Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után pszichológus?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után pszichológus?

Figyelt kérdés

A volt párom kb 7 hónapja megcsalt a párkapcsolatunk egy olyan szakaszában, amikor (közös?) erővel próbáltuk menteni azt. Sosem gondoltam volna, hogy ezt képes lesz megtenni, nem voltam féltékeny típus. Pár nap után amennyire lehetett feldolgoztam a történteket, majd úgy gondoltam beszéljük át a dolgot, kb megbocsájtottam neki, építsük fel újra, lévén 3,5 éves a kapcsolat, épp a közös lakást (saját tulajdonom) csináljuk, én tényleg vele terveztem a jövőmet. Kezdtek jól / jobban alakulni a dolgok, majd szűk 1 hónappal ezután az egyik találkozáskor közölte, hogy ő inkább szakítana, mert bár szeret, régebb óta nem boldog. Én kértem tőle, gondolja át, az elmúlt hetek szerintem pozitívak voltak, próbáljuk meg, szerintem jó az út, a közös lakással pedig rengeteg új lehetőség nyílik meg, ami eddig akadályozó tényező volt. Ő ott helyben a nemet választotta. Azóta egy szót sem beszéltünk, nekem eleinte rengeteg más dolgom volt, ez segített a pillanatnyi túllendülésen, más, nagyon fontos dolgokra kellett koncentráljak. Maradt nála pár dolgom, ahogy nálam is az övéi közül, de eleinte a feladatokra koncentráltam, most pedig már gáznak érzem írni neki, pedig minden szempontból van motiváció rá. Érdekel mi van vele, továbbra is jó döntésnek tartja az amit akkor mondott. Közös képek mind nála, mind nálam kint vannak még közösségi oldalakon. Nagyjából 5-6 hónap után megpróbálkoztam társkereséssel, de éreztem én sem vagyok készen erre, a felhozatal is hozzá képest pocsék, valamint túlzott sikerem sem volt. Ezután jött a koronavírusos időszak, mindenki bezárkózott, körülöttem is eltűntek az emberek, szüleimet leszámítva kb egyedül töltöttem a napjaimat. Ez a magány rengeteg emléket, sebet felszakított és rájöttem, még messze nem tudtam elengedni a lányt, olyan, vagy rosszabb lelkiállapotba kerültem mint a megcsalás / szakítás utáni héten. Valójában még mindig szeretem, és annak ellenére amit tett, őt tartom az igazinak, vagy ahhoz a legközelebb állónak. (A kompromisszum nélküli IGAZIban nem hiszek...)

Rosszul alszom, nincs életkedvem, ha valami munkával töltöm az időt az jelent némi megnyugvást egyedül. A város számos pontján ahova közösen rendszeresen jártunk borzalmas érzés fog el, ha sokáig vagyok egyedül rendszeresen a megcsalás éjszakája (rajtakaptam) jön elő emlékként, újra átélem, ilyenkor az ájulás kerülget. Legutóbb egy rosszabb napon megtaláltam a papucsát a lakásban, majdnem elsírtam magamat a szüleim társaságában. (Temetésen kívül az életben nem sírtam..) A közösnek tervezett lakás felújításának a befejezése mostanra csúszott, de semmi kedvem nincs odaköltözni egyedül.


Nem hittem soha a pszichológusok varázserejében, de egyre kevesebb lehetőséget látok a mostani helyzetemből való kilábalásra.


Van valakinek ötlete, tanácsa, tapasztalata?


26/F



2020. máj. 25. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kicsit csüngsz ezen a nőn. Még, hogy nem lehet találni jobbat annál, aki megcsal. Ráadásul boldogtalan volt melletted és te is írtad, hogy hamvából akartátok újjáépíteni a kapcsolatot, ez már rég halott ügy volt, csak képtelen vagy belátni.

26 évesen akár minden héten 4-5 különböző csajjal randizhatnál, semmi okod leragadni. Ne mondjad, hogy ilyen mennyiség mellett nem találnál mást. A gond ott van, hogy elhiszed, neked ő kell. Pedig nagyon nem.

A cuccait dobjad ki, ha eddig nem jelentkezett értük, már ne keressen.

A pszichológus nem rossz ötlet, ha önerőből képtelen vagy továbblépni, menjél el egyhez.


35F

2020. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy jó pszichológus mindenképp tud segíteni, hogy feldolgozd ezt a szituációt magadban! Egy próbát megér.
2020. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon benne vagy még ebben a kapcsolatban és elhiszem megbantottak, szeretted, nem ezt erdemelted

De ezzel csak artasz magadnak ha a multon ragodsz, tovább lepni se tudsz, mas fele lépni

Igen érdemes lenne egy pszichologus, egyre több ember jar oda es par alkalom is csodakra kepes, vesziteni semmit nem veszítesz

2020. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusok varazserejeben nem kell hinni mert nincs nekik. Segíteni viszont tudnak de ez nem hit hanem tény.
2020. máj. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Varázseroben nem hiszel de ennek ellenére fel akartál támasztani egy haldokló kapcsolatot. Egy pszichológus sokat segíthet, mert tudományos alapon dolgozik, nem varázserovel...
2020. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szeret.

Akkor nincs mit tenni.

Bele kell törődni.

Nagy a világ. Tele értelmes, helyes, szeretni való nővel.

Ne csüggedj.

2020. jún. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!