Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért van az, hogy családi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy családi próblémák miattt párommal akarok szakítani?

Figyelt kérdés

Elég zűsös időszak van, szar anyagi helyzet egy váratlan költözés miatt. Viszonylag friss, 8 hónapos kapcsolatom van. Párom nem ismeri a családomat szerencsére. Ez az én döntésem volt.

A szar anyagi helyzet, nyilván vitákat szül, feszült a hangulat. Ketten élünk anyukámmal.

Akárhányszor vita van itthon, ami apróságokon kezdődik.. például nemrég azon kapta fel a vizet, hogy megsóztam a kaját, mert tudom hogyan fűszerez. Elkezdett kiabálni hogy akkor elmehetek, költözzek össze akivel akarok, aztán takarodjak a picsába és főzzek magamra. Tekintve hogy H-Pig 7-19 óráig dolgozok, hétvégén csak 4 órát, nem tartozkodok otthon annyit, hogy én főzzek, de ha otthon vagyok, megcsinálom. Így ezt nem is értem..

Az egész fizetésemet haza adom, ami félszer több mint az övé. Sosem tettem szóvá. De ott van bennem, hogy ha én elmegyek, ő nem tudja majd fenttartani a lakást, és magát.

Akárhányszor így összeveszünk, mindig az jut eszembe hogy szakítani kéne párommal, hogy ebből ő semmit se észleljen. Úgy érzem annyira szerencsétlen időszakom van, hogy meg sem érdemlem őt. Ezekről nem beszélek vele, tudoom, kéne. De nem megy. Szégyellem amilyen a családom, és ahogy anyukám beszél velem.



2022. jan. 29. 16:49
 1/8 A kérdező kommentje:

Ez már nem az első alkalom. A kapcsolatunk kezdetén is többszőr volt hasonló helyzet. Nekem ő az első komoly kapcsolatom.

Valahogy kettős érzés van bennem. Szeretem, és vele szeretnék lenni, a nap minden órájában. Rajta is azt látom, és érzem hogy szeret. Csodálattal tekint rám, és annyira figyelmes, elképzelni sem tudtam volna hogy valaki a külsőmön kívűl is valaha megdícsér, de tőle (és ő az egyetlen aki mondja) hogy okos vagyok. Ez az egyik, ami aannyira jól esik, hogy sírni tudnék amikor elösszőr mondta.

Szeretem hogy akkoris találkozunk amikor csak egy mozi, vagy séta fér bele, együttalvás nélkül. Vagy amikor néha hoz egy apró csokit a munkahelyeme. Ő tényleg maga a csoda számomra. Vele minden jó.


És akkor elhatározom hogy minden rendben lesz, nem szólók anyuhiz, csak élünk egymás mellett (így volt ez múlthéten is). Aztán ma jó kedve volt nagyon, én is azt éreztem hogy most minden rendben van. Jó volt hogy néhány óra nyugalom volt. Ezek annyira hiányoznak. Aztán történt a fenti incidens, és azóta mindenféle mocskos k.rva vagyok. Teljesen összetörök ilyenkor, és tényleg úgy érzem könnyebb lenne egyedül, amíg nem állok talpra.

2022. jan. 29. 16:59
 2/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem is tudom miért írtam ezt mindet le.. de kicsit lelkileg kicyit jobb így, hogy ezt leírtam. Leírhattam.
2022. jan. 29. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen átérzem, amit leírtál, de eszedbe se jusson szakítani.

Ugyanezt csináltam én is, ismerkedtem valakivel nemrég, de olyan sok rossz élmény ért, hogy mindig az volt ilyenkor a legelső lépésem, hogy őt ellököm magamtól, sose akarná az ember, hogy megtapasztalja egy hozzá közel álló ember az ehhez hasonló helyzeteket.

Attól, mert abban a percben úgy érzed nem vagy szeretetre és megbecsülésre méltó, még a kívülállók nem így látnak. Beszélj vele erről nyugodtan, biztos nagyon szeret, ott áll majd melletted :) és bízz magadban!

2022. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha leadod a mindig a teljes fizetésed, akkor nem fogsz sehova magadtól tovább lépni. Az lenne a legjobb, ha elszakadnál anyukádtól és elkezdenéd a saját életed. Hiszen csak konfliktus van köztetek. Ő valószínűleg meglesz, valahogy azelőtt is kellett lennie, hogy te dolgoztál. Ha szakítasz a barátoddal, azzal csak még jobban biztosítod, hogy anyuddal maradsz és minden ugyanilyen lesz, csak nem lesz pasid se.
2022. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Időszerű lenne kiállni magadért, mindkettőjük előtt! Először is ne adj haza minden pénzt, amilyen a légkör, abból menekülni kellene, ami pénz nélkül nem fog sikerülni. A barátoddal meg oszd meg a gondjaid, felesleges titkolózni, csak arra is terheket rak.
2022. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Anyukámnak van néhány tartozása.ahogy számolom, még 2 hónap, és kitudja fizetni a segítségemmel. Utána elkezdek valami más megoldást keresni.

A költözés annyira nem megoldott, 2 kutyám van, egyszerűen kb esélytelen olyan albérletet találni ahova jöhetnének. Ha nem lennének, már sokszor elmentem volna, de amiért felelősséget vállaltam....


Tudom. Tudom. Beszélnem kellene vele erről. De elképesztően rossz, és megalázó (bár ezt valószínűleg csak én érzem annak) beismerni hogy mennyire gáz a családom, miközben ők egy tipikus boldog filmbeilliő család. Sosem engedtem ennyire közel magamhoz senkit. Ez még nagyon új nekem.

2022. jan. 29. 17:41
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Már most megmondom neked hogy te amíg anyud él nem fogsz mellőle elmenni mert kifogásokat mindig fogsz találni csak tudod ezt egy idő után mindegyik aktuálos párod meg fogja unni hogy nem lehet veled egyről a kettőre lépni mert jaj anyu...A saját anyád szépen kihasznál anyagilag. Tartozása van oké segítessz neki és szerinted utána nem lesznek tartozásai? Az hogy nem tudja beosztani a fizetését nem a te hibád ha meg valamilyen okból netán még is sikerülne elköltöznöd folyton szapulni fog hogy erre vagy arra nincs pénze és folyamat le fog húzni te meg hagyni fogod. Azt viszont jól látod hogy nagyon is beszélned kéne erről a barátodnak. Kutyákkal nehéz albérletet keresni de nem lehetetlen.
2022. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oh, ezt részben rosszul látod. 6 hónapig nem dolgoztam. Ő tartott el. Így a jelenlegi 2 hitelét segítek lenullázni onnantól semmi anyagi kapcsolat nem lesz köztünk.

Az albérleteket folyamatosan nézem, hátha akad valami, hogy tudjam van / lesz esély hova menni.

Számomra a vérkapcsolaton kívűl, köztünk nem lesz semmi más. Minden kapcsolatot megszakítok vele, ahogy elmegyek. Nem kifogásokat keresek, de szarban sem szeretném hagyni, mikor ő is segített amikor nem volt munkám.

2022. jan. 29. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!