Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » "Ha nem szeretsz, megölöm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Ha nem szeretsz, megölöm magam! " Nem lehet megszabadulni az extől. Hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Adott egy férfi és egy nő. Friss (pár hónapos) kapcsolat, minden szép és jó, mígnem kiderül egy "apróság": a férfi exe (sokéves kapcsolat, lassan egy éve vége, volt azóta más is) nem tud az új nőről. Mert ő még mindig mondogatja, hogy szereti a férfit, és nehezen viselné, ha megtudná.

Balhé, majd megbeszélés után végül a férfi belátja, hogy bántja az új nőt, amit csinál, hát elmondja az exnek a dolgot.

Az ex kiakad, napokon keresztül zaklatja a férfit, hogy szereti, napról napra jobban, úgyis visszamegy hozzá, ha mégse, akkor megöli magát... A férfi jó szándékkal akar lenni, plusz aggódik, hogy komoly, hát nem küldi el, próbálja neki elmagyarázni, hogy nem. Ettől viszont csak rosszabb lesz.

Hogy lehet ezt kezelni? Mit tehet a férfi? Meddig lehet türelemmel ilyen helyzetben az új nő?



2015. máj. 4. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele foglalkozni, mást nem lehet ilyenkor csinálni. Aki öngyilkos akar lenni, az nem fenyegetőzik ezzel, hanem megteszi - btw az ilyen nőket meg kéne jelölni valami matricával a homlokuknál, hogy messziről felismerhetőek, és elkerülhetőek legyenek.
2015. máj. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 RRR ***** válasza:

postai csomag:

kötél+szappan

2015. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ettől még nem kellene hitegetnie a párodnak.
2015. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szakítani kell vele, és onnantól kezdve, hogy kimondtad, akkor már semmilyen cselekménye nem köti hozzád. Azt csinál, amit akar.

Egyébként csak egy standard manipulatív szemétládáról van szó. Nem merné eldobni a szaros kis életét, hiába esküdözik égre-földre.

2015. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még akkor sem a barátod hibája lenne, ha szakítás miatt tényleg megölné magát.

Már régen meg kellett volna szakítani minden kapcsolatot, éa nem bedőlni az érzelmi zsarolásnak. Nem a barátod hibája, hogy a nő agyilag zokni.

2015. máj. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez lelki zsarolás, nem lesz önygyilkos, lehet szánni, de kerek perec szembesülnie kell a helyzettel: apasi már nem szereti, mondd meg neki Te, hogy feljelented, ha tovább zaklat titeket. Hidd el, nem lesz öngyilkos. Ha mégis, akkor beteg és ha ez nem, más is kiváltó ok lenne.
2015. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én jószívű embernek tartom magam, de akit szeretek, az fontosabb nekem, mint akit sajnálok, nem aláznám meg a páromat azzal, hogy bujkálok vele, nehogy szegény zaklatóm érzéseit megbántsam. Ő is könnyebben felfogja, hogy vége, ha látja, hogy megvan az utódja.
2015. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6,

Nem szívesen "folynék bele", olyan értelemben, hogy nem szeretnék a nővel vitatkozgatni, lesüllyedni a szintjére, míg nem muszáj. Párom sem szeretné, ha én beszélnék a csajjal, elvégre nem ismerem. Bár a szép szóból nem igazán ért, eddig úgy tűnik...


#7,

Ahogy a kérdésben írtam, erre - szerencsére - hamar rádöbbent a párom is, tehát nem "bujkálunk". A fő gond az, hogy a csaj nem tudja-akarja ezt felfogni. Meg van róla győződve, hogyha eleget hajtogatja a naprólnaprajobbanszeretlek-megölömmgam-úgyseleszelboldog-csakvelem-énszeretlekamásiknem-úgyisotthagy-megölömmagam típusú dumáit, akkor igaz is lesz. A párom pedig szép szóval próbálja megértetni, hogy nincs így, de ez meg csak olaj a tűzre... Én meg egyre nehezebben viselem, folyton ekörül forgunk. :(


A legegyszerűbb megoldás a figyelmen kívül hagyás lenne, de akkor sem adja fel, csak még többet hajtogatja, hogy megöli magát, ha nem áll vele szóba a férfi...

2015. máj. 15. 22:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig azt kellene, levegőnek nézni és/vagy kinevetni.
2015. máj. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!