Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ezért megsértődni? Szakítani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezért megsértődni? Szakítani?

Figyelt kérdés

A feleségem (ő 30 éves) és én (42 éves vagyok) 11 éve vagyunk házasok, nekem az első házasságomból van egy 15 éves fiam és egy 14 éves lányom. Amikor elváltunk, 12 éve, a bíróság nekem ítélte őket, mert a volt feleségemnek igencsak önpusztító életmódja volt és nem úgy állt a helyzet, hogy fel fog tudni nevelni 2 gyermeket.

Azóta kicsit rendbejött az élete, felhagyott a régi életével és tartja a kapcsolatot a gyermekekkel. Jó a viszonyunk vele, rendszeresen találkozunk (bár sosem tudom neki igazán megbocsájtani azokat a dolgokat, amiket tett).

A feleségem sajátjaiként nevelte mindig a gyerekeket, imádják őt a gyerekek és a feleségem is.

A minap a baráti társaságunkkal vacsoráztunk és arról beszélgettünk, hogy milyenek a szülők, milyen volt a gyermekkorunk és milyennek látunk egy jó családfőt.

És volt egy olyan kijelentése (amit most sem bánok és bármikor megismétlek mert ez az igazság) hogy "Bármikor meghalnék a családomért. A feleségemért, a gyermekeimért és a volt feleségemért is, mert a gyermekeim anyja."

Akkor nem történt semmi, de miután elmentek a barátok, a feleségem elég csúnyán lehordott, hogy miért mondtam hogyat hogy meghalnék a volt feleségem ért, mire mondtam hogy azért mert ő a gyermekeim biológiai anyja, akinek bár csak (CSAK) az életüket köszönhetik, mégis az anyjuk és tisztelem annyira hogy családtagnak tekintsem és mint a gyerekek anyját, ugyanúgy megvédjem mint a feleségem.

Nem féltékenységről van szó, a feleségem tudja nagyon jól hogy sosem kívánom vissza az exfeleségem, arról van szó hogy ő nem érti, miért mondtam ezt.


És tegnap ezen megint összekaptunk, erre fel pedig mondta hogy talán jobb lenne, ha 'szünetet' tartanánk.

Ez persze rosszul esett nekem, próbáltam és próbálom megbeszélni vele, de valami miatt ez annyira megbántottam, hogy nem tudja lenyelni.

Én nem bántásból mondtam, nem helyezem a feleségem elé vagy egy szintre vele a volt feleségem, sőt...

Normális ez a kitörése? Mit tegyek? Hogy lehet ezt megértetni vele?



2021. márc. 31. 09:22
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
31%
Szörnyű vagy! Sajnálom a feleséged.
2021. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
35%
CsAlÁdFő
2021. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
1: nem ezt kérdeztem. Vagy a kérdésre válaszolj, vagy menj tovább. Kösz.
2021. márc. 31. 09:30
 4/60 anonim ***** válasza:
97%
Ez ilyen utolsó csepp a pohárban kitörés lehet.. nálam is így szokott lenni, nyelem a nokedlit egy jó darabig és eljön az a darab ami már nem megy le.. ilyenkor kell kis idő, hogy rendezgessem a gondolataimat.. kimozdulni valahova... És sajnos az egó sértett marad.. amikor lecsitulnak az érzelmek próbálj meg valami romantikus dologgal a közelébe férkőzni és mond el neki, hogy Ő a legfontosabb a világon neked... És persze véletlenül említetted egy lapon az exeddel..
2021. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
90%

Pedig ezzel a kijelentéseddel egy szintre helyezted vele. És nem látod, mennyire beletiportál a lelkébe?

Sajátjaiként szereti és felnevelte a két gyereket, és bántja, hogy mégsem lehet az édesanyjuk. Árnyékként mindig ott lesz az életében, ráadásul megjavult, jaj de jó a kapcsolat, pedig sok vaj lehet a füle mögött, ha olyan pici gyerekeket inkább az apjuknál helyezett el a bíróság.

És akkor te jössz barátok előtt a hülye kijelentéseddel, amivel egy szintre helyezed őt egy drogos alkesz l.tyóval...

2021. márc. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

5

Igen,nagyon sok rosszat tett. Én nem akarom felmenteni és nem is védem. A gyermekek szeretik, jól érzik vele magukat amikor meglátogatja őket, a feleségem is jól kijön vele, és ennyi.

De nem hülye kijelentés mert ez a valóság. Én ugyanúgy a gyermekeim anyjának tekintem és nyilván ha választanom kéne közte és a feleségem között, akkor a feleségemet választanám, de mint ember tisztelem annyira hogy ne nézzem valami kívülálló szarnak (ahogy azt ő tette hosszú időn keresztül)

2021. márc. 31. 09:46
 7/60 anonim ***** válasza:
73%
Nem nagyon van érzelmi intelligenciád, igaz?
2021. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
62%
Mi lenne ha nem megértetni próbálnád vele a maszlagod, hanem elgondolkoznál minek kell hülyeségeket beszélned és bocsánatot kérnél tőle esetleg...
2021. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

7

Én nem érzem annak. Szerintem alapvető emberség. A gyermekeim anyja, 6 évig a feleségem volt.

2021. márc. 31. 09:54
 10/60 A kérdező kommentje:

9

Nem maszlag. És nem kérek bocsánatot, mert semmi rosszat nem tettem.

2021. márc. 31. 09:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!