Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért nem kell félni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem kell félni egy párkapcsolatban a szakítástól?

Figyelt kérdés
2021. aug. 26. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene? Ha probléma van, meg kell beszélni, meg kell oldani. Ha a kommunikáció és minden más is jól működik, mert mindkét fél tesz azért, hogy működjön, akkor felesleges ezen parázni.
2021. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán érthető a kérdés...

Arra gondolsz, hogy rossz a kapcsolat és megéri-e véget vetni neki, vagy arra, hogy amikor jó a kapcsolat, a szakítás, mint esetleges veszély jelen van?

2021. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert van rosszabb, ami történhet veled.
2021. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2-es


Utóbbi!

2021. aug. 26. 14:06
 5/9 A kérdező kommentje:

#1-es


De bármikor bármin szétcsúszhat egy párkapcsolat....


Nekem eddig szinte csak olyan partnereim voltak, akik csak egy darabig voltak hajlandóak megbeszélni, és megoldani a problémákat....

2021. aug. 26. 14:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor nem éled meg azt a részt sem ami jo ameddig jo.

Azaz végiggörcsölsz egy kapcsolatot annak meg semmi értelme.


Kicsit el kell tudni engedni azt hogy a jövőben akarsz élni, azaz tudni kéne a mának is élni, a jelent megélni.

2021. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, így már értem, köszönöm.

Hát figyelj... minden kapcsolat véget ér egyszer, ez tuti. Csak az a kérdés, hogy mikor és hogyan. Meg kell tanulni JÓL választani, olyan társat, akivel a legnagyobb az esély arra, hogy működni fog (összeilletek, egyezik a kommunikációs stílusotok, hasonlóan gondolkodtok) és persze törekedni kell a problémák megbeszélésére, megoldására is folyamatosan. Aztán vagy sikerül, vagy nem... de ha nem bízol benne, akkor nem éled meg a jó dolgokat sem.

2021. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"akik csak egy darabig voltak hajlandóak megbeszélni, és megoldani a problémákat...."

Ennek is megvan a maga oka. Leírom a másik oldalt is, hogy értsétek, miért NEM akarja már valaki megbeszélni.


Én 4 évig készségesen megbeszéltem exemmel a problémákat, DE mindig ugyanaz a gödör jött. Az utolsó, 5. közös évünkben én már csak szenvedtem, mert akkor már ismertem, és tudtam, hogy hiába beszélem meg vele, úgysem fog változni semmi. Aztán a szakításkor ő is szemrehányást tett, hogy ő hajlandó lenne megbeszélni, és én nem akarom.


Nem, egy idő után senki sem akarja megbeszélni, főleg ha mindig ugyanaz a probléma tér vissza, és tényleg egy súlyosabb dologról van szó. Az exem pl. 8 évig járt BSc-re, nem tudom, még jár-e, és nem abszolvált. Tehát konkrétan nem csak az államvizsga van hátra, hanem sok más, és minden félévben 0 pontos ZH-kat írt. B terve persze nem volt - nem ciki ott hagyni az egyetemet, félre ne értsetek, csak akkor tényleg legyen más elképzelése, amit megvalósít. Vagy szedje magát össze, és tanuljon, hogy meglegyen a diploma. Barátokkal, családtagokkal gyakran volt bunkó, velem időnként (de egyre sűrűbben) ordított. Ezt az ordítást is számtalanszor megbeszéltük, olyankor bocsánatot kért, egy ideig vissza is fogta magát, de aztán kezdődött minden előlről. Megígérte a vége felé azt is, hogy elmegy pszichológushoz a dühkezelési problémáit kezeltetni, onnantól vártam 1-2 hónapot... Hát egyiket sem hívta fel, pedig az egyik TB-s terápiás központnak megadtam a számát, szóval még fizetnie sem kellett volna.


Így is túl sok időt pazaroltam rá az életemből, mert annyira hittem a kommunikáció erejében, és abban, hogy tényleg szeret. Kár volt. Mindent meg kell beszélni, az tény, de nem kismilliószor.

2021. aug. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hellótok!

"akik csak egy darabig voltak hajlandóak megbeszélni, és megoldani a problémákat...."

A problémák két okból fakadnak általában:

- Véletlenszerű tévedésből. Ezzel nem lehet mit tenni, előfordul.

- A másik fél valamilyen alaptulajdonságából. Ez ellen szinta lehetetlen küzdeni, mert "belülről" jön. Szinte leküzdhetetlen. Lehet erről beszélgetni, de "rendes" esetben nem változik meg semmi. "Renkívüli" helyzetben pl. szerelem, az ember alakulhat, de leginkább csak ideiglenesen.


Szerintem dönteni kell: Tudok-e a másik hibájával együtt énli, vagy számomra ezek élhetetlenné teszik a kapcsolatot? Ez alapján lehet együtt maradni, vagy szakítani. De az, hogy együtt élek valakivel, és naponta piszkálom olyan tulajdonságával, amin én sem tudnék változtatni, az nem korrekt megoldás.


Még valami - és ezt én a feleségemmel kapcsolatban élem meg: Olyan bonyolult szabályrendszert próbál velem "betaníttatni", amire képtelen vagyok, mert ennyit nem ér maga az a probléma. Mondok egy példát: Szellőztetünk a lakásban, csak ha reggel már ő valamelyest felöltözött, de van úgy hogy akkor is, ha még nem öltözött fel, de már nem lenne idő megvárni, tehát sietni kell. Néha, amikor kint már nagyon hideg van és ő még nem öltözött fel, de tegnap olyasmit föztünk, ami a lakás kiszzellőztetését igényli, akkor is. Hogy melyik feltétel mikor áll be, azt ő tudja csak megállapítani. Valahogy én ezt nem tudom bizonyosan megállapítani.

Na most erről lehet évekig beszélgetni, akkor sem fogom tudni, hogy másnap neki mi lesz a hideg, a felöltözötségi állapota, és a lakás szagának áporodott volta. Én erre képtelen vagyok. Elengedem az egészet.

De tudnék írni még arról is, hogy mikor kell leginkább takarítani, hová kell tenni az otthoni ruhát, mikor lehet enni a nagyszobában és mikor kell az erkélyre teregetni, mikor a szobába, és mikor kell bekapcsolni a szárítógépet.

2021. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!