Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottunk, kibékültünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottunk, kibékültünk, újra jönnek a problémák. Bonyolult a helyzet. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet.

Én (25) BP-en dolgozom, barátnőm (22) vidéken lakik a szüleivel, munkanélküli. Nyár elején fejezte be az egyetemet, de nyelvvizsga hiányában nem kapta meg a diplomát. Most állást keres. Olyan módon, hogy megnézi a hirdetéseket, ha valami olyan amit nem ért, akkor lép a következő hirdetésre. Minden hirdetésben van természetesen olyan dolog, ami új az embernek, ezért ő nyár eleje óta összesen 2 hirdetésre jelentkezett, természetesen sikertelenül. Egyszerűen nem hajlandó olyan helyre jelentkezni ahol mondjuk középfokú angol nyelvtudást kérnek (miközben angolt kellene tanulnia, mert ugye kellene a nyelvvizsga).

Mindenhez negatívan áll hozzá: a munkához, nyelvtanuláshoz, az élethez.


Elegem van ebből, már nem tudok mit csinálni vele. nyár közepén szakítottam már vele, részben ezért is, mert egyszerűen olyan szinten le tud húzni a dolgokhoz való hozzáállásával, hogy a világból ki tudnék futni. Akkor úgy éreztem, hogy nem szeretem már, de szakítás után megbeszéltük a dolgainkat, hogy mindenki változtat a dolgain( nyilván bennem is van hiba). Azóta újra együtt vagyunk, de megint azt érzem, hogy szabadulnék, főként ezért a hozzáállásáért, ráadásul a családomat sem kedveli, kibeszéli édesanyámat meg az öcsémet a barátnőinek, meg még kitudja kinek (bejelentkezve maradt a facebookja nálam, csúnya dolog tudom, de beleolvastam). Velem viszont nagyon rendes, lerí róla, hogy odáig van értem, azt sem tudja hogy járjon a kedvemben.


Nem tudom mitévő legyek, törjem össze megint a szívét? Próbáltam többször beszélgetni vele, hogy olyan munkát nem fog találni ahol jól kereshet és nincs kihívás meg nehézség a munkában.


Gyakran jár fel hozzám pestre, amíg dolgozom, ott van az albérletemben. Internetezik, tv-zik, alszik, nagy ritkán munkát keres, viszont ki is takarít, elmosogat. Folyton hangoztatja, hogy majd ha lesz munkája oda költözik, de nem tudom, hogy akarom-e... Mondjuk sok nem változna, mert a hónap felét nálam tölti, de amikor haza megy az valahogy mindig megnyugtató, hogy egyedül lehetek kicsit.


Ami viszont szintén zavar, hogy utiköltségén kívül szinte csak én költök a kapcsolatban, mert a szüleitől nem kér ( ők sem állnak jól anyagilag). Nem keresek rosszul, de ő pl nem eszi meg amit én hétvégente otthonról hozok, így külön kell neki kaját vennem. Így persze spórolni nem tudok, de folyton felhozza, hogy nem viszem el kirándulni, pedig megígértem. Csak miből vigyem el, ha amit spórolnék, el kell költenem neki kajára.


Mindezek ellenére ő nagyon szeret engem. Mit tegyek? Szakítás? Attól még negatívabban látná az életet, így viszont az én kedvemet húzza le elég gyakran. Bizonytalan vagyok.


Tudom, hogy össze-vissza írtam, de kíváncsi lennék ezek alapján a véleményetekre: Mihez kezdjek?



F25



2012. szept. 9. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem szakíts, mert kutyából nem lesz szalonna. Sajnos a lányka bárhogy is szeret téged, akkor is (mondjuk ki őszintén) semmirekellő. És ha már most így érzed, már most idegesít, akkor később, amikor mondjuk házasok lesztek és folyton együtt lesztek, egyenesen az agyadra fog menni. Keress olyan lányt, akit tudsz tisztelni, mert egy kapcsolat csak úgy működhet ha a szeretet és a tisztelet kölcsönös.

Nekem volt egy barátom, aki folyton hajtogatta, hogy ő mekkora király, meg milyen sokat fog keresni, de a szavak mögött sosem voltak tettek. Folyton bukdácsolt az egyetemen, nem tudta megcsinálni a nyelvvizsgát 20-adszorra sem. Előbb utóbb nem tudtam felnézni rá, nem tudtam tisztelni, aztán szakítottam vele. Életem legjobb döntése volt, hogy megszabadultam tőle. Így nem kell egész életemben hallgatni az ígéreteket, amikből nem lesz semmi. Ő is folyton depizett, ha nem ment valami neki, de tenni nem volt hajlandó érte. Másokra irigykedett. Nekem is mondta, hogy majd meglátom, hogy ha egyetemista leszek, én is meg fogok bukni... Szóval lehúzott. 3 éve szakítottunk, én azóta sem buktam semmiből az egyetemen, viszont neki nyelvvizsga híján azóta sincs diplomája. Szóval ahogy mondtam, kutyából nem lesz szalonna.

2012. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21/L voltam
2012. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát igen vannak ilyen emberek..Félelmetes..A legokosabb döntés ha szakítasz..Szánalomból azért hogy másnak jó legyen ne áldozd be az életed..Én 22 éves lány vagyok..16 évesen hagytam rá a sulit, és elkezdtem linkesedni..Valahogy azonban munkám mindig volt..Az a véleményem hogy hiába van olyan helyzet amilyen, olyan nincs hogy valaki tartósan munkanélküli..Aki keres az talál..Idén leérettségiztem, és most kezdtem a fősulit..Melette persze rendesen 8 órában dolgozom..A párom szörnyen büszke rám amit elmond majd minden nap ami külön erőt ad hogy csináljam..Néha le kell adni..Nem mondom hogy pucoljon wc-t vagy ilyesmi, de úgy is lehet jobbra törekedni hogy amíg nem következik be addig csinál valamit..Energia vámpírral élni biztos nem jó..Kicsit hosszú lett bocsi..
2012. szept. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj hogy nem olvastam el, én csak véleményt irnék! Két ember akor szakit normàl esetben, ha olyan probléma van a jét fél között, amit nem lehet kijavitani, igy ujrakezdeni se, ha valami végérvényesen elromlik, nem érdemes ismét összejönni, ugyanazok a problémàk felszinre jönnek, még ha nem is azonnal! Keress màst szerintem! Tovàbbi szép napot, és kitartàs!:)
2012. szept. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Végig se olvastam a regényedet, már a kérdésből látni lehet, hogy hagyd ott a fenébe.

Ja, és a helyzet nem bonyolult, csak neked tűnik annak. Keress mást.

2012. szept. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na, elolvastam a sztorit. Hagyd a csajt. Az nem baj, ha tartod vele a kapcsolatot, de nehagyd, hogy leszivjon anyagilag és lelkileg!
2012. szept. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Elég fura hozzáállások..A mai világban nehéz fix munkahelyet találni,pláne ahol ki is fizetik az embert.Rengeteg ismerősöm munkanélküli,és mégse szakít vele a párja.Te is lehetsz munkanélküli.Nem szereted,és ennyi.Ennek semmi köze a munkanélküliségéhez.Ha mindenki otthagyná a párját,ha annak kicsit nehezebbé válik az élete,akkor nem lennének párok.De akkor ezek szerint majd ha neked nem lesz munkád,vagy meghal egy közeli rokonod,és depis leszel,akkor téged is hagyjon ott a párod.
2012. szept. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ja,és még a legnagyobb rosszindulattal se lehet valakit semmirekellőnek nevezni,aki megcsinált egy egyetemet.
2012. szept. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. Az én volt párom 5 és fél év alatt végzett el egy főiskolást, majd azóta eltelt újabb másfél év, hogy még mindig nem tudott letenni egy középfokú angol nyelvvizsgát. (26 éves korára) És ne higgyétek, hogy az értelmi képességeivel van baj, hanem szimplán a hozzáállásával. Jobban szeret heverészni, piálni, bulizni és azzal tölteni az időt, hogy más sikereire irigykedik, mint leülni tanulni, tenni valamit, hogy ő is sikeresebb legyen. Amúgy 3 évig jártam vele, nem hagytam ott egyből, amikor jött egy mélypont az életében. De előbb utóbb rájöttem, hogy ő ilyen jellem és nem akarom vele leélni az életemet. Persze az más, hogy van egy párod, akit szeretsz, tisztelsz és mondjuk megbukik egy vizsgáján, emiatt depis. De vannak emberek, akik folyton depisek, csak panaszkodnak, nem tesznek semmit, hogy változzon a helyzet. Na ilyenekkel nem jó összekötni az életed, mert téged is lehúznak és előbb utóbb úgyis válás a vége.
2012. szept. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja, a főiskola 3 éves volt
2012. szept. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!