Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elvált apák! Hogy alakult az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált apák! Hogy alakult az életetek a válás után?

Figyelt kérdés
Sikerült talpra állni, rendeződött az életetek és normális maradt a kapcsolat az ex-szel? Vagy anyagi csőd, depresszió, alkoholizmus stb lett a vége?

#válás #Elvált apa
2022. ápr. 18. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
A ferjem heti valtast kapott,haz ove volt, semmiben nem kellett valtoztatnia. Maradt ahol lakott, dolgozott amit korabban is, szepen elorejutott nagy fizura, mig en kiestem a munkabol es o semmit nem tett bele, most meg vitte oket, gyerektartast nem kell fizetnie,adokedv, csaladipotlek fele ove. Az en eletem fordult fel, nekem kellett megoldani a lakhatast, mibol hogy fogok megelni miutan a karrierem tonkrement. Az o hozzaallasa annyi volt: kit erdekel, nem az en problemam. Birosagon hazudott, jovedelmet titkolta, eltuntette anyos apos segitsegevel. Semmit se kertem mert agressziv volt, meg a 4 millios kocsit is ott hagytam amit en vettem de o hasznalt. A valas egy pontjan ugy beragott ram, hogy el is akarta perelni a gyereket es gyerektartast sozni ram. Akkor leptem be egy bantalmazott nok csoportjaba, ahol hozzam hasonlo sorsok tomjelege volt. Volt olyan no, aki a hazat, munkajat, gyerekeit elvesztette,mert a pasi a csillagokat lehazudta. Sok ferfi penzzel, kapcsolataival elt vissza stb. Nem o lett depresszios, hanem en. De nem baj, talpra allok. A birosagi papirokat elraktam a gyereknek, ne menjen ugy ferjhez hogy nem latta.
2022. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Én is úgy jártam, mint az első válaszoló.
2022. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%

1-es!


Nem ez volt a kérdés!

2022. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

A legrosszabb, hogy a gyerekeimet megviselte.

Visszaköltöztem a szüleimhez, így nem halok éhen a tartásdíj levonása után. (közalkalmazott vagyok)

Nyugodtabb az életem, de a gyerekek hiányoznak.

Anyagilag csőd, jelenleg másodállást keresek a szabad hétvégékre.

Új kapcsolat most nem hiányzik, csak a szex része. Nem fogok újra házasodni, az biztos.

Az alkohollal vigyázok, mert alkatilag hajlamos vagyok rá, örököltem. Ha rám tör a kín, előveszem a gitárt, bekapcsolom az effektet, és hadd szóljon. A legjobb antidepresszáns nekem.

2022. ápr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok még elválva, de úgy fog alakulni. Anyagilag megterhelő. A lakás az én tulajdonom, ahol laktunk, feleségem nem tudná másikat bérelni, így neki az az opció lenne, hogy lemegy vidékre a gyerekekkel a rokonaihoz, és akkor többet nem láthatom őket. Egy ideje egy házat béreltem a lakásom közelében, csak hogy találkozhassak a gyerekekkel, ne vigye el őket vidékre, de mellette fizettem nekik a rezsit is illetve ott lakhatnak a lakásomban. Most úgy alakul veszek még egy lakást, apu nevére, továbbra is maradhatnak a lakásomban, de most nem albit hanem lakáshitelt fogok fizetni. Így összességében 210e Ft kb a havi kiadásom, de a bérem kb 240e ftot, úgy hogy sokat kell túlóráznom illetve maszekolnom (szerencsére van másik helyem csak ha széthajtom magam könnyen lebetegszem) , az autóm is a napokban fogom eladni, mert igazából már nincs pénzem tankolni sem, es lejár a műszaki hamarosan, a fenntartási dolgokra meg főleg nincs pénzem. Másik párkapcsolatot nem szeretnék, egyrészt még házas vagyok, bár már 2 éve nem volt köztünk semmi, megcsalni meg nem akarom. Lehetne más párom de nem merek tovább lépni vele kapcsolatban, csak vagyunk egymás mellett barátokként, sokat lógunk együtt, legalább a problémákat van kivel megbeszélni. Még egyszer házas nem szeretnék lenni, és több gyereket sem szeretnék, nekem ott van a 2 kötöttségnek, így nem vagyok jó parti a nőknél, de nem is akarok tenni ezügyben semmit sem már. Róla nem tud a feleségem, akkor igazából be sem engedne a lakásomba, nagy veszekedés lenne, nem hinné el, hogy nincs köztünk semmi olyan. Îgy is mondja, hogy ne legyek annyit a gyerekekkel meg anyámékhoz is alig engedi el őket, velük is elég bunkó. Azt mondja pár évet maradna a lakásomban a gyerekekkel míg összeszed pénzt lakásra /albira, én nem.is bánom, ha ottmad csak legalább a gyerekekkel ne legyen rossz a kapcsolatom. Vele is próbálok normálisan beszélni de mindig elkezd bunkózni és kiabálni velem. Válás után már nem fogom neki finanszírozni az ingyen lakhatást, kiadom valamelyik lakást, de azt mondja neki válás után is joga lesz ott lakni a lakásomban... 30/F
2022. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

#5

"de azt mondja neki válás után is joga lesz ott lakni a lakásomban."


Menj el egy ügyvédhez és kérj jogi szaktanácsot, hogy mi az amihez neked van jogod, és mi az amihez neki. Ne hagyd magad palira venni, csak mert a gyerekekkel zsarolnak. Egy ügyvéd el tudja mondani szakszerűen hogy milyen lehetőségeid vannak, hogy jöhetsz ki egy válásból a legkevesebb veszteséggel. Igaz hogy pénzbe kerül, de legalább ismerni fogod a jogaidat, lehetőségeidet és aszerint dönthetsz. Persze ehhez a női félnek is joga van (mármint az ügyvédhez).

2022. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Ha jól értem patthelyzet, mert ha nem engedi a lakásában lakni a volt feleségét akkor vidékre költözik és sokkal kevesebbet láthatná a gyerekeket.

2022. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen ha ügyvédnél elválnánk és pereskedés lenne az a gyerekeknek lenne rossz, a perköltség tőlük lenne végső soron elvéve meg megállapítanának 80-100e Ft gyerektartást akkor mehetne vidékre mert nem hitelképes illetve annyiból nem tud bérelni sem,az meg nekem lenne rossz mert akkor nem láthatom a gyerekeket. Ügyvédnél a lakásom miatt voltam, hogy be bukjam el a lakásom de megnyugtatott, hogy nem fogom illetve ezt a másik lakást is azért apu nevére vesszük...
2022. ápr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7

Igen értem amit írtál, de én a "válás után is JOGA lesz ott lakni a lakásomban" mondatra reagáltam.

Az hogy kinek mihez van JOGA az nem az érzelmi zsaroláson múlik, hanem a magyar jogrenden. Amelyik fél kicsit is élelmesebb az el fog menni egy ügyvédhez aki felsorolja a lehetőségeket A-Z-ig, és abból ki lehet választani a kevésbé rosszat, mert sajnos egy válás kizárólag veszteséggel járhat (anyagi, érzelmi). És ugyanez igaz a női félre is. Ha van esze, ő is kikéri egy ügyvéd véleményét.

2022. ápr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szóval ez így is-úgy is szívás...
2022. ápr. 18. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!