Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek jogosan döntöttem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan döntöttem így?

Figyelt kérdés
Exem 7hós terhesen elhagyott, amikor a szülőszobán voltam is elviselhetetlenül beszélt hozzám, akkor letiltottam. Azóta sem keres. Nem akarom hogy a gyerek élete része legyen mert úgy érzem nem fontos neki icipicit sem. Apasági nincs. Még nem tudom tett e lépéseket az ügyben, viszont ideje sincs erre kb mert külföldön él azóta, a családja szintén leszar. Jogosan “tiltom” tőlük a gyereket? A szülőszobás incidensig én voltam aki küzdött érte hogy törődjön vele de ott betelt a pohár. Ha el akarna el tudna érni (baratok, család, tudja hol lakok, illetve telefonon sincs letiltva pl) Viszont tényleg leírtam neki hogy soha nem fogja látni ezek után.. de dúlt bennem az ideg hogy hogy lehet ilyen gonosz, rossz ember. Szerintetek mit tegyek? Nem akarom őt a közelébe ezek után hogy tőle meghalhatna.. de sajnos “bizonyiteka” is van arra hogy “eltiltottam” és nem akarok még +ba miatta szívni hiába gondolom ezt így. Sajnos vannak jogai tudom
2023. márc. 30. 00:10
 1/6 anonim válasza:
100%
Ha jól értem, nincs apasági, akkor hivatalosan nincs is köze a gyerekhez sem neki, sem a családjának. Szerintem amíg ez a helyzet, addig hivatalosan nem is szívhatsz emiatt. Ha apaságit akar, azzal neki több joga, de több kötelessége is lesz. Mennyire valószínű, hogy csak azért, hogy veled kiszúrjon a láthatás miatt, a nyakába vállal mondjuk egy tartásdíjat?
2023. márc. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Az a baj a tartásdíjat sokan megoldják " okosba ", hogy ne kelljen vagy épp ne annyit amennyit kéne.
2023. márc. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs apasági ígyvan. Amikor szóbajött a gyerektartás nevetséges összeget ajánlott, úgyhogy nem tudom mire képes vagy mire nem. Annyira előadta magát ennek ellenére ha érdekelné bármi is tudna keresni nyilván.. Nem mintha erre vágynék, de semmi kedvem fölösleges köröket futni sem
2023. márc. 30. 05:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges, hagyd a családja meg csináljon, amit akar, hivatalosan SEMMI közük nincs a gyerekedhez.


Majd, amikor az apaságival bebizonyosodik hogy az exed az apuka, akkor már igen, ám addig nem.

2023. márc. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
De van valami olyasmi, hogy 3 éves koráig rendezned kell a gyerek jogállását. Bíróságon elindítod a gyerektartást, ő meg eldönti, hogy belemegy-e, vagy kéri az apasági vizsgálat elvégzését. Ha ő az apa (nem kétlem), ennek a költségét is vele fizettetik meg. Utána lesznek jogai és kötelességei is. Azt hiszem, nem vagy köteles megnevezni az apát, de akkor arról kell majd nyilatkoznod.
2023. márc. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell gyerektartás pert indítani, mert egyelőre az lenne a deal, hogy ne legyenek apai jogai, márpedig ezzel elismeri anyuka, hogy ő az apuka és lesz láthatás, minden.

Ha tartásdíj nélkül megvan anyuka, meg tudnak élni, akkor ahogy fentebb is írták, apuka és a kedves családja is idegenek, semmi joguk a gyerek közelébe se menni, ha anyuka nem engedi. Majd apuka indít eljárást, ha be akarja bizonyítani az apaságát.

2023. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!