Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Beteg barátnőmet szeretném...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beteg barátnőmet szeretném elhagyni, de megöl a lelkiismeretfurdalás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, már a kapcsolatunk elején is sokat gyengélkedett, rosszullétei voltak. Egyszer egy nyaralás alkalmával elájult a fájdalomtól, mentőt kellett hívni. Kiderült, hogy endometriózisa van. Volt két műtéte, ott voltam mellette. Stómazsákot viselt a hasán egy évig. Sajnos az állapota nem mondhatni, hogy igazán javul, állandóan rosszul van, napi szinten migréntől szenved. Az utóbbi években dolgozni sem tudott rendesen. A legrosszabb, hogy úgy néz ki gyereke sem lehet, méheltávolításra készül. Azt mondja hogy lehet utána jobb lesz az állapota.


32 évesek vagyunk. Szeretem, mert kedves, okos, csinos, értelmes lány, de ez így nem élet. Sajnálom is nagyon, mert nem ezt az életet érdemelné, de úgy érzem, hogy én már nem tudok többet tenni. Szexuális életünk sincs és én ehhez még fiatalnak érzem magam.


Azt mondja, ha én elhagyom akkor ő már nem fog találni mást és én ezt el tudom képzeni, mert baromi szar helyzetben van, ugyanakkor többször mondta is (sírva persze), hogy ha úgy érzem, akkor elenged. Mégse merem ezt meglépni, mert megöl a lelkiismeret furdalás.


Hatalmas görény vagyok, ha mégis elhagyom?


Élni szeretnék még, ismerkedni, esetleg családot alapítani. Vele ezt meg nem lehet, de közben meg szeretem is, mert tudom, hogy egy értékes ember, csak szar az egészsége.


Mit tegyek?



2022. jún. 22. 13:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
11%

Én már rég otthagytam volna.

keress egy egészséges,szép nőt.Sok van belőlük.Ilyen beteg embernél nem érdemes lenn ragadni, mert csak húz lefelé.Mindig valami baja lesz, rámegy a te egészséged is.

Ha nem tudod egyenesen megmondani neki, elküldöd valamiért boltba, azt gyorsan összecsomagolsz és elhúzol.

mire visszaér csak a tiszta lakás várja, azt majd keres maga mellé egy másik betegebb embert.Így működik a természetes szelekció.

2022. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

"Hatalmas görény vagyok, ha mégis elhagyom?"

Nem.

Itt nem pusztán a betegségről van szó. Hanem arról, hogy neked ezzel lőttek a további terveidnek.

Én mondjuk akkor sem hagynám el, ha szerelmes vagyok belé, de nincs jogom ítélkezni más véleménye és jövőképe felett.

Abban sem vagyok biztos, hogy ne találna mást. Sok pasi nem is akar gyereket, így nekik ez eleve nem jelent hátrányt.

2022. jún. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
23%

Nehéz helyzet. Én azt mondanám, hogy ha elenged téged, akkor használd ki a lehetőséget. Tényleg nem jó emiatt az egész életedet feladni. Gondolom így annyira nem szereted már, hogy nem idili a kapcsolat.

Viszont ennek ellenére szerintem jó lenne ha mellette maradnál. Pl.: ha műtéte van elmehetnél vele meg ilyesmi. Érezze, hogy fontos vagy neki, csak egyszerűen ez így nem működik neked kapcsolatban. Barátként mindig ott leszel vele ha szüksége van rád és számíthat rád. Nem azért mész el, mert nem akarsz vele foglalkozni.

Így lehet neki is megfelel és örül, hogy vele maradsz a nehéz helyzetekben. Ezzel egy időben ismerkedhetsz is másokkal és élheted az életed.

2022. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
25%

Nem görénység, a férfiak nem tudnak szeretni, csak ha haverok, buli, fanta minden.


[link]


Betegségben lelépnek.

2022. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon nehéz helyzetben vagy, borzasztóan sajnállak. Itt nem igazán van "jó" megoldás. Természetesen neked is csak egy életed van és senki nem várhatja el, hogy ezt feladd. Másrészt ugye más fa_szával könnyű verni a csalánt, így ha elhagyod sok ismerősöd fog ellened fordulni.

El kellene menned pszichológushoz. Nem azért, hogy ő eldöntsön helyetted bármit, hanem hogy egy idegennek, következmények nélkül, ítélkezés nélkül ki tudd őszintén beszélni magad. Lehet ha kijön belőled a feszültség már könnyebb lesz neked eldöntened, hogy hogyan tovább.

2022. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

Jaj ne, #3as. Ez a lehető legrosszabb, ha szánalomból "barátok" maradnak. Egyrészről a Kérdező ugyanúgy nem szabadul meg a mindennapi problémáktól, másrészről a lányban hamis reményt ébreszt, hogy még lehet köztük valami.

Kérdező, igazából teljesen egyszerű: ha szerelmes vagy, a barátnőddel maradsz. Ha nem vagy szerelmes, szakítasz.

2022. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos tényleg nehéz helyzet, nem irigyellek, hogy így alakultak a dolgok.

Először is érdemes lenne megfogadnod az #5-ös tanácsát, mert könnyen lehet, hogy a pszichológus találkozott már ilyen esettel, így esélyesen könnyebben és jobban tudna tanácsot adni (de nem dönteni, azt neked kell).

Semmi esetre sem mondanálak görénynek vagy hasonlónak, hiszen teljesen érthető az álláspontod: ha vele maradsz, akkor a saját terveidről kell lemondanod, ami nyilván egy nagyon rossz dolog. Az is egyértelmű, hogy nagyon vívódsz a döntéssel, ami természetes, ne érezd rossz embernek magadat miatta.

2022. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
29%

Hát, a sajnálat nem szerelem... viszont akit szeretünk, el tudjuk engedni és idővel lehet belőle barátság. Igen, ha ennyire rosszul van napi szinten, nem valószínű, hogy talál párt. (Kérdés, fent tudja-e magát tartani.) Viszont, ha rendbe jönne, akár meddőként még találhat, mert sokan vannak, akik nem akarnak gyereket vagy szintén nem lehet. Ahogy ti is örökbe fogadhatnátok, ha ezt el tudod fogadni meg ha jobban lenne meg ha vele terveznél.

(A "vicc" az, hogy endometriózisra pont a terhesség szokott a gyógyszer lenni (vagy a fogamzásgátló, ha szedhet), egy barátnőmnek is megműtötték, visszajött, újra műtötték és mondták , hogy utána való hónapban "kötelezően" teherbe kell esnie... most a harmadik gyereke talán 9, a legnagyobb 12, és a napokban mondta, hogy gyanítja, hogy visszajött.)

2022. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
28%
Nem tartozik szorosan a kérdéshez... de a méheltávolítást nem lehetne elkerülni?
2022. jún. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudok komplex megoldást ajánlani (nagyon sajnálom, hogy két műtét sem segített az endometriózisán), de léteznek kifejezetten migrén ellenes, napi szedésű, gyógyszerek, amiket ilyen gyakori migrén esetén javasolhat ideggyógyász.


A kapcsolatotokról csak ti dönthettek, de szerintem nagyon dicséretes, hogy ilyen régóta mellette állsz.

2022. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!