Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan tudjam elengedni ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudjam elengedni ezt az érzést?

Figyelt kérdés
Amikor szakításra kerül a sor, akkor elfogadom a visszautasítást, azt hogy már nincs rám szükség, de azt megfigyeltem magamon, hogy nagyon nehezen engedem el azt az érzést, hogy én a másik félbe mennyi időt, energiát, lelkesedést, toleranciát és érzelmet adtam. Hogy az mind kárba vész, és értéktelen a másiknak. Eddig kb egyszer szakítottak velem normálisan, a többiek előtte érzelmileg látványosan lexartak, semmibe vettek stb így adták tudtomra hogy nem kellek már, ezért én mégtöbbet tettem a kapcsolatba, bizony sokszor nagyon kétségbe is estem, az önbizalmam nulla lett. A legrosszabb az, hogy kényszerítve éreztem magam arra, hogy szakítsak akkor is, ha szeretem a másikat. Azt is bevallom, hogy amikor a másik fél napokig nem szólt hozzám, nem mondta az okát, előzménye sem volt, akkor pár nap után konkrétan megalázkodtam előtte, kértem tisztázzuk a helyzetet. Sajnos sok ilyen volt. Volt olyan is, hogy én sem kerestem a másikat, erre pár hét múlva már vissza akart volna jönni hozzám, ezt megint inkorrektnek tartottam. Ami mindegyikben mindig közös volt szakítás után bennem az, amit fentebb írtam: az időm, energiám stb kútba lett dobálva. Ezt mintha magamnak nem tudnám megbocsájtani. Hogyan változzon meg ez bennem?
2022. máj. 19. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor kapcsolatot kezdesz valakivel akkor önként vállalod hogy amit beleadsz egy kapcsolatba, azt nem biztos hogy visszakapod (vagy csak egy ideig). Persze az lenne a cél, hogy minél tovább együtt legyetek szeretve és megbecsülve egymást, de ez sokszor nem így történik, akkor jön a szakítás. Igen rááldozod az idődet, energiádat, szeretetedet és bizony ez sokszor a kukában landol. Ez a kapcsolati veszteség.

Csúnyán fogalmazva olyan mint egy vállalkozás. Ha bejön amit csinálsz akkor nagyon jó, de ha nem akkor becsődöl a vállalkozás. De amikor elkezdesz vállalkozni akkor vállalod ennek a kockázatát. És ha nem jönne be a dolog arra is fel kell készülni, tudni kell talpra állni utána.

Aki nehezen engedi el a veszteség érzését az sokszor nem is kezd bele inkább egy új kapcsolatba, csak ne kelljen átélnie újra azt amiről te is írtál.

Szerintem vedd úgy hogy amikor kapcsolatot kezdesz, az időd energiád az egy befektetés egy közös "vállalkozásba". Ha bebuktad akkor próbáld meg egyedül feldolgozni magadban (esetleg pszichológussal) hogy ez már az elején is benne volt a pakliban (50-50% hogy sikeres lesz egy kapcsolat). Vannak akiknek fontosabb a karrier, hobbi és ezért inkább egyedül maradnak vagy csak alkalmi kapcsolataik vannak, mert nem akarnak rá sok időt, energiát pazarolni. Azt neked kell tudni hogy neked megéri e.

2022. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem attól félek, hogy elveszítem a másikat. Mindig batran belevágtam belevágok a kapcsolatokba. Lelkesen, reménytelien. Nem azzal van gondom ha valakit elveszítek, hanem azzal amit írtam. Hogy az energiám stb, es egyedül ezt engedem el nehezen.
2022. máj. 19. 12:12
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Én nem is írtam olyat hogy félsz hogy elveszíted.

De az számodra veszteség hogy az idődet energiádat rá pazaroltad feleslegesen. Tehát mínuszban vagy ezekkel a "megfoghatatlan" dolgokkal. Ha kapcsolatba kezdesz ez mindig benne lesz a pakliban hogy ezeket feleslegesen pazaroltad rá. Kivédeni csak úgy tudod 100 %-ban ha nem kezdesz senkivel kapcsolatot. De gondolom ez nem opció. Minden szakítás után csak az idő múlása fogja megoldani, hogy ez a veszteségérzés megszűnjön benned. Az időt meg nem lehet siettetni.

2022. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a bennem lévő jó dolgokat kiszívják, az kell nekik, aztán amikor már nincs mit elvenni tőlem érzelmileg, akkor eldobnak.
2022. máj. 19. 12:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Aztán még én szégyellem magam az érzelmi kizsigerelésem miatt.
2022. máj. 19. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!