Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a helyes lépés ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes lépés ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott egy kapcsolat X (férfi) és Y (nő) között (semmi házasság, bejegyzett élettársi semmi, maximum lakótársi viszony). 4 év után X és Y szakítanak, de vannak közös dolgok, amiken természetesen egyezkedni kell és Y-nak van még egy hitele is a nevén, amihez papíron X-nek nincs semmi köze, de a kapcsolatuk közben lett felvéve. Ebből a pénzből többnyire autó lett vásárolva, ami X nevére került. X legjobb barátja Z (férfi) a szakítást követően úgy dönt, hogy inkább Y-t támogatja, sőt idővel kiderül, hogy érez valamit Y iránt, aztán nyilván nem tudjuk ezen belül mi a helyzet, mindenki csak feltételezhet.


Na most mivel X-nek papíron ugyan nincs köze a hitelhez, de becsületes, jó nevelést kapott, így korábban megbeszélte Y-al, hogy közösen rendezik a hitelt, hogy az autó maradjon tisztán X-nél.


Viszont mióta X megtudta, hogy Y és Z kavarnak (egyébként többször a szemébe hazudtak, tehát bármi lehet) azóta már picit elbizonytalanodott abban, hogy rendezze e korrekten, becsületesen az anyagi részt, vagy inkább engedje el az egészet, ölje ki magából a lelkiismeretfurdalást és hagyja Y-t és Z-t boldogan élni Y hitelével.


Tehát a kérdésem a következő.


Mi a helyes lépés ebben a helyzetben? Mit csinálnál ha X lennél ebben a szituációban?


Természetesen, ha eddig nem derült volna ki számodra, a szerencsés X én vagyok. Próbáltam a lehető legrövidebben, de érthetően és nem elfogultan fogalmazni. Nem tudom mennyire sikerült.


2020. nov. 2. 15:39
A kérdező szavazást indított:
Én X helyében otthagynám őket, csináljanak, amit akarnak
Nem tudék abba az autóba vagy abból a pénzből vásárolt autóba beleülni, ezért mindenképp rendezném, amit kell y-z ide vagy oda
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Y nem túl okos személy...

Mivel szakítás után jöttek össze, nem kellene mást feltételezned.

Az igazi kérdés az, hogy megszivatod-e Y-t vagy sem; szerintem nincs okod rá és az autót te is akartad, szóban megegyeztetek (a magyar jogrendben a szóbeli szerződésnek ugyanolyan jogereje van, mint papírosnak), szóval fizessed csak a részed, az autó nálad marad, szóval semmit sem veszítesz ez által.

2020. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Az, hogy a nő kivel kavar és kivel nem és mennyire vállalja ezt fel előtted egész más ügy. A hitel, amit közösen vettetek fel és nagyrészt te kaptál belőle egy autót teljesen másik lapra tartozik.

Amit mondasz egy kicsinyes, rosszindulatú bosszú abból kiindulva, ha te cserben hagytál engem, akkor én is leszarlak téged. :D

Na ez undorító.


Semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz. A nő többé nem boldog veled, hát elmegy mással. Mindenki a saját boldogsága kovácsa, őt ezért felelősségre legfeljebb hasonlóképpen vonhatod és nem egy teljesen más aspektusban.

Ellenben, ha te a korrekt elszámolás elől kibújsz és felteszed a kezed ebben a helyzetben, hogy hát a hitelhez neked semmi közöd papíron, akkor joggal neveznek gerinctelennek.


Éppen ezért gondolom, hogy az ember valódi természete ilyen helyzetekben mutatkozik meg. Amikor minden rendben van, akkor könnyű széles gesztusokkal demonstrálni a "jó" embert. Az érdekes pillanatok inkább ezek.

Tőlem azt csinálsz amit akarsz, csak ne nevezd magadat "becsületes"-nek meg hasonlóknak.

Jellemző egyébként az emberekre az, amit a szavazás állása tükröz. Sokan nagyon könnyen megindokolnák maguknak ebben a helyzetben, hogy miért lehetnek most gerinctelenek és miért engedhetnek meg maguknak egy ilyen undorító lépést.

Az emberek nagyrésze egy szőrös testű gerinctelen csúszómászó éticsiga. :D Személyes tapasztalat.

2020. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veletek, még akkor is. ha amúgy nem. Az, hogy bosszú vagy nem ez teljesen mindegy. Egyébként sem változtatna semmit a végkimenetelen ennek az oldalnak a szavazása. Hogy is változtatna, ha az összes közelibb ismerősöm hülyének néz, hogy korrekt akarok maradni és még az sem változtat... Persze nehéz úgy választ adni egy ilyen kérdésre, hogy nem éled meg ezeket a csodás pillanatokat, amiket én és a teljes sztorit sem tudod.
2020. nov. 2. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 Értem én, hogy kib@@zott veled a csaj és elárulta az érzéseid és úgy érzed, hogy rohadjon meg. Ezzel semmi baj nincs, mert ilyenkor ugyanazon a síkon kéred számon, amin (talán nem tudom?!) jogos sérelmeid vannak.

Ellenben, ha csak nem vert át anyagilag is, akkor ez a fajta igényed vele szemben már nem jogos.

Fizesd ki vele közösen a hitelt, korrekten és küldd el közben minden héten a ku.. anyjába őt is meg a "legjobb barátod" is. Ez így korrekt, én így tudnék tükörbe nézni jó érzéssel.

2020. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt nem mondanám, hogy kibsztt velem. Sajnos az anyagi része érint, viszont annyira nem csúnyán, mint ahogy őt érintené, ha elbújnék a felelősség elől.


Az utolsó rész valós és valóban többet ér nekem az, hogy tükörbe tudjak nézni és nyugodtan tudjak aludni. Egyébként a lóvé már megvan, csak még kíváncsiskodom. Hátha heppiend lesz a vége, mint a filmekben!

2020. nov. 2. 17:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam mint Te. Nekem is mindenki azt mondta, "nehogy jó fej legyek már, hagy szenvedjen.." stbstb.

Sajnos vagy nem sajnos nem vagyok egy szemét ember. Még akkor sem ha engem bántanak... Sajnos én akkor sem tudok szemét lenni. Nekem fontos, hogy nyugodtan tudjak aludni. Az én lelkiismeretem tiszta legyen. Én biztosan kifizetném és hagynám őket boldogan élni..

Mindenképp tartanám magam a megbeszéltekhez. Miért tegyek neki keresztbe? Változik bármi is? Azon kívül, hogy generálok valószínűleg egy jó nagy balhét és hercehurcát amiért nem tartom magam a megbeszéltekhez. De szerintem Te is tudod mi a helyes. Jobb békességben és gyorsan lezárni ezt...

2020. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!