Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Legjobb barátom öngyilkos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Legjobb barátom öngyilkos akart lenni, miután kidobta a barátnője. Hogy tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés

A történet:


Barátomat hívjuk Zolinak, a lányt meg Eszternek


Zoli és Eszter 2 éve jöttek össze, igazi álmpár voltak.


Zoli nekem mindig áradozott Eszterről, látszott, hogy nagyon szerelmes a gyerek. Mindketten 30 évesek amúgy.


Zoltán a 2. évfordulóra tervezte az eljegyzést, de a gyűrűt már 4 hónappal előtte megvette.


Aztán elkezdett megrolmlani a kapcsolat, Eszter mindenen kiborult, hisztizett, utólag vágott dolgokat barátom fejéhez.


Én nem szóltam bele, nem az én dolgom.


Egy "szép" napon Eszter kidobta barátomat - azaz eljött tőle a csaj, amég Zoli dolgozott. Eszter minden cuccát elvitte, majd letiltás skyperől, faceről. Zoltán csak egy sms-t kapott, hogy "Ennyi volt, vége! Már rég nélküled terveztem mindent!" (láttam az SMS-t). Mindezt a 2. évforduló előtt egy héttel, amire Zoltán már nagyon készült (asztalfoglalás étteremben, ő maga írt egy verset lánykérésre, stb)


Mondanom sem kell, hogy a gyerek összeomlott teljesen, a főnöke vígasztalta a munkahelyen.


Én aznap délután kaptam egy sms-t tőle "Köszönöm a barátságod, de ezen a világon nem látjuk egymást már többé, viszlád odaát!"


Mondanom sem kell, hogy kocsiba pattantam és rohantam hozzá. Rátörtem az ajtót, és akkor már ott feküdt, körülötte gyógyszerek, megy egy bontott üveg pálinka. Azonnal hívtam a mentőket, bevitték, gyomormosás; túlélte.


Ennek 2 hónapja, de azóta sem tudja ezen túltenni magát. Hiába van jó állása, normális háttere, csak ezután az Eszter után sóvárog. 7 éves korunk óta ismerjük egymást, egyik legjobb barátom.


Most én mit tudnék tenni? Mit tanácsoljak neki?

Látok egy stabil, magabiztos embert tönkremenni és ez nagyon rossz!



2014. nov. 6. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudsz segíteni.

Csak magán tud segíteni és csak akkor ha segítséget kér.

2014. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy ne legyen ennyire önző.

Ilyenkor még az is segíthet, szerintem, ha keres valami új motivációt, legyen az akár a bosszú.

2014. nov. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2014. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én jól pofán verném, hogy térjen észhez, nem fürdős ku.rva hogy rinyáljon, hanem ha már tökökkel szerelte fel a természet, akkor legyen férfi. Apja, anyja nem azért nevelte fel hogy eldobja az életét, (tesó(k)), rokonok, barátok sem ezt érdemlik tőle.


Ha úgy alakulna hogy ebből bunyó lenne, és a végén ő verne el engem, akkor meg a végén mondanám neki, hogy most legalább nem siránkozott, hanem felvette a kesztyűt.


Azóta van ennyi síró fiatal férfi, amióta sorkatonaság, ott kicsit kitaposták ott az emberből az ilyen sírós, kétségbeesős lelkületet.

2014. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
jav: amióta nincs sorkatonaság
2014. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ezek betegek mindketten.


Vidd orvoshoz ha te nem tudsz segíteni rajt. Én is innentől átverem az asszonyt hátha ettől leszünk álompár.

2014. nov. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

menj már a sorkatonasággal :D aki akarta, régen is megoldotta, hogy ne kelljen menni


és miért jó az, ha erőszakkal megváltoztatják az ember lelkivilágát? ennyi erővel mossuk át mindenkinek az agyát, hogy 0-24 csak dolgozzon (kinek jó az, ha valaki kevésbé érzékeny?)

2014. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
spricc2: milyen atveres?
2014. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

és azt tudod hogy mi volt az oka a csajnak hogy kidobta?


ismertem ilyen padit ski szintén öngyilkos lett és így szereti úgy szereti a csajt,de közben meg verte

szóval valami oka volt hogy kiakadt és elment


a barátodnak meg orvos kell mindenkép,meg pszihiáter

ő volt az első aki szakított vele hogy nem tudja feldolgozni?

2014. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Öngyilkos általában azért lesz az ember, mert rosszul látja a világot, beszűkül a látóköre, és egyszerűen nem tud elképzelni sem kiutat. De van különbség valóság és az ő valóságról alkotott képe között. Ennyi a kulcs. Szerelmes embereknél meg főleg előfordul az, hogy nem tudja más nővel elképzelni az életét, ilyen szakítások után, általában "nem akar senki mást", minden más nőben a régi párját fogja keresni, és persze olyat nem talál. Pedig találhat sokkal jobbat is, de ez az ő lelkülete számára fel sem merül. Még akkor sem, ha elmondod neki. Egy ilyen szakítás után kb. 1 év biztos kell, mire készen áll majd újra, de lehet több is. Lehet, hogy élete során sosem ment még ilyenen keresztül.

Valahogy azt kéne megértetni vele, hogy egyszer túl lesz ezen, és el fog jönni az a pont, hogy már nem fog vágyakozni az exe után. Rengeteg klassz nőből tud majd válogatni, ha addig rendbe teszi magát és a karrierjét, és igenis lesz köztük olyan, aki még az előzőnél is jobb lehet a számára, minden tekintetben.

2014. nov. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!