Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Segítség! Teljesen kiábrándult...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség! Teljesen kiábrándultam a párkapcsolatokból, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Eddig egy 4 éves párkapcsolatom volt, de szakítás lett a vége, kiszerettünk egymásból. Most megint 3 éve van barátom, de úgy érzem néha, hogy "megint kezdődik", már sokszor idegesít, meg a szex se úgy jön, mint régen... plusz hozzá kell tenni, hogy azért jelentősen hozzátesz Ő is, hogy kiszeressek belőle pl. folyamatos szekálások: a múltkor azért állt le velem veszekedni az utcán mert egy embert rossz manőverben kerültem ki. Könyörgöm, ki mérges a párjára egy ilyet miatt? Fél óráig veszekedtünk utána. Igazából teljesen kiábrándultam a párkapcsolatokból, a házasságágból, a gyerekekből. Anyukám folyton azt mondja, hogy ne menjek férjhez, vagy ha igen akkor is egy nagyon szerény emberhez, illetve addig örüljek amíg nincs gyerekem mert onnantól kezdve lőttek az életednek. Máshol is folyton azt olvasom ha lesz gyerek pl. a szex se olyan már, illetve a párok is sokkal többet veszekednek. Lesz olyan valaha, hogy valaki majd nem b*sz*gat folyton és nem piszkálódik? Nagyon elegem van már ebből. Most ha megint szakítunk, akkor a harmadik barátommal jobb lesz majd? Gondolom itt is 3 év után vége a szerelemnek és marad az oltári veszekedés... kérlek valaki segítsen, olyan szinten kiábrándultam ez életből/kapcsolatokból, hogy már nem tudok mit kezdeni az életemmel. Nagyon szomorú vagyok. A barátom is hasonlóan vélekedik a házasságról pl. de nem szakítunk mert azért szeretjük egymást, de ez hosszú távon úgy sem fog működni. Kérlek valaki meg tudna győzni, hogy igenis létezik még tündérmese és lesz majd boldog, veszekedésmentes párkapcsolat a világon?

Köszönöm. :(



2014. jún. 22. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

hih. jobban járunk ha én nem írok semmit :D

korotok??

2014. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egy egyszerű egyenlet, az elsőnél elmúlt a szerelem a mostani meg egy barom. Nem kell ebből életválságba keveredni
2014. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bizony, miért jönnek össze emberek csak azért mert van kémia?
2014. jún. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt hozzá kell tenni, hogy a mostani barátom azért sokkal jobb, mint az előző, viszont az előző sose szekált ilyenekkel...mi van ha egy harmadik is rossz lenne? :\Amúgy 24 éves lány vagyok, ő 26
2014. jún. 22. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Előre senkiről nem tudod eldönteni, hogy 3 vagy 20 év múlva is boldog leszel-e vele, mert ő is változik, és Te is. Ha szeretitek egymást, akkor tudtok együtt változni, és akkor hosszú ideig is szeretetben élhettek, még akkor is ha a szerelem elmúlik. Persze most erről is beszélgethetnénk, hogy mennyi ideig tart a szerelem, meg mi jön utána meg stb., de valahol mindenki más belül, mást vár egy kapcsolattól, és más-más dolgokat más-más érzésekkel él át, mint más, így más nem fogja tudni megmondani neki, hogy márpedig ez így lesz és pont. Na remélem nem bonyolódtam annyira azért bele.


A lényeg, hogy mindig azt nézd, hogy boldog vagy-e, tudnál-e boldog lenni, és boldog-e a másik veled, és tudnád/tudod vagy akarnád/akarod-e boldoggá tenni.

Ha nem vagy boldog, akkor vizsgáld meg hogy miért. Ha tudsz, akkor változtass rajta (mert nem mindig csak a másik a hibás), vagy beszélgessetek, és változtassatok együtt. Persze csak ha megéri ez nektek egymásért.

Ha nem, akkor sajnos/szerencsére tovább kell lépni. Lehet sok fájdalmas pillanatot fogsz átélni emiatt, de utána meg lehet, hogy sokkal szebb életet fogsz élni. És csak azért nem otthagyni egy úgymond veszekedős, unalmas életet, mert lehet hogy még olyan sem lesz, az nem éri meg, hiszen sokkal könnyebben lehet sokkal szebb. Persze lehet csak ideig-óráig, de ne azt nézd. Próbáld elérni, hogy minél tovább.


Nem tudom hány évesek lehettek, és persze az idő előrehaladtával talán nehezebb is lesz az igényeidnek megfelelő párt találni, de lehetetlen nem létezik. Csak járj nyitott szemmel. :)

Persze tudom, hogy sokaknál ez is egy visszatartó erő, de nem szabad vele foglalkozni. Nem szabad ilyen dolgok miatt örök fogságra ítélni magad. És csak a másikban sem éri meg keresni a boldogságot. Találd meg magadban is, és már alapból könnyebb lesz másokban megtalálni.

2014. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a harmadik is rossz lenne, akkor haladsz tovább. De mindenképp tarts önvizsgálatot, hogy mit vársz el, és mit tudsz adni egy kapcsolatban. És ezután válaszd ki, hogy ki az, akivel szeretnél együtt lenni. Persze beleugorhatsz csak simán is egy kapcsolatba, csak akkor könnyen lehet, hogy később eltértek egymástól, bár az is lehet, hogy örökké együtt lesztek. 24 évesen szerintem még elég sok választási lehetőség áll előtted, hiszen csak most kezdődik úgymond az életed.
2014. jún. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!