Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Volt már úgy, hogy szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már úgy, hogy szakítás után a kezdeti fájdalom, önvád, gyűlölet, stb időszakok után egyszercsak elfogott egy euforikus öröm érzése, hogy végre vége?

Figyelt kérdés
Eléggé mérgező kapcsolatból jöttem ki több, mint fél évvel ezelőtt. Nagyon sok harag, fájdalom, ugyanakkor még kötődés is maradt bennem az exem iránt. Ellentétes érzések kavarogtak bennem, öngyilkossági, sőt gyilkossági fantáziákkal (csak fantáziák maradtak természetesen). Pszichológushoz is jártam fél évig. Most úgy érzem, végre levegőhöz jutottam, fejlődésnek indult az életem ,ami a kapcsolatunk alatt csak bolykottálva volt. Félek, hogy visszacsúzok a korábbi állapotomba. Van tapasztalatotok? Ez tartós lehet?
2022. márc. 17. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy dolgot kérek a saját érdekedben.. ne válaszd újra ugyanezt.
2022. márc. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy számomra boldog másfél évtizedes kapcsolatból gyógyulok most ki, miután életem nagy szerelme, a gyermekeim anyja megcsalt és lelépett. Nagyon durván padlóra küldött érzelmileg, még az alkoholra is eléggé rászoktam...de most már kezdek magamhoz térni és kezdem elfogadni, nincs mese, új életet kell kezdenem. Szerencsére itt van a 2 csodás gyerekem, akikkel sokat segítenek abban, hogy talpra álljak érzelmileg...és hogy a kérdésedre válaszoljak, igen, most, hogy elkezdtem (egyelőre csak neten) nőkkel beszélgetni, hírtelen én is érzem ezt a felszabadultságot. "Leporolom" kicsit magam, összeszedem a bátorságom és elkezdek "élőben" is csajozgatni, sokat segít a nullára rombolt önbizalmamon, hogy már egy jó ideje igyekszem egészségesen és fehérje dúsan táplálkozni, sokat mozgok, próbálok formába jönni a nyárra.
2022. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, ezen dolgoztunk a pszichológussal is, hogy megértsem hogyan keveredtem egy ilyen érzelmileg kihasználó, bántalmazó kapcsolatba. Remélem legközelebb felismerem és ki tudom kerülni ezt a típust.
2022. márc. 17. 13:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 ja és az utolsó gondolatből csak a lényeg maradt ki, szóval ami dob az önbizalmamon, hogy már nem csak a mérleg számlapján, de a tükörben is látom, hogy történik valami :D
2022. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam úgy, hogy heteken át fájt a hiánya, aztán szép lassan rájöttem, milyen csodálatos, hogy senki nem hisztizik körülöttem, senki nem viselkedik úgy, hogy mások (pl. szüleim) előtt kellemetlen helyzetbe hozna.

Nyugalmasabb, kiegyensúlyozottabb lett az életem. És akkor már örültem, hogy dobott a barátnőm.

2022. márc. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es gratulálok, én is fogytam 6 kilót a szakítás után, ami nagyon jót tett az önbizalmamnak. Megtanultam, hogy aki mellett szorongok és nem szeretem magam, az nem lehet egy jó kapcsolat.
2022. márc. 17. 13:22
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem is sikerült ez az érzés, boldog vagyok végre, hogy nincs, nem kinoz minden nap a passziv kérdéseivel..

egyébként, ha félsz akkor nagy az esélye, hogy visszacsúszol, ezért nem kell félni.

Tartós akkor lehet, ha nem félsz.

Épited az önbizalmad, előre nézel, és nem hátra :-)


Ha nem dolgozol elégg magadon, akkor sajna belelépsz újból egy bántalmazóba, tehát érdemes keményen dolgozni saját magunkon.


2-es akit megcsalnak lelépnek, ott is keményen benne vagyunk abban, hogy mi is hibásak vagyunk, olyan nincs, hogy csak a másik és szegény én.

Tehát mindaddig amig amig két újjal a másikra mutogatunk 3 újjal magunk felé :-)

meg kell nézni, befelé önmagunkba, hogy mit is rontottunk el, figyeltünk-e a másikra eléggé stb stb stb...

2022. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es abszolút igazad van! Én most kezdek rálátni a saját hülyeségeimre és már nem is értem, hogy hogyan maradhattam ezzel az emberrel, hogy mit ettem rajta? Ezt már jó jelnek veszem. Amíg az ember érzelmileg benne van a kapcsolatban sajnos nem lát rá saját magára, sem a másikra objektíven, csak a hatalmas nagy fájdalmas szerelem van, ami rabul ejti. De igen, kell a visszatekintés a tanulás miatt.
2022. márc. 19. 16:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!