Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » 2,5 éve vagyok együtt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2,5 éve vagyok együtt a párommal, a kapcsolatunk sosem volt zökkenőmentes, most viszont olyan ponton vagyok, hogy nem tudom eldönteni, hogy szakítsak vagy se?

Figyelt kérdés
10 év korkülönbség van köztünk, én a húszas éveim közepén vagyok, ő már a harmincason. Személyiségünk is eléggé különbözik, de legtöbbször megtaláljuk a közös hangot. A gond az, hogy én most kezdtem dolgozni egy éve, elkezdeni a kis önálló életemet, ő viszont sürget, hogy keressek az ő városában munkát, mondjak fel, költözzek hozzá. Mindig arra hivatkozik, hogy ő már családot szeretne, mert már nincs sok ideje, szeretné megalapozni a jövőjét. Egyre többet veszekszünk, és nem feltétlen emiatt, hanem már minden apró hülyeségen. Nagyon nehéz lenne elengedni, és nem is tudom, hogy képes lennék-e rá, de az utóbbi hónapokban már a szakítás gondolata emészt... Csak attól félek, ha meglépem, akkor elrontom mindkettőnk életét (szerinte ha én nem lennék, élete végéig egyedül maradna, és félek, hogy velem sem lenne más a helyzet).

2015. máj. 4. 06:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Becsuljetek meg egymast.
2015. máj. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Várt Rád 2.5 évet, amíg tanultál, és nem tudtál belevágni egy igazi nagybetűs kapcsolatba, ahol összeköltöztök, és közösen éltek. Most szeretne 2.5 év után előre lépni (nem biztos, hogy rögtön gyereket), szeretne együtt élni veled, látni, hogy működne e úgy is a kapcsolat, Te meg félsz feladni a függetlenséged?


Nos, ha megléped lehet, hogy elszúrjátok, és szétmentek. Ha nem léped meg, akkor biztos, hogy elszúrod, és szétmentek.

2015. máj. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha már most ilyen gondok vannak, akkor mi lesz később?


"szerinte ha én nem lennék, élete végéig egyedül maradna, és félek, hogy velem sem lenne más a helyzet" - ez egy ordenáré nagy baromság. Magához láncol téged azzal, hogy ilyen naív vagy.

2015. máj. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Nehéz ügy. Puszán azért mert azt gondojátok hogy magatokra maradtok nem szabad fenntartani egy kapcsolatot. Végig kell gondolnotok mitől, jó/rossz a kapcsolat? Megoldható-e az ellentét? Azt is végig gondolhatod, hogy Ő akar gyereket Te nem. Lehet hogy ha nem szakítasz épp attól fosztod meg hogy gyereke legyen...
2015. máj. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
a döntésképtelenség=mindig nem
2015. máj. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
távkapcsolatnak nem sok értelme van...ha talál neked menő állást a saját városában,akkor viszont megéri odaköltöznöd...
2015. máj. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#2-es:

Nem várt rám, míg tanultam, ugyanúgy dolgoztam mellette. Ezt a hozzászólást nem érzem fairnek. Nem a "függetlenségem" akarom feladni, hanem egyikünk életét se akarom elrontani. Jelenleg az én állásom stabil, az övé megszűnik a nyáron, mégis azt szeretné, ha én lépnék. Itt szerintem nem az én függetlenségem feladásáról van szó. :(

2015. máj. 4. 08:21
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Ok, az elején nem írtad le az összes körülményt. Szerintem akkor is mihamarább meg kellene hoznod a döntést, hogy a kapcsolatod előre vagy hátra mozgatod, a férfi már nem olyan fiatal, hogy éveket várjon arra, hogy döntést hozol.


Vagy költözz össze vele, és próbáld meg másik szintre emelni a kapcsolatot (aminek persze még lehet szakítás a vége ugyanúgy), vagy szakíts vele, ha úgy érzed, hogy ez már nem megy előre, sok a vita, nincs jövőtök, ezzel sincs semmi gond, megadod mindkettőtöknek az újrakezdés lehetőségét. A legrosszabb amit tehetsz szerintem, hogy hezitálsz hónapokon, akár éveken át, félve attól is, hogy előre menj attól is, hogy hátra lépj.


(#2-es)

2015. máj. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
veszélyes dolog ez az összeköltözés, ha nem messze van a másik város, akkor egy ideig inkább járj át a korábbi melóhelyre sztem, és ha nagyon biztos, h összeilletek, akkor változtass csak, vagy ha visszavesznek baj esetén
2015. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!