Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan tudnék szakítani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék szakítani a barátommal, aki fülig szerelmes belém, és nem sejt semmit?

Figyelt kérdés

Tudom, a legegyszerűbb válasz erre az, hogy odaállok elé, és megmondom neki, de nyilván nem ezért írom ki a kérdést. Íme hát a körítés:

Mindketten fiatalok vagyunk, 2 éve vagyunk együtt, és nyáron tervezünk kiköltözni Ausztriába. Attól függetlenül, hogy nem együtt élünk még, rengeteg időt töltünk egymás társaságában. Abszolút idillinek tűnik a kapcsolat, ha vki kívülről ránk néz. Sőt, igazából tényleg az is. Sose veszekszünk, nyugiban elvagyunk egymás mellett, élvezzük az életet, utazgatunk, stb.

És akkor most jön a csupa nagybetűs "DE". Bennem elmúlt a láng. Nagyon szeretem a barátomat, de szerelmes nem vagyok belé, nem kívánom már úgy, hanem egyszerűen csak egy nagyon szoros barátként gondolok rá. Ezzel összefügg, hogy van néhány tulajdonsága, amiről rájöttem, hosszú távon nem tudom elviselni. Ez alatt nem paraszt és bántó viselkedést, meg ilyesmit értek, hanem egyéb, elsőre ártalmatlan dolgokat, amiket tudom, hogy nem fog tudni levetkőzni, mert az a személyiségével nagyon ellentétes lenne. Korábban már beszéltünk róla, de sajnos nem tudott rajta változtatni.

Ő továbbra is teljesen odavan értem, viszont bennem lassan megérett az elhatározás a szakításra, mert a fentiekből (különösen a vonzalom hiányából) ez következik logikusan, és így is fair. Mindennek ellenére óriási bennem a bűntudat, mert egyrészt tudom, hogy nagyon össze fogom ezzel törni a szívét, másrészt meg szegény miattam már feladott egy remek itthoni karrierlehetőséget is (mivel amúgy én voltam az, aki mindvégig külföldre akart költözni).

Szóval ja, nagyon nyomorultul érzem magam. Tudom mit kell tennem, de a fájdalomtól való félelemtől és a bűntudattól valahogy állandóan leblokkolok, és nem tudom meglépni.

Ha vannak hasonló tapasztalataitok, illetve tanácsotok, hogy hogyan járjak el, nagyon megköszönném, ha megosztanátok itt. Előre is köszi.

22N


2023. márc. 20. 00:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%
Szoval nem változott meg..hát kellemetlen. 😆
2023. márc. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha en szakitani akarok az addig tartó változások bennem simán átmennek a páromnak. Mindenki látja ahogy hidegülök tőle, egyre kevesebbet akarok vele lenni, egyre többek a kifogásaim, egyre kevesebbet jelentkezem, ha nagynehezen rá is szánom magam hogy együtt legyünk, érzik rajtam hpgy ez nekem kín, mire kiforr bennem hogy szakítanom kéne mert már nem bírom, addigra már a másikban is ez tiszta, hogy nem megy ez.

Nálam soha nem ér sokként senkit az ha én szakítok.

2023. márc. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

Fiatal vagy még.

A Lang nem csak úgy magatol marad meg, azért tenni kell. Minden kapcsolatban ha elmúlik a Lang, lelepsz majd ? Ahelyett, hogy időben kommunikalnad a paroddal és esetleg megprobalnatok megoldást találni? Neked meg nem való komoly kapcsolat.

2023. márc. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

3


22 éves. Minek maradjon langyos fsban?

2023. márc. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt úgy érdemes megtenni, mint egy sebtapaszt letépni: gyorsan és gondolkodás nélkül. Este találkozzatok valami csendes helyen, iszogassatok egy kis bort vagy akármit, és mondd el neki, amit érzel. Illetve amit nem érzel. Szerintem kár kerülgetni a forró kását, várni a tökéletes alkalomra és húzni az időt, amikor tudod, hogy ez nem fog változni.
2023. márc. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

4

Azért, mert ha ennyi idősen nem tanulja meg, hogy hogyan kell egy kapcsolat működtetni meg hogy egyáltalán kell, és nem magát tartja fenn, akkor negyven évesen két gyerekkel is kapcsolatbol kapcsolatba fog ugrálni, mert mindenhol elmúlik a lang. Engem ugyan ez nem zavar, az ő élete, de épp elég példát lehet rá látni a mindennapokban.

2023. márc. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%
Most elhagyod 5 ev mulva meg sirsz hogy minden pasi egy bunko..
2023. márc. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

7


Vagy esetleg lesz egy sokkal, de sokkal jobb kapcsolata.

2023. márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs jó válasz. Ha elhatároztad magad és biztos vagy a dolgodban, akkor korrekten, egyenesen lehet csak szakítani. Fájni fog a másiknak, de minden más megoldás még jobban fájna. Később be fogja ismerni, hogy korrekt voltál vele és nem akartad átverni.
2023. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

A láng sose tart örökké, pont az a jo ha atvalt egy mély szeretetbe. De mindegy, fiatal vagy még, csak nehogy megbánd. Mondjuk ha már abszolut nem vonzodsz hozzá, akkor valóban nincs mit tenni.

Valahogy ugy kell ahogy #5 mondja.

Én mindig rájatszottam az elhidegülesre, és húztam az időt, de ez nem mindig volt jo taktika, sokszor le se esett az illetőnek, vagy mégjobban probálkozott. Talan 1 volt akinél bejött.

2023. márc. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!