Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Manapság valóban "divat" lett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság valóban "divat" lett szakítani?

Figyelt kérdés

Mai fiatalok, fiatal párok jönnek mennek. Nagyon sok fiataltól hallottam, hogy "fiatal vagyok (30 évesek is) még előttem az élet, nem szabad leállnom egynél" vagy "kell valami új, más pasi, csaj, ezért dobom a párom" stb.

Azt vettem észre hogy olyan hogy kitartás már nincs, ha valami rossz a kapcsolatba, inkább továbblépünk, keresünk más valakit.


2015. máj. 18. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minek maradjon bárki is rossz kapcsolatban? Nyilván megpróbálja helyrehozni, de ha úgy méri fel, hogy felesleges, vagy nem éri meg, jobban is teszi ha keres jobbat. Minek szenvedjen bárki is? Semmi köze a divathoz.
2015. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Nyilván megpróbálja helyrehozni, de ha úgy méri fel, hogy felesleges, vagy nem éri meg, jobban is teszi ha keres jobbat."


na ez az ami manapság nincs, felmérés.....

2015. máj. 18. 18:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Én az ellenkezőjét is sokszor látom, sok ismerős párt csak a megszokás tart össze, aztán meg osztják a másikat a másik háta mögött. Mindenki úgy él, ahogy akar, ha tovább akar lépni, vagy ha benne akar maradni, tegye azt.
2015. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az emberek függetlenebbek lettek, a nők nem kiszolgáltatottak, hiszen van keresetük, ugyanúgy érvényesülhetnek, mint a férfiak, úgyhogy nem kell kígyót-békát eltűrniük a kapcsolatban. Már egyenrangú felek keresik a hozzá illőt, nem pedig akaszkodni próbál az egyik nem a másikra a biztonságért. Ami rossz, ahhoz nem kell alkalmazkodni, újra lehet kezdeni tapasztaltabban. Komolyan azt gondolod, ha egy pár szakít, ott voltak még érzelmek, amit helyre lehetett volna hozni? Maximum tűrni lehetett volna életük végéig a helyzetet, de tisztább, ha inkább nem rabolják egymás idejét.
2015. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Hozzátenném, én többre tartom az önállóságot, mint a kényszerű kapcsolatfüggést, úgyhogy ha ez mostanában lett "divat", akkor végre valami jó is történik a generációnkkal.
2015. máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A korosztályodnál ez általános.De ha jól belegondolunk,inkább élje ki magát 20 évesen,minthogy beleerőszakolja magát egy kapcsolatba,házasságba,majd pár év múlva elváljon.Azért 30 felett már nem ugrabugrálnak annyian ilyen-olyan okból kifolyólag,max. csak a linkek.
2015. máj. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy téged most kidobtak és úgy érzed alaptalanul, nem jelenti ugyanazt, hogy "manapság" lett "divat" szakítani.
2015. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kérdés nagyon jó és jó ezt szóvá tenni, akár többször is. Hosszasan lehet erről beszélni, de talán a következő pontok lehetnének a probléma legfontosabb gyökerei:

1. értékek felismerése és megbecsülése,

2. érett gondolkodás,

3. hosszú távú tervezés, kompromisszumok.

Teljesen igaz, hogy simán a 30-50 közöttiek (a 20-asokról nem is beszélve) vannak a leginkább megvadulva ebből a szempontból, a média pedig alaposan mossa is a fejeket és az állandó vadászatra szólít fel, hiszen egy békés család eléggé passzív vásárlója leginkább a szépségiparnak, fitness termeknek, szórakozó helyeknek, éttermeknek és a következő hamis slogan-el itatja át az embereket: "Mert megérdemlem ..."

Aktív vagy passzív szereplője egy-egy komolyabb kapcsolatnak/házasságnak azt mérlegelje, hogy: meddig engedi magát hajkurásztatni közvetlen vagy közvetett módon a facsaró piacgazdaság által.

Ha ezt a kérdést nézzük, illetve azt a szomorú tényt, hogy mennyi de mennyi kis- vagy nagyfiús anyuka viselkedik abszolút passzívan és legyintve a saját fiaik szellemi nevelésében egy olyan rendkívül fontos témában, hogy hogyan viselkedjenek gerincesen a magánéletben és hogyan legyenek azok Tartóoszlopai kapcsolatokban-házasságoknak - akkor nem is csodálom azt, hogy egyre több az olyan fiatal lány, aki jóval idősebb férfivel alakít ki kapcsolatot. Lehet ilyenkor nyeríteni, hogy: Ha-ha, biztos a pénz miatt, de az igazságot úgysem tudjuk takargatni, s így megoldani sem.

2015. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8. Nagyon jó az írásod, nagyon átláttad szerintem a lényeget és igazad is van, köszi :)
2015. máj. 18. 18:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek azok a kapcsolatok, amikbe a feleknek eleve bele sem kéne menniük, mert eleve csak arra jó nekik a másik, hogy vegetáljanak mellette, amíg akad egy jobb(nak tűnő) és addig se legyenek egyedül.
2015. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!