Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A barátnőm valószínűleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm valószínűleg szakítani fog, de azt mondta, hogy szeretne megoldást találni a problémákra, szóval próbáljuk még utoljára megbeszélni. Hogyan tarthatnám meg/beszélhetném le a szakításról?

Figyelt kérdés

20, illetve 21 évesek vagyunk.

A probléma az, hogy mivel ő az első barátnőm, a kapcsolatunk elején eléggé be voltam parálva mindentől, hogy elveszítem, és nem mondtam el dolgokat őszintén (így többek között azt sem, hogy nekem még nem volt más előtte, úgyhogy csomó bénázásomra azt hitte, hogy ez ellene szól, nem működik a kémia, meg ilyenek.) Akkor még nem tudtam, hogy milyen az értékrendje, nem akartam kockáztatni, hogy valami élettelen lúzernek lásson, szóval túloztam dolgokkal kapcsolatban, egy ízben hazudtam is.

Ezekre viszont szép lassan fény derült, én pedig megnyugodtam, mert sohasem láttam azt rajta, hogy most akkor lenézne engem, kiábrándulna, vagy ilyesmi. Őt viszont a tény, hogy nem mondtam igazat, eléggé felkavarta. Ismerőseimmel (lányok) kapcsolatban is túloztam, hogy milyen nagyon fontosak nekem, mert megint csak nem akartam, hogy azt higgye, nincsenek barátaim, így rájuk pedig féltékeny lett nagyon. Úgy összegezve; minden, amit el akartam kerülni a ferdítésekkel, pont fordítva sült el.

5 hónapja vagyunk együtt, ezek a hazugságok úgy a 2.-3. hónapban derültek ki, azóta próbálja őket nem csak szóban, hanem ténylegesen megbocsájtani őket, de nem megy. Azt mondja, nem tud bízni bennem és hogy voltaképpen feleslegesen tettem ki egy csomó kételkedésnek, féltékenységnek. Nemsokára találkozunk megbeszélni. Mit tehetnék?



2015. ápr. 6. 01:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Semmit sem tehetsz. Egyed meg amit főztél.

Majd megtanulod hogy nem kell túlzásba vinni a hazudozást, vagy egyáltalán nem kell hazudni.

2015. ápr. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy amiket hazudtál azokat csak azért, mert nem akartad elveszíteni, jó fényben akartál feltűnni előtte, mert szereted és megbántad, hogy ezt tetted stb... mostantól őszinte leszel, és mindent elmondasz úgy ahogy tényleg van.
2015. ápr. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki, hogy nem heccből hazudtam neki soha, csak féltem, hogy elveszítem. Ő pedig mondta, hogy megérti, és szeretne ugyanúgy érezni, de nem megy.
2015. ápr. 6. 01:16
 4/13 Fish1 ***** válasza:
Ha ő már nem tud bízni, az gáz. Bizalom nélkül nincs normális kapcsolat.
2015. ápr. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Kérdezd meg tőle,mekkora esélyt látna a kapcsolatotokra,ha elmondtad volna az elején,hogy neked Ő az első,hogy még nem voltál senkivel és,hogy igazából nincsenek barátaid,nem vagy senkivel jó kapcsolatban,mert pl. nehezen barátkozol.Ha erre is azt mondja,hogy bizony így is lett volna a csajod,akkor szerintem nem őszinte (bár van kivétel)

Mondd el neki,szégyellted ezt az állapotot,hogy ennyire kezdő vagy és nem tudhattad,hogy Ő így gondolkozik,de most most már látod neki nem az a fontos és adjon még egy esélyt,hogy be tudd bizonyítani nem olyan vagy,mint amilyennek gondol illetve amilyen eddig voltál.


Könyörögni nehogy könyörögj,ha nemet mondd,fogadd méltósággal és tartsd tiszteletbe-jó lecke a hazugság mellőzésére.


Azért sok sikert kívánok Nektek!

2015. ápr. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mielőtt összejöttünk, bő 2-3 évig elég jó haverok voltunk, és ő jött hozzám azzal, hogy el tudna képzelni többet is. Azaz ő tudta rólam, hogy milyen vagyok, és ezzel a tudattal kezdeményezett, ebből én már elhihettem volna, hogy úgy kedvel engem őszintén, ahogyan vagyok. Szóval ilyen szempontból ő eléggé kivételes, és most sikerült elcsesznem az egészet.
2015. ápr. 6. 01:34
 7/13 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszokat meg a tanácsokat!
2015. ápr. 6. 01:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Mond el, hogy te szinte kezdő vagy ebben és féllsz.Próbálj nem hazudni, mert többet ér, ha veszekedtek.Van ismerősöm, aki azért vált el, mert nem beszélte meg a problémákat a feleségével, és egy idő után elegük lett.Mehettek párkapcsolati terapeutához is, hogy megbeszéljétek.
2015. ápr. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, elcseszte a hazugságaival, én pedig nem bírok bízni benne.


Nálunk az lenne a megoldás, ha jobban figyelne rám, őszinte lenne, virágot hozna, csokit, romantikáznánk.. tehát látnám hogy igyekszik menteni a menthetőt, illetve hogy - lehet egyeseknek férfiatlan -, a megbánást látnám rajta, egy kis érzelmet, hogy fáj neki, hogy elrontotta.

2015. ápr. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ahogy nagyapám mondta, a hazug embert hamarabb utolérik, mint a kib**zott dögöt
2015. ápr. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!