Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Aki egy szakítást csak több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki egy szakítást csak több év után volt képes feldolgozni, annak mi segített?

Figyelt kérdés

Négy évvel ezelőtt ért véget az utolsó párkapcsolatom, ami kerek egy évig tartott. Néhány hónappal a vége előtt már tudtam, hogy nem fogjuk sokáig húzni, ennek szerintem a volt barátnőm diagnosztizált borderline problémája volt az elsődleges oka, ami számomra is nagyon megterhelő volt, sok hirtelen hangulatváltozással, vádaskodással, szuicid fenyegetőzéssel. Tisztában voltam vele, hogy racionálisan szakítanom kellene, többször is indokolt lett volna. Mégsem voltam rá képes, mert úgy éreztem, hogy ezzel cserbenhagynék valakit, akit szeretek. Közben a kapcsolatunk kifáradt, és végül ő hagyott ott.

Egyrészt úgy érzem, kiégtem érzelmileg, valószínűleg sose leszek újra szerelmes. Még rosszabb, hogy a volt barátnőm máig gyakran eszembe jut (még ha nem is naponta), sőt hiányzik, pedig tudom, hogy csak a szép emlékekhez ragaszkodom, igazából nem akarnám őt megkeresni.

Hogyan lehet továbblépni? Tudom, a triviális válasz a pszichológus, de itt azok ötleteit várom, akik már átéltek hasonlót.

(Negyvenes férfi vagyok, nem ez volt az egyetlen kapcsolatom.)



2022. szept. 19. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ugy hogy ismerkedsz.
2022. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál már azóta nyitni más nők felé? Vagy még mindig benned van a félelem, hogy újra egy mentálisan sérült embert fogsz ki?

Szerintem (ahogy előttem is írták) négy év után már ismerkedni kellene, mert magányos vagy, azért érezheted hogy kiégtél érzelmileg.

Meg gondolom van benned félelem, hogy nehogy megint megismétlődjenek a dolgok. De ha nem vagy nyitott új emberek felé akkor megragadsz azon a ponton ahol most vagy.

Ha meg egyedül nem megy az elindulás, akkor pszichológus segítségét kellene kérned, mert lehet hogy olyan lelki sérüléseket szenvedtél el a volt kapcsolatodban, hogy egyedül nem tudsz túl lenni rajta.

2022. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a videóban van a kulcs, hogy miért nem bírsz érzelmileg leválni róla (a nárcizmus és a borderline keverednek leggyakrabban): https://www.youtube.com/watch?v=Ipr9Rf01DNQ&t=680s
2022. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy szó: borderline. :/
2022. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
A traumakötés miatt nem tudod elengedni. Keress fel egy szakembert.
2022. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Megértettem azt az egy mondatot, hogyha nem kellek neki, akkor felesleges sírni utána.
2022. szept. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én éltem át hasonlót, csak nőként és jelenleg úgy érzem, h képtelen vagyok mást valaha szeretni szerelemmel, de azért a remény nem veszett el teljesen. Nekem az első férfi volt az életemben, sokszor bántott, nem tett boldoggá, hanyagolt napokig, nem törődött velem úgy, ahogy azt megérdemeltem volna. Egyre több lett a vita köztünk, boldogtalanná váltam mellette és mivel tudtam, h változás nem lesz így én szakítottam vele. Nem hevertem még ki, de próbálok ismerkedni, beszélgetni emberekkel még úgy is, h nem párkeresés a célom. Ki tudja, h mikor kopogtat be a szerelem. Időt hagyok magamnak, h jobban legyek. Szerintem te is beszélgess emberekkel, ismerkedj! Hidd el, fogsz találni olyan lányt, aki jobban passzol hozzád, mint ez az exed. :)
2022. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
1 év semmi.. bar ha nagy szerelem volt. 15 eve egy 3 hetes kapcsolat gyotort 1-2 evig..
2022. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nalam az segitett hogy ujra beszéltünk. Egyébként mindig ez segít tisztabban látni.

Akkor a beszélgetésbol latod hogy akarod-e még, ö hogy all hozzá, vagy sem ?

Ilyen egyszerű.

A beszélgetések utan mindig lenyugodtam, de volt hogy ezután ujra összejöttunk .

Most pld.egyutt vagyunk.

Nalunk csak ez segitett.

Egymas nelkul kiújuló depresszió stb.

Ha vkivel szeretnél egyutt lenni akkor legyetek együtt.

Ha pld. megtudnad hogy baja lett vagy ne adj Isten meghal, lehet örökké bánnád.


A tesomek is addig szakitottak, összejöttek, még az esküvő napjan is majdnem szetmentek, mert akkor nagy stresszeken mentek keresztül.

Mist együtt vannak, es sokan irigylik a kapcsolatukat.

Mert "megedződött" es tudjak azt milyen egymás nélkül, ill ott vannak a jo emlékek.

2022. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!