Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tegyek? (Hosszú lesz)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés
A barátnőm 3 év után szakított velem. Nem volt jó a kapcsolatunk az elmúlt 1 évben, az utóbbi időben már csak voltunk egymás mellett és ennyi. A 3. évfordulónkon közölte velem hogy egy utolsó esélyt kapok de többet nem tud adni mert már belefáradt. Egy hónappal később pedig már közölte velem hogy szakítani akar. Nagyon rosszul érintett ez engem mert én a mai napig nagyon szeretem és szerelmes vagyok még belé, de az ő érzései már elmúltak. Azt mondta hogy még mindig szeret de már nem úgy ahogy egy kapcsolatban kell. Már több mint egy éve nem szexeltünk, és azért én is éreztem hogy nem jó ez így de mindig abban hittem hogy majd alakul valami és jobb lesz, de én ezért nem tettem sokat. Mikor mondta hogy szakítani akar mondtam neki hogy inkább tartsunk egy hónap szünetet és gondoljuk végig a dolgokat. Két hét után rám írt hogy beszélni szeretne velem. Teljesen kiakadtam hogy ezt így akarja közölni velem, ráadásul úgy hogy le sem telt az az egy hónap. Azt mondta hogy ő mikor már kértem a szünetet is tudta hogy mit akar és nem látta semmi értelmét. Lehet hogy önző viselkedésre vall ez így de igazságtalannak érzem hogy mikor hülye voltam több esélyt is adott nekem de most mikor már megjött az eszem és tudom hogy mit kellene csinálnom már lemondott rólam. Másrészt pedig meg tudom érteni, mert ez az egy év tényleg szar volt és eltávolodtunk egymástól, de mindig voltak időszakok mikor közelebb kerültünk egymáshoz. Sok ember tanácsát kikértem ezügyben hogy mit csináljak, de senki nem tudott semmit mondani, még a legjobb barátnőjét is megkérdeztem hogy szerinte mivel lehetne ezen javítani, de abból is csak baj lett. Apám tudott egyedül hasznos tanácsot adni, és ő szembesített azzal hogy b*lf*sz voltam és megérdemelném hogy elhagyjon. Nem tudom mit csináljak. Rajta csak azt látom hogy már semmivel nem lehet meggyőzni. Azt mondta túl sok mindenben különbözünk és ez így nem fog menni tovább. Az első 2 évünk azért volt olyan jó mert még nem ismertük egymást teljesen, még ott volt a rózsaszín köd. Azt én is tudom hogy alapvető probléma volt hogy nehezen nyílok meg, nem tudom úgy kifejezni az érzéseimet ahogy kellene, csak mikor iszom. Akkor mindig csupa szépet és jót mondok, de józanul baromi gátlásos vagyok és sajnos nem megy úgy ahogy szeretném. Írtam neki egy hat oldalas levelet, amiben leírtam hogy mindent bánok, sajnálom hogy ide jutottunk, hogy sokáig nagyon gyerekes voltam, de már kinyílt a szemem és tudom mit kell tennem, hogy nekem senki másra nincs szükségem csak rá, és hogy tudom mi lenne a megoldás. De úgy érzem bárhogy próbálkozok már nála csak zárt ajtókba ütközöm. Nem tudom mit tegyek, az első kapcsolatom, nem tudnám úgy elengedni hogy tudom nem tettem meg érte mindent. Szégyellem magam amiért ezeket át kellett élnünk és hogy ide kellett jutnunk de végre kinyílt a szemem. Nem hittem a sorsban egészen eddig, de 3 évet kibírtunk egymás mellett jóban rosszban, gondolom nem véletlenül, akkor azért csak van valami amiért együtt is kell maradnunk. Mikor legutóbb beszéltünk azt mondtam neki hogy ha vége is van én szeretném ha barátok maradnánk, mert ő a legjobb barátom, ha barátnőmként elveszítem barátomként nem akarom, mert ő az egyetlen ember aki tényleg mindig ott volt nekem, ha veszekedtünk is mindig számíthattam rá és mellettem állt. Fordítva ez sajnos nem így van, barátként nála elég alacsonyan állok azon a létrán. Tudom hogy kevés első kapcsolat marad meg örökké, de úgy érzem hogy nem tudnám soha elengedni. Ő tényleg az a nő akiről álmodtam, akire szükségem van, és el nem tudom mondani mennyire gyűlölöm és szégyellem magam azért ahova jutottunk. Tudom hogy nem csak az én hibám, mert egy kapcsolathoz két ember kell, tudom hogy hibáztam, és tudom hogy ő se szent. Nem akarom elveszíteni, de úgy érzem már késő. Abban a levélben volt minden reményem, de odáig se jutottunk el hogy elovassa. Az utolsó esélyemről még csak annyit, hogy tartott kb egy hónapig, ami alatt talán 3x-4x találkoztunk, ennyi idő alatt én se tudok csodát tenni. Jövő héten találkozunk még egyszer, akkor akarom neki odaadni a levelet, csodát már nem várok tőle, de abba írtam bele mindent ami a szívemet nyomja, és hogy mi a lehetséges megoldás, de már nem igazán hiszek abban se. Kezdem feladni, mert tényleg azt érzem hogy már reménytelen a helyzet. Mit tegyek? Tud valaki valami tanacsot adni? Engedjem el? Küzdjek még érte? Szívem szerint ezt tenném, de rajta már nem látom hogy ezt akarná. Én optimista vagyok, ő realista. Ő látta a dolgokat úgy ahogy voltak, de én nem szeretném akkor se feladni. De haragszom is rá, én mindig azt kértem tőle hogy legyen velem maradéktalanul őszinte, ha problémánk van mondja el szerinte mi az és mit várna tőlem. Én soha nem azt vártam hogy ha neki valami szar és rosszul érzi magát akkor azt mondja hogy ez jó. Ez nem visz minket előre, és bevallotta hogy nem egyszer történt ilyen, mikor egy rossz időszak után kezdett a kapcsolatunk felfele ívelni és mikor megkérdeztem hogy szerinte jó irányba haladunk, akkor ő mindig azt mondta hogy igen, hogy jobban érzi már ő is magát. De most már tudom hogy az utóbbi időben ennek a fele sem volt igaz. Azt mondta hogy ezt azért mondta mindig mert akarta hogy nekem jó legyen. Ezért tényleg nagyon haragszom rá, de nem tudnék neki soha semmi rosszat kívánni vagy rosszat mondani róla. Én még mindig tényleg nagyon szeretem, ő az életem értelme, nem tudom hogy ez után képes lennék-e bárkit is szeretni. Én 21 éves vagyok ő 22. Azt hiszem nagy vonalakban sikerült mindent leírnom. Ha valaki tud bármi hasznos tanácsot mondani, vagy csak véleményt azt nagyon megköszönöm.

2021. jan. 23. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Ne legyél balf.sz
2021. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd? Azzal hogy nem vagyok b*lf*sz még nem fogom visszakapni, vagy megoldani ezt a helyzetet
2021. jan. 23. 10:27
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj, fáj az egodnak, hogy elhagyott. Leírtad te is, hogy kaptál több esélyt, de nem éltél vele, nem változtál.

,, mostmár tudom mit kellene tennem"-eddig is tudtad, mégsem tetted.

3 éves kapcsolatban 1 éve nincs szex? Figyi, nő vagyok, és nincs valami nagy étvágyam. De én is kiszeretnék a páromból, ha férfi létére nem mászna rám hetente 1x legalább.

Nem most kellene a sértődött kisfiút játszani, aki nem kap századik esélyt a változásra. Az exed már nem szeret téged. Elmúltak az érzései és innen nincs visszaút. Akkor kellett volna gondolkodni, mikor elkezdett ellaposodni a kapcsolat.

Nyugodtan lepontozhatsz, mert nem tetszik a válasz, sajnálom. Én sem vagyok érzéketlen, épp egy 8 éves szakítást dolgozok fel. De ennek már annyi, nem szeret, zárd le. Vége. Ha a csillagokat lehozod, akkor is vége. Legközelebb hamarabb kapj észbe.

2021. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem pontoztalak le, normálisan elmondtad a vélemenyed, ezt értékelem. A szex pedig nem miattam nem volt, hanem ő nem akarta, neki sincs nagy étvágya ezen a téren, de neki több kell a szexhez a puszta testi vonzalomnál. De köszönöm a választ, sajnos én is tudom hogy már nem tudok sok mindent tenni, és tudom hogy már túl késő, egy évvel ezelőtt kellett volna észhez kapnom nem most. De nem volt bennem az hogy én őt tényleg elveszíthetem, arra gondoltam hogy majd együtt úgyis megoldjuk. De elb*sztam. Tudom és nagyon sajnálom hogy így lett vége, hogy nem becsültem meg eléggé azt amit kaptam, mert ez a lány tényleg egy álom, ő az akire minden férfi vágyik, és én voltam az aki megkapta de nem becsültem meg eléggé azt a kincset amit kaptam.
2021. jan. 23. 11:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kívántam sokáig a szexet a párommal, de ennek lelki okai voltak. Beszéltünk róla, ő tényleg változtatott és onnantól a szexszel sem volt gond. Szóval sajnos nem csak várnod kellett volna a csodát.. Valószínűleg nálatok sem a szex hiánya volt a fő ok, az csak egy mellékhatása volt a dolgoknak. Támadni sem akarlak, mert ahhoz is 2 ember kell, hogy egy kapcsolat idáig jusson, tehát ő sem akart már ebbe energiát beletenni, ahogy a kevésbé kívánós időszakomban én sem. Úgyhogy ne magadat okold 100%-ban. Te eljutottál most oda, hogy felismerted, mikor és mit kellett volna máshogy tenned, ez pozitív. Majd ő is vagy rájön, vagy nem, ez már sajnos nem a te dolgod.

Én is sokszor átgondoltam szakítás óta a kapcsolatunkat, végeredményében miatta lett vége, de én is magamba néztem és bizony én sem voltam tökéletes. Én felismertem már akkor, akartam változtatni, de már szintén késő volt. Ugyan együtt voltunk még 2 évig a mélypont után, de már nem volt olyan. Mindamellett, hogy a végére ő engedte el teljesen ezt az egészet és csak sodródott, én hiába igyekeztem, egyéni problémák is kialakultak nála. Segítséget nem fogadta, így duplán hátrányos helyzetben voltam. Sajnos ez ilyen, kell tapasztalni ahhoz és kell, hogy fájjon, hogy a legközelebbi kapcsolatodban már körültekintőbb tudj lenni. Ne aggódj, nekem is borzasztóan fáj, az első párom volt és azt hittem, az utolsó is lesz. Hatalmas törés ez nekem, elengedni valakit, aki mellett "felnőttem". Egyelőre engem sem vígasztal, hogy mással majd jobb lesz, mert még nem zártam le magamban. De ez van, mostmár nem tudok tenni semmit sem én, sem ő, olyan szinten elrontottuk ezt az egészet. Javaslom, hogy mostmár ne azon törd magad, hogy szerezhetnéd vissza, fölösleges energia, amit minél hamarabb a lezárásba és magadba kellene fordítanod, hogy mihamarabb regenerálódni tudj.

Sok sikert.


3-as voltam.

2021. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó és hasznos tanácsokat, muszáj lesz minél előbb tovább lépnem de akár tetszik nekem akár nem a gyásznak is kell időt hagynom, mert nem fogom tudni magam túltenni ezen. Mellette lettem gyerekből férfi (már hogy fejben) nagyon sok mindent köszönhetek neki és tényleg én is azt hogy ő lesz nekem az utolsó. Megtanított engem szeretni de úgy ahogy arra senki más nem lenne képes. És igen, tényleg két ember kell egy kapcsolathoz, és ha az egyik feladja onnantól már megpecsételődik a kapcsolat sorsa.

Sok sikert kívánok neked. Kívánom hogy megtaláld a boldogságot.

2021. jan. 23. 12:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Te irtad, hogy balf.sz voltál, ezért gondoltam, hogy tudod ez mit jelentett. Ne tedd azt, ami miatt ezt gondolod magadról.
2021. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az voltam de már késő hogy helyrehozzam sajnos. De amit itt megtanultam azt igyekszem majd későbbi kapcsolataim során felhasználni. Azt sajnálom hogy ekkora árat kellett fizetnem ezért a tudásért és hogy későn ébredtem rá erre.
2021. jan. 23. 14:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Kaptál kismillió esélyt. Nem éltél vele. Ne most rinyálj, amikor késő. Ha kapnál megint egy esélyt, megint nem változna semmi, mert tudod, hogy mindig kaptál esélyt. Mint a hülyegyerek, akinek az anyja elnézi a hülyeségeit és ki is használja, aztán koppan, amikor mégsem.


Ideje felnőnöd és vállalnod a tetteid következményét, hogy bizony a sokadik ilyen után a másik kiszeret belőled. Tanulj belőle és a jövőben ennek fejében állj hozzá a következő kapcsolatodhoz.

2021. febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem rinyálok mert tudom hogy megérdemeltem amit kaptam. Úgyhogy ezt légyszíves ne. Tisztában vagyok vele hogy elb*sztam és nem fogok több esélyt kapni. De köszönöm az őszinteséget kedves utolsó válaszoló, ezt nagyon értékelem és teljes mértékben igazad van. Mikor ez megtörtént teljesen kétségbe voltam esve, de most már tisztán látom a helyzetet és próbálok kilábalni ebből a helyzetből és legközelebb jól csinálni. Csak tudod azért mégis nehéz mert az első barátnőm volt, az első szerelmem, és azt hittem soha nem lesz vége. De már tudom hogy amit akarok azért tennem kell és nem a csodát várni helyette.
2021. febr. 14. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!