Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a fontosabb? Egyetem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a fontosabb? Egyetem, munka vagy kapcsolat?

Figyelt kérdés
21F vagyok, bnőmmel(22L) 3 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt lakunk, a szülei házán belül saját külön lakásban. Elsős informatikus vagyok az egyetemen, ő harmadéves jogász hallgató. Mindkettőnknek ez az első kapcsolata. Fél éve kaptam egy baromi jó munkalehetőséget, elég jól fizet, van fejlődési lehetőség, otthonról végezhető és szakmába vág. Viszont eléggé idő és energiaigényes. Mióta összeköltöztünk, olyan problémák léptek fel a kapcsolatban, amik azelőtt nem voltak. Én néha úgy érzem már nem vagyok szerelmes, lehet hogy csak megszokásból vagyunk együtt. Viszont bnőm mkndig elmondja hovy szeret, ki is mutatja. Az idő múlásával egyértelművé vált számomra hogy a 3 dolog(suli,munka,kapcsolat) nem megy egyszerre. Úgy gondolom ennyi idősen az ember a tanulásra kell hogy koncentráljon, főleg hogy még szeretem is a szakterületemet. A munka egy baromi nagy lehetőség, ezzel van esélyem kiemelkedni. Egy 3 éves kapcsolatot nem szívesen szakítanék meg. Lehet hogy helyre lehetne hozni, ha a másik kettő dologból egyet feláldozok érte. Szerintetek mit tegyek?

2015. febr. 20. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Kezelni kell a helyzetet

De azt irtad mar nem szereted akkor mért nem lépsz?

2015. febr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy ha szakítanánk, vissza kellene költöznöm szüleimhez. Az otthon lakással nem lenne probléma, jól kijövök velük. Viszont bejárós lennék ami naponta 3 óra utazást jelent. Ősztől lehet hogy kolis lennék, akkor ez megoldódna.
2015. febr. 20. 13:22
 3/9 anonim ***** válasza:

De igen, megy egyszerre, csak akarni kell. Ha olyan jó munkalehetőség, én a helyedben végiggondolnám, hogy van-e értelme folytatni a tanulást. Sok embernek még érettségije sincsen, mégis olyan tapasztalatot szerzett 5-10 év alatt, hogy simán felveszik akárhová. Ha olyan az állás, egyáltalán nem szükséges neked az egyetem most, passziváltathatsz és folytathatod később is.


Az viszont már más kérdés, ha ráuntál a barátnődre a sok együtt eltöltött idő miatt. Ezt magadban kell tisztáznod. De ha a munka olyan jól fizet, nem dobnám el a suli miatt, mert többet érsz vele.

2015. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Captain Frájer ***** válasza:
Mindhárom rettenetesen fontos. Azonban csak te tudhatod, hogy neked melyik a legfontosabb. A szöveg alapján a kapcsolatod a legkevésbé fontosabb számodra. Úgyhogy szerintem ezt kéne rendezned elsőnek. Vagy is ülj le a pároddal és beszélgessetek el a lehetőségeidről, a gondjaidról. Biztos, hogy rosszul fog esni neki, de ha látod, hogy hogyan érez, te is tisztában leszel vele, hogy ugyan azt jelenti-e a kapcsolatotok számodra, mint neki. Ha érzed, hogy nem, akkor mindkettőtöknek jobb, ha vége. Neki, mert előbb tud elkezdeni majd túllépni rajtad, neked pedig amiatt, mert nem ez az a kapcsolat, ami mellett kitartanál és kérdés nélkül a másik kettőből áldoznál. Mindenféleképpen ülj le beszélgetni vele őszintén erről, mert te is csak akkor jöhetsz rá, hogy szereted-e még, fontos-e neked és csak amiatt nem érzed, mert benne élsz és az életed része lett, vagy mert már kiégett a kapcsolat. Beszélj vele, hogy rájöjj, melyik a legfontosabb neked a három közül.
2015. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, de baromság hogy a 3 dolog nem megy együtt. Ha te úgy érzed hogy nem működik, akkor ez a kapcsolat amúgy sem működne. Mi a férjemmel 5 évig éltünk távkapcsolatban és ezalatt ő is járt egyetemre, dolgozott is - nagyon sokat segített a szüleinek amikor tehette - szóval nem mondanám hogy épp tétlen életét élt. Volt vitánk nem is egy, amikor nehezebb időszakot élt és nem volt ideje semmire, csak mondjuk épp az egyetemre vagy az otthoni munkára. Viszont soha nem csaltuk meg egymást, nem merült fel hogy külön jobb lenne (még ha el is hangzott 1-1 veszekedésnél) és a mai napig szeretjük a másikat, ragaszkodunk egymáshoz, még ha voltak is nehézségek. Azóta már család vagyunk lassan négyen. Szóval ha van szerelem, akkor mindenhogyan működik.
2015. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tehát inkább egy megunt kapcsolatot működtetsz, hogy ne kelljen utaznod? Hát.. most ne hari, de szerintem tök mindegy, hogy a munkát vagy a tanulást választod így is, úgy is egy nagy rakás hazugság lesz az életed.


Ha netán rájönnél, hogy csak annyi a gond a kapcsolattal, hogy sok meló+suli miatt és fásult vagy akkor a sulit szüneteltesd.

Melóhelyek jönnek és mennek. Diploma fontos, ezért biztos befejezném később.

2015. febr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mióta összeköltöztünk, olyan problémák léptek fel a kapcsolatban, amik azelőtt nem voltak. Én néha úgy érzem már nem vagyok szerelmes, lehet hogy csak megszokásból vagyunk együtt."


Az élet nem habostorta, Pelikán elvtárs...


Igen, összeköltözés után jönnek a szürke hétköznapok és a megoldandó problémák. Az a kapcsolat jó, ami ettől még ugyanúgy működik. 5 éve vagyok együtt a párommal, két éve döntöttünk az együttélés mellett, és bizony ebbe jutott munka, tanulás mindkettőnk részéről. Volt több olyan időszak, amikor mindketten tanultunk és dolgoztunk is, nem épp pihentető szakmákban. Szerettük egymást, megoldottuk, és megoldjuk ma is, mert most megint ez a helyzet.


Szóval a kapcsolat nem ezeken múlik. Sőt...

2015. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Alapvetően elszúrtad!


1.21 évesen,egy MILF kell akitől értelmi és érzelmi inteligenciát is tanulhatsz,nem kevés szexel.

2.A barátnőd túl fiatal és elő fog jönni nála is,hogy nem éltek...sőt már elő is jött.

3.A meló és az egzisztencia az első,ezt egy MILF,főleg férjezett megérti,de egy fiatal csaj nem.

4.VIGYÁZZ,teherbe ne essen "véletlenül"!!!!!

2015. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egyetemben még nem vagy jelentősen benne. Ha elhiszed hogy az adhat neked olyan képzettséget ami neked meg is éri, akkor ne azt hagyd ott. Vannak olyan állások ahol valójában nem kell a felsőfokú végzettség, de azokról feltételezik leginkább hogy megvan a szükséges gondolkodásmódjuk, aki el is végezték azt. Az esetleges munka lehetőséged a leírtak alapján elég jó, a magánéleteddel meg gondolom nincs elég jó ötleted hogy mit kéne tenni. Hozd meg a döntést!
2015. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!