Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek szakítsak ezért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek szakítsak ezért?

Figyelt kérdés
Elég gabalyodós történet, de megpróbálom röviden leírni. A párom egy nálam 13 évvel idősebb pasi. Az elején elmondta, hogy tartozása van egy bedőlt svájci frank alapú hitel miatt. A bank el is vitte a házat és a szüleihez kényszerül(első probléma). A szülei,pontosabban anyja utál, bár ez még annyira nem ütött szíven.Én is őt. Na szépen lassan fizetgetjük a csekkeket, gyakorlatilag semmi pénzünk nem marad semmire, az én fizumból se, hogy esetleg havonta egyszer elmenjünk bulizni egy kicsit.(második probléma). Volt olyan hónap,hogy nem tudta fizetni mert nem volt úgy pénze, most pedig kijött egy csekk, hogy ha nem fizeti be 5 napon belül az x milliót akkor kilakoltaják(mármint a szüleit, Vele együtt ugyanis az ő lakásukra is jelzálog került a hitele miatt) És nekem ezzel annyira tele van a tököm, hogy 21 évesen kicsináljam magam ilyen dolgok miatt, holott van egy csomó tanulnivalóm, ott vannak a barátaim,bulizhatnék jókat és élhetném boldogan az életemet. Sokszor megfordult a fejemben, hogy véget vetek ennek, de szeretem és azért nem dobhatom ki mert ilyen anyagi helyzetbe került. Mi legyen szerintetek?

2012. szept. 3. 08:42
 1/9 AndreaMariann ***** válasza:

Addig legyél vele,amíg szereted.


Csak ezt tudom tanácsolni,nekem is sok gyomorgörcsöt,szomorúságot "okoz" a szerelmem,bár Ő a viselkedésével,nem az adósságaival,de annyira szeretem,hogy eszemben sincs elhagyni.

2012. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tőled függ. Ha valóban szereted, akkor nincs az a pénz, ami széttudna titeket választani. Mondjuk én alapból nem lennék hajlandó elfogadni a barátnőm pénzét, ha egyedül nem megy, akkor sehogy. A pénz nem egy kapcsolatot felőrölt már, én azért kicsit erősnek tartom, hogy belerángatott ebbe.
2012. szept. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nehéz a dolog. Egy ilyen valóban nem szakítóok, de te még nagyon fiatal vagy egy ilyen problémához. Te semmit nem tudsz tenni érte.

Nekem van egy hasonló történetem: nálunk apám volt az, aki elherdálta a pénzt kocsmákban meg ilyen helyeken, adósságba keverte a nagymamámat stb. A mamámat sikerült bejuttatni egy idős otthonba, apám meg jópár éve már, hogy szó nélkül lelépett. Szerintem hajléktalan lett, de már az is lehet, hogy nem él, mert ez lassan 8 éve volt, hogy eltűnt.

2012. szept. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Engem se zavart volna a pénz. Csak 1. 21 éves vagyok jó fizetéssel, amiből tudnék élni, mégis nyomorgok. 2. Az anyagi gondok miatt elég bunkó és indulatos lett velem az utóbbi időben, hiába kértem, hogy ne bántson.
2012. szept. 3. 09:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Az már más kérdés. Arról nem volt szó, hogy még bunkó is hozzád. Én megbecsülném a helyében, ha egy ilyen lánnyal megáldana a sors, eszem ágába se bántanám meg semmivel. Ilyen szituációba már inkább azt mondom, hogy keress mást. Azt hittem legalább megbecsül, de ezek szerint nem.
2012. szept. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 AndreaMariann ***** válasza:

Na ez már tényleg más...

Pont Téged bánt?

Akkor szégyellje magát.


Gondolkozz ezen,több jót ad-e ez a kapcsolat,mint rosszat!

2012. szept. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem itt a vége akkor. Nehéz lesz mert mostanában hogy ilyen lobbanékony nem nagyon merek neki elmondani dolgokat. Telefonon meg elég durva lenne szakítani. Csak arra tudok gondolni, hogy az élet kárpótol majd egy sokkal jobbal. : )
2012. szept. 3. 09:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező: hagyjuk a romantikát.


Ha akarsz magad mellé egy társat, aki úszik az adósságban, és egész életében úszni fog (gondolod, hogy kifizeti, és minden rendben fog menni?), akkor maradj csak vele, süllyedj le.


Ha pedig szeretnél minőségi életet élni, egyre jobban, egy új szerelemmel, akkor vess véget neki. Néha használjátok az eszeteket is, a szerelem egy többször ismételhető lelkiállapot.

2012. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 AndreaMariann ***** válasza:
51%
Igazad van,ismételhető,de nem mindig ugyanazzal a mélységgel.
2012. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!