Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért nem tudom elfelejteni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudom elfelejteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan egy éve szakítottunk az exemmel, azóta egyáltalán nem tudok róla semmit, nem beszéltünk.

Naponta eszembe jut, egy egy emlék felugrik, nincs olyan nap hogy ne gondolnék rá, nagyon megmaradt bennem.

A legrosszabb, hogyha elérünk egy olyan dátumhoz ami hozzá kapcsolódik/kapcsolódott,(születésnapja, volt évforduló, stb) akkor az nagyon megérint, magamba zuhanok és elgondolkodom miért kellett ennek így lennie, hisz fontos volt számomra. Ugyanakkor ott van hogy nem működne ez újra, így a legjobb valamilyen szempontból.


Hogy tudnám túl tenni magam ezen?

Mikor válnak “semlegessé” ezek a dátumok nekem?


A segítő válaszokat előre is köszönöm! :)


18/L



2022. aug. 30. 04:54
 1/10 Noren1989 ***** válasza:
60%
Nagyon nincs életed ezen kívül, ugye?
2022. aug. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez is egy gyász időszak, ami természetes folyamat.
2022. aug. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Valszeg nem ugral korulotted 10 masik nem vagy tele elmenyekkel sztorikkal semmivel.


Akkor lesz olyan hogy valakinek még 5 év mulva is olyan mintha aznap szakitott volna, akinek renyleg élete sincs


A memoria nincs felülírva egy rakat minden massal.

2022. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vallom, hogy szakítás után sírni kell, hagyni hogy fájjon, újra és újra át kell rágni, levezetni magadban a történteket. Ami rossz, ami jó, azt folyamatosan újra és újra gondolni, realizálni mi miért történt, elkönyvelni, felsorakoztatni az érveket ami miatt nem működött. Én úgy hiszem hogy pont attól lesz jobb ha minél többet gondolsz rá egy ideig, mert annál könnyebb a feldolgozás, legalábbis hamarabb zárod le, de ennek határt kell szabni. Az nem megoldás ha valaki szakítás után eszeveszett bulizásba kezd, így a fájdalmat nem éli meg, mert ez csak szőnyeg alá söprés és elodázás, mert addig sem gondolsz rá. Ideig óráig hatékony ha szakítás után bulizol, barátokkal vagy, lazulsz, de amint egyedül vagy, rögtön zuhansz a mélybe vissza. A tini szerelemnél lesz jobb, bőven jobb, és még nagyon fiatal vagy. Tanulj, olvass, mozdulj ki. Ezeken a napokon pedig csak ugorj át, nem kell rá gondolni sehogy, egyszerűen csak nem kell engedni hogy magával ragadjanak az érzelmek.
2022. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Senior Séf ***** válasza:
79%
4-es jól írja. Kell a gyászidőszak, már csak azért is, hogy újra és újra átrágd, vajon mit csináltál rosszul. Mindazonáltal jön majd valaki, aki feledteti veled a fájdalmat.
2022. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Az ido megtanit elfogadni azt ami van , 2 ev kellett hozza , de attol meg nem felejtem el mi volt es mar csak mosolygok rajta
2022. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

#1, #3


A feldolgozási folyamat hosszának köze nincs ahhoz, ki milyen aktívan vagy változatosan éli az életét, hanem teljesen egyéniség függő.


Bárhogyan is élsz, nem pöröghetsz 0-24-ben, ami bánt az megtalálja a rést és előjön. Ha nem máskor, amikor este lefekszel. Abban egyetértek, hogy új emberek, új élmények sokaknál segíthetik a gyógyulást...(és este hamarabb elaszik az ember, rövidebb ideig kínozzák a gondolatok :)

2022. okt. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha feljon az emlek. Ha faj, hagyd, hogy fajjon, majd elmulik. Uj elmenyeket kellene szerezned, amik felulirjak az emlekeket es az agyad uj dolgokat kapcsol a datumokhoz. Amig nincs mas, addig az agyad ezzel fog foglalkozni.
2023. febr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
76%
Azért, mert még nem dolgoztál fel. Adj időt magadnak.
2023. febr. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Mert meg nem vagy túl rajta.
2023. márc. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!