Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Tudnátok tanácsot adni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok tanácsot adni? Szakítsak vele, vagy várjak még, hátha változik?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, 1,5 éves párkapcsolattal a hátam mögött. A srác előtt csak egy barátom volt, vele két hónapig voltam együtt, de nem szerettem bele, ezért szakított velem, szóval a lényeg, hogy nem vagyok kapós.

Kb. az első perctől voltak problémák (kezdésnek 280 km távolság, de ha a fősulin vagyok, csak 140 km) ami még nem lett volna baj, meg az se, hogy páromnak én vagyok a legeslegelső barátnője. Viszont a tapasztalatlanságából adódóan nehezen szokott meg, miután összejöttünk 1 hónap múlva láttam (aug. közepe) majd legközelebb október közepén. Telefonon beszéltünk akár hetente többször is, de a találkozás nem jött össze. Aztán elkezdtünk találkozgatni kb. 2-3 hetente 2-4 napra, és jobban megismertük egymást, stb. szóval minden jó lett egy ideig.

Már 1 éve ilyenkor a téli vizsgaidőszakban probléma volt, hogy nem tanul, nem sikerülnek a tantárgyai. A szülei mindig cseszegetik emiatt, próbálom én is mondani neki, hogy tanuljon, mostanában pedig sokkal jobban lehordom. A probléma az, hogy ő is tudja, hogy tanulnia kellene, de nem minden tantárgya érdekli, és azokat nem szívesen csinálja, pedig tudja, hogy muszáj.

Amikor leülnék vele beszélni erről, ő sosem akar, vagy ha mondom is, ő csak hallgat, szomorú lesz, mert tudja hogy igazam van, meg hogy jót akarok neki, de egyszerűen képtelen változni és még mindig nem szedi össze magát. Próbálom motiválni, kb. a csillagokat lehoznám neki az égről (pedig mint rájöttem, nem vagyok szerelmes belé, csak iszonyúan szeretem és ragaszkodom hozzá) de ez se hat rá. Nemrég mesélte, hogy a tanárait is hallotta miközben "kibeszélték" és ők is a motiválatlanságára panaszkodtak. A szülei (főleg az édesapja) tőlem várja a megoldást, konkrétan a szemembe lett mondva, hogy vegyem rá, csináljak vele valamit.

Én tényleg próbálkozom, de kezd elfogyni a türelmem. Egyre többet jár a fejemben az a gondolat, hogy szakítanom kellene vele, de túlságosan ragaszkodom ahhoz, hogy legyen valakim, meg szeretem is, de nem szerelemmel. Emellett a családja nagyon szeret engem, meg én is őket, a legjobb barátaival is nagyon jól kijövök, végre vannak fiú barátaim is!

A szakítás ellen szólna elméletben, hogy nagyon félek attól, nem találok mást helyette, ami hülyeség, hiszen fiatal vagyok, de a korábbi negatív tapasztalatom miatt nagyon félek, hogy nem találnék egy új társat. Ezt erősíti is sajnos tesóm példája, aki lassan 2 éve nem talál magának semmit, pedig nagyon rendes, megvan a diplomája, dolgozik, vannak céljai és álmai, amiért küzd.

Szóval a kérdésem lényege az lenne, amit fent is feltettem, csak gondoltam megemlítem a körülményeket.



2014. jan. 16. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ja, ha a "kedves" szülők nem támasztanak a kicsi fiukkal kapcsolatban elvárásokat, miért várják, hogy egy szalmaszálat is keresztbe tegyen?


Te meg őrült vagy, hogy ilyen terhet, amihez semmi közöd, magadra veszel. Én a helyedben az egészet visszautasítanám és kikérném magamnak hogy rám testálják a párom motiválatlanságát.


De ha te nem becsülöd magad annyira, hogy elhidd, hogy önállóan is értékes vagy, akkor mindig valami pótanyát kereső szerencsétlenhez fogsz csapódni, hogy szolgálhasd őket.

2014. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Költőnő? ***** válasza:

Azt neked kell tudni, h vele akarsz e lenni vagy sem....

ha nem, csak a magánytól való félelemtől, megszokásból ne maradj vele.

Szüleinek meg nincs joga ilyet kérni tőled. Ez nem a Te dolgod lenne, hanem az övék lett volna

2014. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég furi szülei vannak, de nem ez az érdekes.

"nem vagy kapós" - ezt értem, de ez elég kevés ok ahhoz, hogy ragaszkodj valakihez.

Klassz, hogy próbálod kimozdítani, motiválni, de most komolyan: mi lesz a srácból 5-10 év múlva???


Szerintem ne akard megtudni.

2014. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!