Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Újrakezdés vagy nem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újrakezdés vagy nem?

Figyelt kérdés

Volt már olyan, hogy több éves kapcsolatot szakítás után néhány hónap elteltével újra megpróbáltátok és sikeres volt az újrakezdés? Mik a tapasztalatok? Ki kereste a másikat, vagy csak összesodort benneteket az élet. Mi volt az ami miatt adtatok magatoknak egy második esélyt? Mi miatt szakítottatok először?

Szívesen olvasnám a pozitív és negatív tapasztalatokat is :)



2020. máj. 30. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ne reménykedj, mert csalódni fogsz. Vége van.
2020. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek csak akkor van értelme, ha tisztázták a szakítás okát és azóta találtak rá megoldást vagy sikerült változtatni, megbeszélni stb. Elvileg lehetséges, hogy a szakítás óta sokat változik az egyik (vagy mindkét) fél gondolkodása pozitív irányba, gördülékenyebben működik köztük a kommunikáció, érettebbek lesznek, ez esetben szerintem érdemes lehet megpróbálni, ha mindkét félnek még fontos a kapcsolat. Az általános viszont sajnos nem ez, többnyire annyi történik, hogy érzelmi alapon újrakezdik, de ugyanúgy nem fektetnek elegendő energiát a kapcsolatba, nem dolgoznak együtt a problémamegoldáson és ugyanúgy elromlik minden, ami először is elromlott. Nem szentírás, hogy így történik, csak szerintem ez a gyakoribb eset sajnos.
2020. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Soha nem lesz a régi. Én (mi) kipróbáltuk de nem lett jó.
2020. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazandiból ha felmerülne az újrakezdés nem is akarnám, hogy olyan legyen mint a régi. Azon lennék, hogy egy sokkal jobb és erősebb kapcsolat legyen. Nyilván ehez két ember maximális akarata kell. Meg egy biztos alap amire lehet építkezni újból.(ami szerintem nekunk meglenne)

De az elet majd eldonti ugy is😊

2020. máj. 30. 18:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nem sikerült.. Részemről. Én is szakítottam először, aztán 3 hónap múlva újra keresni kezdtem, én sem tudom hogy miért. Találkoztunk, ő benne lett volna, de én annyira rosszul éreztem magam a társaságában hogy ott dőlt el bennem végleg hogy vége. Egyszerűen a kémia is elmúlt, nem volt már az ég egy adta világon semmi érzelem a részemről. De legalább bebizonyosodott..

Persze akik szakítás után még szeretik egymást kölcsönösen, ami ritka... Akkor még működhet, de valahogy én ezt nem tudom el képzelni.

2020. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekunk szerintem azon ment el az egesz, hogy megfojtottuk egymast az utolso 2-3 honapban. Kb semmi minosegi egyutt toltott ido nem mentunk sehova, se egyutt se kulon csak veszekedtunk, mar minden baj volt. Meg sok mas tenyezo is kozbeszolt, ami miatt feszultek voltunk es elmergesedett a dolog. Inkabb egymasnak estunk mint megbeszeltuk volna.Szerintem ezek mind olyan dolgok, amiken lehetne valtoztatni, ha akarnank es itt ez a kulcs szo. A kemia az nagyon mukodott, azzal soha nem volt baj.

Ezert erdeklodtem a tapasztalatok irant.

Most is hazudnek ha azt mondanam, hogy nincs bennem egy pici remeny, hogy egy kis fejkiszelloztetes jot fog tenni mindkettonknek. De nem akarom beleringatni magamat ebbe, mert nekem fajna ha nem ugy alakulnak a dolgok. Kihasznalom ezt az idot magamat fejlesztem es epitem, mert szukseg van ra. Es ugy is ki fog derulni, hogy tenyleg vegleges ez az egesz vagy csak ez kell ahoz, hogy rajojjunk, hogy mit veszithetunk.Csak szerintem sokan vannak igy egy tobb eves kapcsolat utan, hogy nem akarjak veszni hagyni, foleg akkor ha nem olyan egetrengeto dolog miatt tortent a szakitas.

2020. máj. 30. 19:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nem volt semmi durva megbántás, megcsalás, egyszerűen nem tudtatok normálisan kommunikálni és egymáson vezettétek le a feszültséget, ráadásul a több év alatt ez is csak az utolsó 2-3 hónapban. Ez nem olyan dolog, amin ne lehetne változtatni, de ehhez mindkét fél kell. A lényeg, hogy ha újra megpróbáljátok, nem szabad ráhagyni, hogy majd most minden jobb lesz, mert magától nem lesz az, tenni kell érte, tudatosan.
2020. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!