Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan lehet szakítani egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet szakítani egy valószínűleg nárcisztikus nővel?

Figyelt kérdés

Mint minden kapcsolat, ez is nagyon jól indult, sőt túl jól, olyan volt az első pár hónap, mint amilyennek én elképzeltem, hogy milyen az amikor megtalálod a másik feled, az igazit.


Viszont azóta folyamatosan és számomra akkor még észrevehetetlen módon elkezdett terrorban tartani. Úgy értem, hogy elkezdett minden létező dologba belekötni, mindenből engem hozott ki rossznak, szr embernek, amit úgy magyarázott meg, hogy szinte el is hittem, hogy én vagyok a rossz, és, hogy velem van a baj, amint kiálltam magamért, egyből átváltott agresszívebb stílusba, káromkodás, kiabálás, és én mindig behódoltam, és amint behódoltam, megbocsájtott, és újra "szeretett".


Tényleg szó szerint minden nap minden szituációból azt hozta ki, hogy én rossz vagyok, ha fizetés emelést kaptam, akkor is, tényleg bármivel kapcsolatban, és tette ezt olyan hihető módon, hogy akkor még nem láttam át a szitán. Folyamatosan azt hallgattam, hogy én irritálom őt, de nem tudja, hogy mivel, csak idegesítő vagyok.


Az áttörés pár hónapja jött, amikor elkezdtem edzeni, munkahelyet váltottam, megismertem új embereket, és folyamatosan pozitív visszacsatolásokat kaptam, és akkor kezdtem el gondolkodni, hogy vajon mégsem én vagyok a rossz? + ezzel párhuzamosan már több cikket is elolvastam a nárcisztikus személyiség zavarról, és kezdtem összeszedni magamat.


Jelenleg ott tartunk, hogy a barátnőm még mindig folyamatosan leszól engem, folyamatosan éreztetni akarja, hogy ő a jobb, én a rosszabb, viszont már nem hódolok be neki, nem adom meg amit szeretne. Azóta úgy veszem észre, mintha kezdene kiábrándulni, és próbálna visszacsábítani, és megmondom őszintén, akárhányszor veszem rá magam, hogy oké na most, sosem tudom megtenni, mert mindig a megfelelő módon csábítgat vissza, aztán nyilván kezdődik minden előröl, de mindig valahogyan megmenti saját magát.


Nyilván most fura, hiszen eléggé egyértelmű, hogy ennek a kapcsolatnak nincs jövője, de "nem tudok szakítani", mert mindig eszembe jutnak a kezdeti közös emlékek, meg mindig a jót mondja jókor, és mindig megbékélek. + őszintén én még sosem szakítottam, és bennem van a félsz is, hogy mi van ha egyedül maradok a hátralévő életemben :D


Az lenne a kérdésem egyrészt, hogy tényleg egyáltalán nárcisztikus-e a barátnőm, másrészről pedig, hogy hogyan vegyem rá magam a szakításra?


23/F ha esetleg releváns lenne a kérdéshez.



2021. júl. 28. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírásból nárcisztikus-bipoláris személyiségzavarosnak tűnik, igen (azért merem így rávágni, mert együtt nőttem fel egy nárcival, akit orvos diagnosztizált, szóval tudom, milyenek).


Megértelek, mert rohadt nehéz velük, ugyanis a jobb pillanataikban egész kedvesek, szeretőek-szerethetőek tudnak lenni. Sajnos muszáj "önzőnek" lenned és otthagynod minél hamarabb (igazából ez nem önzőség, de a saját érdekeidet kell nézned elsősorban). A legkönnyebb akkor lenne, ha megismernél más lányokat, látnád a különbséget egy "normális" és egy mentálisan beteg között, aki csak lehúz, élősködik, kizsigerel érzelmileg.


Nem tudod, volt valami gyerekkori traumája? Válás, szülő meghalt vagy alkesz volt, elhanyagolás, ilyesmi?

2021. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez az! Tiltsd le mindenhonnan, de előtte én leírnám az indokokat.
2021. júl. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdtél el edzeni, új életet kezdeni kvázi. Iszonyatosan jó lehetőség kilépni ebből a hitvány kapcsolatból. Ha most megteszed, nagyon könnyű lesz túllépni az új életedben:)

Keress valaki mást ha kapcsolatot akarsz, mert ő bizony nem szeret. Én tavasszal léptem ki egy ilyenből, 1 év után. Hogyan szakíts? Nagy levegő…figyu elmúltak az érzéseim nem akarok többet tőled. Ennyi. Pillanatnyilag rossz lesz, de múló rossz érzés. Sok sikert.

2021. júl. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is akkor tudtam ott hagyni a nárcisztikust, amikor új környezetbe kerültem, és ráébredtem, hogy más emberek is szeretnek. Nem feltétlenül a nárciból és a "dárga" családjából kell kiindulni.


Viszont fontos, hogy ha szakítasz vele, akkor ellenállj a könyörgésének. Nyilván nem akar elengedni, hiszen jó forrás vagy.

2021. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2021. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bmw320 válasza:
Csak annyit kérdeznék:mikor leszel végre FÉRFI? Felismerted a problémát,tudod hogy mire számíthatsz,tegyél ellene és lépj tovább.
2022. jan. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azóta nár szakítottam vele nyilván 😃
2022. jan. 13. 06:56
 8/8 crv válasza:
Üdv a klubban. Nálam is ez volt a helyzet, az első másfél hónapban minden szép és jó volt. Utána jöttek a folyamatos cseszegetései, célzásai, hogy nem vagyok külsőre sem elég jó, nem vagyok elég kitartó (edzésben épitoipari melo mellett) na meg a sok sértő megjegyzéseit hallgattam, úgy hogy én 1 szóval sem szekáltam soha! Olyan csúnya vége lett hogy a külsőm is szarnak ítélte meg, de a belsőm is. Én lettem a világ legszarabb embere a szemében, akivel már szóba se állna. Szakítás előtt meg még mondta, hogy szeret, plusz költözés és közös nyaralás előtt történt mindez. Az ilyen betegektől csak távol, inkább egyedül rohadok meg!
2023. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!