Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A párom az italozó életmódot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom az italozó életmódot választotta, miért fáj ez jobban mint egy "normális" számítás?

Figyelt kérdés

5 éves kapcsolat, egyikünk sem gonosz vagy áldozat.


Szerettük egymást. Volt sok öröm és vita is.


Az alkohol fogyasztása napi szintű volt. Féltettem és a baba is felmerült.


2x kértem H kérjen/jünk segítséget. Ahogy neki komfortos.


Szakított velem. Ennek 5 hónapja.


Ő maradt a régi életformánál. Én szétszakadok annyira fáj, H már nem vagyunk egy pár.


Minden nap rág a sok kérdés, H menthettem volna meg a kapcsolatot... Küzdjek, vagy engedjem... Rosszul ítéltem meg a problémát, vagy nem...


Nem hatnak a jól bevált szakítás utáni tippek. Nem enyhül sem a hiány, sem a fájdalom.


Esetleg vki volt ilyen cipőben?

Pár jótanácsot megköszönnék.



2020. jún. 26. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondj hálát, hogy negszabadultál egy alkoholistától.
2020. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy örülj, hogy még most szabadultál meg tőle..

Mondom ezt úgy,hogy apukám emiatt halt meg.

Anyukám egyszerűen képtelen volt elhagyni, annyira szerette, plusz azt hitte,hogy ő majd megváltoztatja..nos ez 21 év alatt nem sikerült neki.

Jelenleg ott tartunk,hogy apukám 8 éve meghalt májrákban, tönkretéve a mi gyerekkorunkat, plusz anyukámat. Anya annyira belebetegedett a halálába,nem tudta feldolgozni sajnos, hogy rá pár évre skizofrén lett, ami sajnos gyógyíthatatlan.

Ma már sajnos nincs apukám sem, plusz anyukámra sem igazán tudok már semmire számítani az állapota miatt.


23L

2020. jún. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem menthetted volna meg a kapcsolatot. Viszont emiatt ne magadat okold. Egyetértek az első válaszolóval, ezzel a helyzettel csak jól jártál. Ez csak rosszabb lett volna idővel. A család, a gyerek nem változtatta volna meg. És sokkal könnyebb most egy új párt és egy normális kapcsolatot találnod, mint mondjuk 10 év múlva, gyerek(ek)kel, úgy, hogy közben egy új életet is próbálsz közel a semmiből felépíteni. A szüleim pontosan ezt játszották le sok-sok évvel ezelőtt, ugyanúgy az alkohol miatt. Utólag én is azt mondtam édesanyámnak, hogy nem volt ésszerű együtt maradni apámmal és családot alapítani, és hamarabb ott kellett volna hagynia. Nyilván miattunk soha nem mondaná ezt így ki, hiszen mi sem lennénk, de tudom, hogy ő is így gondolja.

Válaszolva a kérdésedre arra tippelnék, hogy azért fogadod el nehezen a szakítás tényét, mert tényleg meg akartad menteni őt, ezáltal a kapcsolatotokat, és küzdeni akartál érte, vagy inkább titkon még a mai napig is akarsz kicsit. Ehhez nem értek, nem vagyok pszichológus. De ha úgy érzed, hogy nem boldogulsz egyedül, inkább keress fel szakembert.

Tudom, hogy nagyon nehéz, de próbálj tovább lépni. A létező legjobb dolog az, ami veled történt. Remélem, mihamarabb megbékélsz. Kitartást!

2020. jún. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahol az egyik fél függő, ott a másik "megmentő" szerepben van. Az soha nem egészséges kapcsolat.Aki nem akarja, azt nem lehet megmenteni, és ő,mint a mellékelt ábra mutatja, nem akarja. Gondold végig, jó lenne-e neked életed végéig egy egészségtelen kapcsolatban élni, pláne gyereket vállalni. Most azért vagy magad alatt, mert egy elképzelt boldogságot teszel mérlegre a jelenlegi boldogtalanságoddal szemben. De a valóság nem az! Ami lehettek volna, az egy egészségtelen kapcsolat, ami van, az esély egy egészségesre. Melyik a jobb? (Egyébként sok kapcsolat felbomlik akkor is, ha az alkoholista leszokik, mert a "megmentő" is kiesik a szerepéből és felborul az egyensúly, ami a kapcsolatot működtette.)Ha az elejétől alkoholista volt, akkor nem derülhetett ki, hogy egyáltalán e nélkül működött volna-e valaha.
2020. jún. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat.
2020. jún. 27. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!