem saját maga miatt, ha nem lett volna ilyen és úgy viselkedik mint ahogy ezt nem történt volna meg. Ahhoz képest amit szenvedtél melette ez a szakítás csak egy sétagalopp, segíteni nem mert erre csak az idő tud megnyugvást hozni, de annyit megtehetsz hogy kicsit magadat fejleszted olyan téren h magadat veszed a legfontosabbnak és a saját jólétedet tartod szemelött, és nem ilyen gyökerek életével foglalkozol, vagy azon h mi van vele és hogy érez. Saját magadat szeresd és értékeld, saját életed a fontos nem az ilyen senkiké.

Egy percet se érdemel meg az idődből.

f/26

ha esetleg van még sérlmed és kiadnád még magadbol írj, szívesen meghallgatlak

2020. márc. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!