Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy lehet feldolgozni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet feldolgozni egy szakítást, aminek már több éve?

Figyelt kérdés
Legelső párkapcsolatom volt, úgy 4 évig tartott. Környezetem szerint is nagyon összeillettünk és tényleg jó volt a kapcsolat, minden szempontból. Csúnyán lett vége és nehezen tettem magam túl rajta. Pszichológusnál is jártam miatta, aki legalább abban megerősített, hogy amit akkor éreztem, normális és múló állapot volt. Idővel tényleg enyhült az egész, a közösségi oldalakon kikövettem, hogy annyival is kevesebb dolog emlékeztessen rá. És természetesen ismerkedtem, éltem tovább az életem. Mégha korainak is bizonyult, mert hozzá hasonlítgattam a volt páromat is, aki nem tudta überelni, de mégcsak megközelíteni sem. Egy jó barátom, aki tudja, milyen nehezen tettem magam túl rajta, meg hogy konkrétan mi történt köztünk, miért lett vége, ismerőse neki is. És ha olyan dolgot talál, ami meglepő vele kapcsolatban ezt a kérésem nélkül továbbítja nekem. Így történt, hogy én már vígan élem az életem, teljesen túl vagyok rajta (legalábbis azt hittem...), míg a barátom küldött egy screenshot-ot arról, hogy megházasodott az exem. Én meg mivel semleges vagyok irányába, tehát nem kezdeném újra vele, mert nem véletlen nem vagyunk együtt, örülök a boldogságának, másrészt pedig iszonyúan feltépte a régi sebeimet. És nem tudok mit kezdeni ezzel az érzéssel. Ha valakit érdekel, kifejtem privátban a történetet, ha rám ír, de ide nem írnám ki teljes egészében.
2022. júl. 13. 02:35
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Mikor volt a szakítás? Nekem nagy problémának nem tűnik, normális reakciód volt. Attól, hogy rosszul esik vagy "furcsa" érzés mással látni, még túlléphettél rajta. Mondod is, hogy nem lennél már együtt vele, nem is érdekel, semleges.


Inkább ezzel a "barátoddal" kéne beszélni - aki egy igazi világi fszkalap, hogy ilyeneket küldözget - hogy ne csinálja többé, nem érdekel mi van vele. Undorító amit művel.

2022. júl. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most jeleztem felé, hogy ez felkavart, úgyhogy ezt mellőzze. Szerintem arra számított, hogy majd rosszindulatból fröcsögni kezdek, hogy rohadjanak meg, amiért boldogok merészelnek lenni. Pedig nem kívánok nekik rosszat, meg nem vagyok irigy, csak tényleg olyan sebeket tépett fel, hogy elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban, hogy tényleg túl vagyok rajta. Nagyjából 8 éve ért véget a kapcsolat és 4 éve vagyok semleges.
2022. júl. 13. 02:50
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Atyavilág. A régi sebek....
2022. júl. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az olyan szakítás ami nagyon botrányos volt, az mindig benne marad az ember fejében. Lehet érzelmileg közömbös leszel, tehát szerelem már nincs részedről, de a megalàzó viselkedés ami a szakításkor történt a másik fél részéről, nem törlődik ki soha az ember agyàból.
2022. júl. 13. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus nélkül is újra napirendre térsz fölötte, de hessegesd el magadról a gondolatokat róla. Segíteni fog. A régi már foglalt.
2022. júl. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
A rossz dolgok a feldolgozás ellenére is okoznak ilyen érzéseket. Nem kell annak szerelmi kapcsolatnak lennie, lehet bármi. De ezt a barátságot átgondolnám.
2022. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem értek egyet #6-tal. Volt egy nagyon rossz szakításom, az egész kapcsolat rengeteg traumát okozott. Évekig tartott, amíg(szakmai segítséggel) feldolgoztam. Kaphatnék róla, akármilyen esküvői képet, nem érdekelne. Max.annyi futna át az agyamon, szegény nő.

Akit viszont még ma sem tudtam lezárni. Na, az megborítana rendesen.

Nem vagy túl rajta.

2022. júl. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!