Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy tudnám az ingóságaim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hugi1994 kérdése:

Hogy tudnám az ingóságaim elhozni ha a másik fél nem engedi?

Figyelt kérdés

Van egy kétéve tartó kapcsolatom ami megszűnni látszik. Egy éve lakunk egy háztartásban életvitelszerűen, én költöztem a páromhoz.

Nem engedte hogy a tartózkodásihelyem bejelentsem hozzá így papír alapon semmi bizonyítékom hogy ott éltem egy évig. Rá akart venni hogy egy váltás ruhával menjek el és ha úgy van kedve akkor valamikor talán elmehetek a többi holmimért. Nem kis mennyiségű bútorról és gépekről van szó, konkrétan a háznak több mint a fele az én bútoraimból lett berendezve. Szerettem volna ha készítünk egy leltárt (mivel az ingóságok jelentős részéről már nincs meg a számla) és tesz egy kézzel írott nyilatkozatot miszerint elismerni hogy a leltáron szereplő ingóságok az én tulajdonomat képzik, ebbe viszont nem hajlandó bele menni. Nem merek költöztetőt hívni mert meg fenyegetett hogy ránk hívja a rendőrt, önbíráskodás miatt pedig fel jelent. Attól tartok ha így el jövök onnan akkor nem lesz hajlandó vissza adni a dolgaim, se bejelentve nem voltam oda semmi papírom nincs ami igazolja az ott eltöltött egy évem.

Soha nem voltam még ilyen helyzetben. Tudna valaki tanácsot adni?



2021. nov. 10. 20:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A vásárlásokat készpénzben vagy kártyával fizetted? Mert, ha kártyával, akkor fordulj a bankhoz.
2021. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok belepofázni, mert nem vagyok jogi szakérő, és ehhez inkább arra lenne szükséged, de olyan nincs, hogy semmi bizonyítékod arra, hogy te egy évig ott laktál életvitelszerűen. Csak vannak szomszédok például, akik igazolni tudják, látták, hogy ott laksz.

Érdemes lenne jogi tanácsadásra menned, vannak ingyenes jogsegélyszolgálatok is, ha nem tudod/akarod megfizetni.

2021. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%

#2, És kit fog ez érdekelni szerinted? Majd biztos polgári peres eljárásban 8 év után milliós ügyvédi költséggel visszaperel pár bútort meg gépet.

Ne nevetess.

2021. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Van pár izmos haverod, rokonod?
2021. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként ha hivsz költöztetőt és elkezded kipakolni a cuccaid ahhoz a rendőrnek kb semmi köze, mert a te cuccaid.

Ha képes ezt ott helyben letagadni és azt állítani hogy minden az övé, mert ő lakik ott akkor meg tényleg nem kímélném. Ott hagynék mindent neki, de 3szorosan okoznék neki kárt.

2021. nov. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nincs otthon arra időzíteném a költöztetést. Ha feljelent, te is feljelented, hogy nem engedte elvinni a saját cuccaidat. Az ilyen emberekkel csak úgy kell bánni, ahogy ő bánik veled. És nem mennék egyedül. Vinném a férfi családtagjaimat, ha nincs, akkor jó erőss barátokat. Ne félj tőle, mert pont ez a célja.
2021. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
15%
Ezért nem (sem) szabad összeköltözni, vagy számodra fontos dolgokat a másiknál tárolni. NE TEDD. Most megtanultad a leckét, egy elég fontos leckét. Nem szabad másokban ennyire megbízni, ami számodra fontos, az tárold otthon és lehetőleg vezess róla "naplót", "táblázatot", hogy mid van és hol tárolod, hogy ne lophassanak belőle észrevétlenül.
2021. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kihívtam a rendőröket, mert bezárta az egyik szobát, azzal, hogy ott vannak a cuccai, meg persze az enyémek is ott voltak. Jött a rendőr, kinyittatta vele és kihoztam a cuccaimat. Ennyi. Semmit nem kérdeztek. A pasim meg csak bólogatott. Hívj rendőrt ha nem enged be.
2021. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a 7-es hozzászólásával értek egyet. Biztos tudod, mikor dolgozik és nincs otthon. Ha normálisan dolgozik, akkor kb. 8 órát biztos távol van. Egyik ilyen alkalommal, ha még be tudsz menni a lakásba, szépen kipakolod a cuccaidat és mint aki jól végezte a dolgát távozol. Ennyi!


Ettől függetlenül, jó nagy bunkóság az, ha valakivel szakítok, akkor nem engedem elvinni a holmiját!

2021. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 peca1000 ***** válasza:
100%

Fenyegesd meg, hogy rendőrt hívsz, ha nem enged be. Ha pampog, hívd fel előtte a zsarukat.


Ha neten rendeltél dolgokat a te nevedre, nyomtasd ki a visszaigazoló e-maileket, és azzal igazolod magad a rendőr előtt.

2021. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!