Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hosszú párkapcsolat ér véget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú párkapcsolat ér véget úgy tűnik, hogy viseljem el?

Figyelt kérdés
Konkrétan 10 éve élünk együtt vsn egy gyerekünk is, de a párom elhidegült tőlem. Bármin változtatnék a kedvéért, de ő úgy döntött elmegy gondolkodni pár napra a szüleihez, hogy mit is akar mert nem tudja. Ez szerintem egyet jelent azzal hogy nem akar már engem, de nem tudja hogy vessen véget. Nem birom elviselni hogy nem szeret, itt bőgök egyedül mint egy tini lány a sötétben. Legalább mondta volna hogy végleg ennxi és ne hagyott volna reményt, ha hallom mászkálnak a házba azt hiszem visszajött. Sose folytottam meg a szerelmemmel, nem is kértem tőle sokat, ha visszajönne felturboznám magam amilyen voltam régen, mert fejbe vágott hogy csak úgy lelépett pár cuccával..kicsit belefásultunk a kapcsolatba, de szeretetben éltünk...azt hiszem...

2015. jún. 8. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt tervezem mint a barátod, pár napon belül elköltözök, ha lesz hozzá elég erőm. Ugyanúgy egy gyerekünk van. de még hosszabb ideje vagyunk együtt. Viszont nem laposodott el a kapcsolatunk, hanem mindig is lapos volt. Ettől még becsültük egymást.


Ahogy az utóbbi hónapokban egyre biztosabb lettem a válásban, úgy éreztem magam egyre felszabadultabban. És ahogy egyre kevésbé érzem magam ebbe a kapcsolatban láncolva, úgy egyre jobban tetszik a feleségem. Attól félek az lesz a vége, hogy úgy fogok szakítani vele, hogy abban a pillanatban éppen ő fogja megtestesíteni az ideális feleséget. Átéltem már párszor ezt a hullámzást, ha nem is ennyire erősen, ezért most is majdnem biztos vagyok benne, hogyha visszakoznék, és minden folyna tovább ahogy volt, akkor újra rosszul kezdeném érezni magam ebben a kapcsolatban. De mivel csak majdnem biztos, nem pedig teljesen, végül én is azt fogom mondani, és úgy is fogom gondolni, hogy ne legyen az elköltözés végleges szakítás, csak legyen próba. Miközben tudom, mert már átéltem, hogy ez tényleg rosszabb, mintha véglegest mondanék.


Nagyon rossz volt olvasni amit írtál. Ami a konkrét kérdésed illeti: jópár, és mindenféle kapcsolatom szakadt meg az utóbbi években. Ezekből sokat tanultam. Többek között azt is, hogy akármennyire is fájt, végül mindig elmúlt. Az hogy most nagyon fáj neked, azt mutatja hogy szép dolgok is voltak a kapcsolatotokban. Gyászold meg, de időnként jusson eszedbe, hogy egyszer ez a fájdalom is el fog múlni.


Terápiának lehet jó, de a valóságban hülyeség hogy egy gyerekkel semmit sem fogsz érni. Amikor én voltam ilyen helyzetben, féltem tőle ugyan, de nem tartottam kizáró oknak, hogy a barátnőjelöltnek nem is egy, hanem 3 gyereke van. Elvált, egygyerekes apából pont ugyanannyi van, mint elvált egygyerekes anyából.

2015. jún. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm segítőkész válaszod!Nekem ő volt az első is az életemben, és úgy érzem az utolsó is. Mindent megteszek hogy vissza hódítsam, egy próbát mindenképp megér, remélem nem utasit majd el. Képes vagyok ezek után 100%osan megváltozni most már tudom milyen ha elveszthetem...
2015. jún. 8. 02:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne legyél már pincsi kutya hogy csúszol mászol előtte hogy visszaszerezd !
2015. jún. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Annyit hozzászólnék,hogy tapasztalataim szerint nem mindegy,hogy a férfi szakít a nővel,vagy a nő a férfival.

Ha a férfi a nővel,abból még lehet visszaút,de ha a nő megsértődik,ott már nincs visszaút.

2015. jún. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nem csinálok ugy mint egy pincsi kutya, nem könyörögtem neki hogy ne hagyjon el...csak megakarom mutatni hogy kepes vagyok valtozni, de ennyi onerzetem van meg hogy nem fogok konyorogni nrki...

Az tudja mit elek at aki atesett ezen, ugy erzem vege a vilagnak, azota nem eszek,nem iszok, a kulvilagfele meg fapofaval vagyok, nincs baratom senki akivel megbeszeljem, csak a noi megerzeseimre hagyatkozhatok. Kedves utolso valasziro, ugy erzem van remeny, csak kis kulonlet kell neki hogy rajojjon mit akar, az igaz hogy ettol bennem meg hatalmas fajdalom van, erot kell meritenem, nem akarok sirni elotte, csak nehez latnom rajta hogy o nem igy erez ahogy en, mintha meg se viselne...

2015. jún. 8. 11:43
 6/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Igen, jó az úgy ha változtatsz amin tudsz, de nem akarod mindenáron visszaszerezni. Legrosszabb esetben megtanulsz valamit ami jól jön a következő kapcsolatodhoz. Mindegyikből tanulunk kicsit. Ha csak egy igazi kapcsolatod volt, akkor nincs is összehasonlítási alapod, úgy még nehezebb megítélni, hogy számodra mennyire volt jó (vagy rossz) a mostani. Nem az a fontos hogy a mostani pároddal legyél, hanem hogy olyannal aki tényleg szeret. Az én feleségemnél is volt pár dolog ami zavart, pedig változtathatott volna rajta. Volt amin sikerült, de évtizedes küzdelem kellett hozzá. Ha máshogy áll hozzá talán minden máshogy alakult volna, de nem vagyok benne biztos, lehet, hogy reménytelenek voltunk az elejétől kezdve. Nekem elég egyszer szólni valamiért, ha észreveszem hogy fontos a másiknak, nekem meg nem nagy ügy, akkor alkalmazkodom, egyáltalán nem csinálok presztízskérdést belőle. Sose értettem miért van az, hogy látszólag olyan fontos a kapcsolatunk a feleségemnek, látszólag jól érzi magát velem, de mégse hajlandó a kapcsolatunk érdekében változtatni apróságoknak tűnő dolgokban, amikről tapasztalhatjuk hogy nekem fontosak. Kívülről persze nehéz megítélni, hogy kinek mi apróság.
2015. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pontosan ugyan igy vagyok!Ezt nem értem én se, szóljon ,mondja ha bántja valami, megoldom fontos nekem, azt akarom hogy boldog legyen. Ő viszont sose tette, mindig 1-2 napig ugy tunt valtoztat, de mindig ugyan arra jutott vissza, csak kis torodest kertem,semmi mast. Volt hogy evekig munkanelkuli volt, vagy alkalmi munkai vtak akkor se bantottam, de persze szova tettem, segitettem elhelyezkednie. Mikor oda figyel ram, akkor boldog vagyok, sose vartam tole hogy lehozza a csillagokat....

Azt mondta tudja hogy leginkabb vele van a baj. Ma tettem nagy,fontos tobb lepest hogy mutassam van jovonk, es nem kell megfutamodnia ha kicdit besokall a problemaktol, majd kiderul mit szol hozza ha talalkozunk este. Azt mondta nem tudott aludni ejjel semmit, talan...talan meggondolja magat...bizom benne

2015. jún. 8. 15:12
 8/9 A kérdező kommentje:
Amugy 1es valasz iro, sztem egy cipoben vagytok parommal. Sztem ilyenkor kell mindketto felnek valtoztatni, konnyebb leirni mint meg is csinalni, de amig ilyen bizonytalan mindketto fel, amig van remeny,meg kell ragadni. Nem ertek egyet azokkal akik azt mondjak ahol idaig fajul mar a dolog kar menteni, igen is leeltunk egy evtizedet, van egy szep okos gyermekunk,akit szeretunk, mint emberek szeretjuk egymast, csak eppen kialudt a tuz. De tudom mit kell tennem, egesz ejjel ebren voltam, bogtem, majd tomboltam, ez kellett hogy felismerjem mit kell tennem, legalabbis bizom benne hogy partner lesz parom is.
2015. jún. 8. 15:34
 9/9 A kérdező kommentje:
Hátha másnak is erőt ad,aki hasonló helyzetben van, igy leírom a fejleményt. Sikerült megbeszélnünk úgy tünik, nem szakítunk, csak még szüleinél marad pár napot, haverozik, kiengedi a gőzt. Néha tényleg jó ennyi idő után egy kis külön lét, remélhetően ha visszajön pár nap múlva a megbeszélt problémákon változtatunk, és együtt maradunk örökké. Kedves 1es válasziró, probáljátok ti is ki feleségeddel, engedd ki a gőzt, s hagyd hogy feleséged(ha akar) 'vissza hódítson', ez rajta áll.
2015. jún. 9. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!