Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan lehet ,,meggyógyulni"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ,,meggyógyulni" egy ilyen párkapcsolat után?

Figyelt kérdés

Életem első nagy szerelmével kb 20 évesen jöttem össze, 1 évig voltunk együtt, azóta már évek óta van egy új stabil, boldog párkapcsolatom. Viszont azóta sem vagyok teljesen túl az exemen. Idősebb volt nálam és mindenki ellenezte azt a kapcsolatot a környezetemben. Amikor apám tudomására jutott, a legkülönfélébb érzelmi zsarolási technikákat vetette be; levegőnek nézett, nem beszélt velem, ha hozzá szóltam-átnézett rajtam, nem volt hajlandó érdemben megvitatni a dolgot, csak fújta a saját igazát, arra hivatkozva, hogy mivel ő idősebb (apám), ő már többet tapasztalt mint én, ezért nyilván csak neki lehet igaza, és tönkreteszem az életemet. Akkor párom próbált beszélni vele, próbált nyitni felé, de falakba ütközött. Mivel én akkor még otthon éltem, egyre rosszabbul viseltem a lelki terrort, gyáva voltam, inkább azt mondtam, hogy szakítottunk. Utána apám örült mint a vadalma, minden a ,,normális" lett. Mi hónapokig bujkáltunk, hazudoztam, de nem képtelen voltam felvállalni. Szakítottam vele, ő küzdött értünk, de én nem bírtam ezt a helyzetet elviselni. Évekig próbáltunk csak barátok lenni, nem ment. Azóta többé-kevésbé túltettem magam ezen, viszont néha a semmiből lecsap az érzés, hogy meghalok, annyira hiányzik. Talán nem is ő, ennyi év távlatából, hanem azok az érzések, az elvesztegetett lehetőség. Jelenlegi párommal házasságot tervezünk, nekem pedig bűntudatom van, hogy még mindig az ex hatása alatt vagyok. Olyankor napokon át vele álmodok nagyon valósághűen, fizikailag fáj, hogy nincs velem.

Hogyan tudnám teljesen elengedni? Volt valaki hasonló szituációban?


Előre is köszönöm. :)


2021. jan. 23. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló szituban vagyok, ismerkedek, de nem fog meg igazán senki. Az exemmel álmodom én is sokszor, olyankor ez megbélyegzi az egész napomat. Pedig tudom, hogyha tálcán kínálná fel magát, akkor sem akarnék már csak szóba állni sem vele, mert nagyon mérgező ember volt és csúnyán elbánt velem. Én nem tudtam azóta még új kapcsolatot kialakítani, nem találom a megfelelő embert, akinél azt érzem, hogy boldoggá tudna tenni igazán és valami pluszt hozna az életembe. Azért meg nem szeretnék kapcsolatot, hogy ne legyek egyedül.

Én nem tudom, te mit érzel a párod iránt, de külső szemmel azt látom, hogy nem a megfelelő ember van melletted, ha hiányzik mellette az exed...

Én korrekt lennék és nem mennék így hozzá. Egyikőtöknek sem lesz ez így jó.

2021. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából nem ő, nem a személye hiányzik, hanem inkább, hogy nem tudunk meg, hogy működött-e volna. De nyilván sokszor eszembe jut, hogy ha mégis érzem ezeket akkor nem a megfelelő ember mellett vagyok :(

Köszi a válaszod, kitartást neked :)

2021. jan. 23. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de itt már nem csak rólad van szó! Te úgy akarsz valakihez hozzámenni, hogy az előző kapcsolat árnyéka mindig is ott lesz, mivel valószínűleg most jött elő, a mi lett volna ha érzés, hogy ha te kitartasz a barát mellett akkor most együtt lehetnétek.


Azt hittem valami lelkileg zsaroló kapcsolat amit olvasni fogok, ahogy az 1-es írja, bár nem tudom miért írta, hogy hasonló szitu, mert egyáltalán nem az, két nagyon eltérő szitu.


Tudod ez igazán annak fáj, akit dobtál, akit nem vállaltál fel az apukád előtt. Vajon neki milyen lett utána? Gondolom ezeket kérdezed, vagy pontosan tudod, és épp az x-edik gyerekét neveli, vagy ő is házasodni készül?


Mert általában ilyenkor szokott ez az embereknek előjönni, pl. lát egy facebook képet az új párjáról és stb. Kevés amiket leírsz, ez nem róla szól, te is bevallottad ott van a sorok között:


" Talán nem is ő, hanem azok az érzések, az elvesztegetett lehetőség.


Ezt kéne tudatosítanod, mert máskülönben több embernek okozol majd a jövőben nehéz dolgokat, elsősorban a vőlegényednek, és később a gyerekeiteknek, amikor majd emiatt az érzések miatt a vitáitokat fogják elszenvedni. Ezt minél előbb tisztáznod kell magadban, vagy tovább lépni vagy tudni valójában mit is akarsz, mert ezzel elsősorban a jövőbeli családodnak fogsz problémát okozni.



Azért kíváncsi lennék apuka hogy ismerte meg anyukádat, és mit szólt volna ha az apja tiltja tőle az anyukádat. Ezeket mind személyesen akkor meg kellett volna kérdezned, és azt is, hogy mit szólt volna ha emiatt meg sem születtél volna, ergo soha nem tudhatja, hogy éppen az imádni való unokáját akadályozza abban hogy megszülessen. Ilyeneket kellett volna harciasan kérdezned tőle. De már nem ezen kéne rágódnod, hanem vagy előre kéne tekintened, vagy tisztáznod hogy valójában mit is akarsz.

2021. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zol56 ***** válasza:
100%

Volt ilyen nálam is. Csak éppen fordított nemiséggel. Szerelmes voltam egy lányba, de az ő családi háttere miatt vége lett. Minden nap Ő járt a fejemben. Aztán rá kellett jönnöm, hogy az élet megy tovább. Bár sokszor eszembe jutott de az idő múlásával sem tudtam végleg törölni. Utána nekem lett barátnőm de igazából néha lelkiismeretfurdalásom volt, hogy nem tudok csak vele lenni, mert az ex mindig előjött gondolatban. Kb egy év múlva véletlen(?) újra beszéltem a régi szerelmemmel és kb egyből felszínre jött minden régi érzés. Az akkori kapcsolatnak vége lett és az exkapcsolat kiteljesedett. Nem bántam meg. Nagyon sok szép évet tőltöttünk együtt. Ugyan már ennek több mint 10 éve vege lett mégis sok szép emlékem maradt. Néha meg ma is felbukkan a gondolataimban de hála az égnek ez már lezárt szakasz.


Visszatérve a Te problémádra nem biztos, hogy a jelenlegi pároddal minden szuper lesz. Nem miatta.

Nem is miattad, hanem inkább az érzéseid miatt. Sajnos...

2021. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. Nincs egyébként azóta sem senkije, amikor legutóbb beszéltünk azt mondta, hogy mindenkiben engem keres, képtelen megállapodni, mert hozzám hasonlít mindenkit. Apukámat nem hatotta volna meg ez egyébként. Anyukám sokszor beszélt vele, hogy ez nem oké, és hagyja, hogy kiderüljön, hogy mi lesz ebből, de ha ő a fejébe vesz valamit, akkor az úgy is marad, én is próbáltam rá hatni szépen is, csúnyán is. Igazából csak el kellene engednem, mert a szívem mélyén még abban hiszek, hogy egyszer lehetünk barátok. Tudom, hogy nem lenne így. Próbálom rendbetenni ezt a sok érzést, gondolatot, mert tudom, hogy itt már nem csak rólam van szó
2021. jan. 23. 14:48
 6/7 anonim ***** válasza:

De amugy ennyi év után ha a mostani pároddal össze jöhettél akkor ha mégis ugy döntenél megpróbálnád vele apukád már csak elfogadná nem?


De ezek alapján mindig ott lesz az érzés hogy meg sem próbáltad. Anyukád is támogatta volna. Ő sem tudott tovább lépni. Neked meg kérdés hogy sikerült-e. Mert most az érzés hogy mi lett volna ha ma holnap meg majd a srác is előbukkan mikor a boldogító igent kéne kimondanod egy olyan embernek akinek naponta kéne szembesülnie azzal hogy valamiért szomorú vagy valamiért nem olyan amilyennek kéne hogy legyen. Te tudod a te boldogságod de azért előtte mindenképp tudnod kell biztosan hogy a mostani es nem az előző.

2021. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a szülői felelősség nem egy könnyű dolog....lehet pont így tette tönkre az életedet...

viszont ez szomorú, hogy így akarsz házasodni, szerintem ez nem normális. ha ennyire hiányzik akkor semmiképp se alapíts családot azzal, akivel együtt vagy most.... addig ne, míg nem teszed túl magad a másikon.

2021. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!