Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mikor érdemes még folytatni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor érdemes még folytatni, és mikor már inkább szakítani?

Figyelt kérdés

Az életem nem a legjobb, lelkileg nagyon labilis vagyok. Úgy érzem mindenki elfordul tőlem, a családom, a párom, nincsenek barátaim, vagy csak messze. Teljesen egyedül érzem magam, amitől sajnos sokszor kiborulok.


Szeretem a párom, nem bírnám ki, hogy elváljunk. Alapvetően jól megvagyunk, ugyanakkor néha már azt érzem, mintha ,,elbeszélnénk" egymás mellett, nem kapok kellő figyelmet tőle, illetve hogy lehet hogy már nem szeret igazán (bár ha ezt mondom, felháborodik).

Felmerült bennem, de rá se merek gondolni a szakításra. Sok ideje együtt vagyunk már, de nekem még mindig hiányzik, viszont tőle nem érzem ezt annyira.


Az alaphangulatom kihatással van a párkapcsolatomra, és ez fordítva is igaz. De nem tudom eldönteni, melyik okozza inkább ezt.


Szerintetek meddig érdemes egy kapcsolatért küzdeni, ha az egyik félnek lelki gondjai vannak és ezt nem meri elmondani a párjának?



2014. febr. 4. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Magad is beismered, hogy érzelmileg labilis vagy, tehát lehet, hogy ezt is kicsit túlspilázod. Talán nincs is olyan nagy baj, mint gondolod, csak a párod feszült manapság.


Ha úgy érzed, mégis gond van, akkor mond meg neki, de értelmesen, ne támadólag, hogy "jaj, már nem is szeretsz." Üljetek le, meséld el, mit érzel, hogy mi minden kavarog benned. És próbálj meg konkrétumokra utalni, mert a "csak szimplán érzem, hogy baj van" dolog általában azért is ijeszti meg a másik felet, mert ezekre nincs konkrét megoldás.

2014. febr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, van benne valami, hogy én magam generálom néha ezt a bizonytalanságomat, de nem tudom mit tehetnék ellene.

Általában megosztom vele a gondjaimat, őszinték vagyunk egymáshoz, csak úgy érzem, lehet h neki már egy határon túl már ez teher.

2014. febr. 4. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:
pszichológus segitségét kellene kérned, hogy tisztázzátok a labilis lelkiállapotod okát
2014. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!