Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha 4 év után sem kérte meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 4 év után sem kérte meg a kezemet, az már "időpazarlás"?

Figyelt kérdés

Párommal most leszünk 4. éve, hogy együtt vagyunk. Nem költöztünk össze, bár annak okát se tudom, de majd egy másik kérdésben. Az eljegyzést teljességgel elutasítja, mondván hogy ő nem érzi magát rá készen, ilyen meg se fordult a fejében. Tudja, hogy fiatal korom ellenére idősek a szüleim, a nővéreim hamar kirepültek itthonról és azt is tudja, hogy mindig az volt a félelmem hogy nem tartozok senkihez, egyedül vagyok és maradok is. Ez rettegéssel tölt el. Dolgozom főállásban mellette egyetemre járok, szóval nem burkózom el a világtól félreértés ne essék.


Kinek mit jelent az eljegyzés? Nekem azt, hogy szeretlek feltétel nélkül, úgy ahogy vagy, amilyen vagy és letudná velem élni az egész életét. Szerintem a gyűrű nem kötelesség, hanem egy jelkép, hogy hozzá tartozom. Az elutasításból pedig azt szűröm le, hogy nem szeret eléggé és nem gondolja velem komolyan. Nem vagyok neki elég fontos, hiába hoztam fel nála többször is a témát. Nem akarok még esküvőt, se gyerekeket, csak fontos a lelkemnek, hogy biztonságban vagyok és van egy társam aki szeret. 4 év után már kihasználva érzem magamat és szerintem ennyi idő után azt mondja, hogy még nem érzi rá készen magát, az mind mellébeszélés.


Szerintem nem tudja elképzelni velem az életét. Nem feltétlenül az, hogy nem szeret, vagy átver, de egyszerűen nem tudtam kiváltani belőle azt hogy 4 év után gyűrűt húzzon az ujjamra. Szóval elgondolkoztató az, hogy ennyi idő alatt a párom nem tudta eldönteni, hogy én lennék az igazi vagy sem. Szeretem, de már olyan bánatot okoz nekem, hogy gondolkozom rajta, hogy érdemes e további éveket rá pazarolnom.



2015. jún. 8. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
4 éve vagytok együtt, szerintem ideje őszintének lenni a másikkal, leülni egymással szemben és egyenesen elmondani a másiknak, hogy mik a terveitek a jövőre nézve. Ha nem kommunikálod le neki egyenesen, csak szenvedni fogsz. Így is lehet, hogy rossz lesz a vége, de muszáj tudnia, hogy te mit akarsz és a jelek szerint ő ezt magától ennyi idő alatt sem volt képes észrevenni.
2015. jún. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha jól működik a kapcsolat, ha szeret, ha fontos vagyok neki, ha velem tervezi leélni az életét és tudja, hogy erre vágyok, akkor előbb-utóbb el kellett volna jegyeznie, hacsak nincsenek nagyon nagy és nehezen leküzdhető ellenérzései ezzel kapcsolatban, de nem sorolt fel semmit csak, hogy nem áll rá készen. Szerintem ez a kapcsolat végét jelzi...!
2015. jún. 8. 12:25
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Ennyi idő után még össze sem költöztetek?

Én biztosan nem várnék már tovább..

2015. jún. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na ez lemaradt; én 23 vagyok, ő 25 éves. A szüleim a múlt században ragadt konzervatív idős házaspár, és az ő szülei is együtt élnek. Szeretem, bár ő nem az a romantikus az érzelmeiről beszélő alkat, én meg pont az ellentettje. Szerintem ez már rég eldöntött dolog, ha már sírva mondom el neki, hogy fontos döntések és áldozathozás egy kapcsolat velerájóra, és semmi utalást vagy lépést nem tett, hogy én komolynak gondoljam ezt a kapcsolatot.
2015. jún. 8. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Részben értelek, részben nem. Te például nem gondolsz arra, hogy ő mit érezhet valójában, csak arra gondolsz hogy tuti nem veled képzeli el az életét. Ha te elpazarolt éveknek érzed azt hogy vele voltál eddig akkor te nem szereted őt... Holott ő 4 éve kitart melletted és szeret, ez neked semmit nem is számít? Mert akkor veled van a gond. Az eljegyzés valószínűleg csak neked fontos, ő meg értelmetlennek tartja, vagy nyálas hülyeségnek, pasija válogatja hogy mit gondol erről... Egy gyűrű semmin nem változtat, semmit nem jelent. A tettek jelentenek valamit. Nem a tárgyak amiket vesz az ember a másiknak. De beszéljétek meg komolyabban ha téged ennyire zavar, aztán szedd ki belőle mi a véleménye az eljegyzésekről és rólad.

Az én véleményem az hogy boldognak kéne lenned, hogy van valakid aki 4 éve szeret és kiáll melletted. Aztán ha majd akár 5-10 év múlva is érik meg csak a házasságra akkor neked addig kell várnod, és elfogadni hogy ő ilyen, nem olyan mint te. Mert ő nem te, más a gondolkodása, másak az érzései, te vagy fontos neki, nem egy buta gyűrű meg eljegyzés.

2015. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
4 év alatt egy lépést se haladtatok előre.Más az elképzelésetek,én otthagynám,és keresnék olyat akinek ugyanúgy fontos az elkötelezettség.
2015. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A pasidról nehéz ennyi alapján véleményt alkotni. Úgy tűnik, neki ez az állapot megfelel, és kevéssé érdekli, te mit szeretnél. Ez ne ma szeretet hiányát, inkább az empátia hiányát jelenti. Ebből az következik, amit erőltetni akarsz, azt előbb utóbb (inkább előbb) megutálja, és ha másképp nem tud szabadulni tőle, veled együtt teszi.


Rólad az derül ki, hogy a tipikus otthonteremtő, otthonféltő nő vagy. Nem meglepően, otthoni hatásra, gyanítom, hogy a szüleid nem konzervatívok, hanem mások a nézeteik, mint a tiéd. Nehéz ügy, mert a pasik többsége számára ez úgy központi kérdés, hogy te vagy, van hová hazamenni, és kész. Neked a biztonság annyira központi kérdés, hogy ez gyerekkori hiányára utal. A biztonság mindenkinek fontos, de nem ennyire van a centrumban.

A baj az, hogy te formális rituálékban, gyerekben véled ezt bebiztosítani. A férfiak többségének az ilyen rituálék csak annyiban fontosak, amennyiben tudják, hogy a másik számára fontos. Kb. így: nekem tök mindegy, de ha boldoggá teszi... A gyerek már nehezebb ügy, problémák esetén az nem összetartó, hanem szétválasztó szokott lenni. A sírást minden férfi zsarolásnak éli meg, borítékolható, hogy minden ilyen módszer ellenérzést szül akkor is, ha egyébként jobb a békesség alapon engedne.


Szerintem el tudja veled képzelni az életét, de mindkettőtök számára más a központi fontosságú elem. És ez a másság aggasztó hosszú távon. Elvileg összeegyeztethető, de nem könnyű. Ha a dolgot "megbeszélni" akarod, esélyed akkor lesz, ha figyelembe veszed a férfiak fontos tulajdonságait. Semmi sírás, tárgyilagosság. A probléma rövid, pontos vázolása. És várod!!! a megoldást. A férfiak ritkán érzelgősek, de imádnak problémát megoldani. Nem biztos, hogy az eredményt szeretni fogod, de biztos lehetsz benne, az adott pillanatban őszintén azt gondolja, és meg is tesz mindent a kivitelezésért. Ha mégis kiderül később, hogy nem gondolta komolyan, akkor gyorsan tűnj el, mert számító csalóval van dolgod. De ebben nem hiszek.

2015. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 omba ***** válasza:

Igen, időpazarlás:


" Nem költöztünk össze, bár annak okát se tudom"


"Az eljegyzést teljességgel elutasítja"


tehát vagy nem hajlandó (képes) őszintén beszélni veled a jövőtökről, ah meg igen, akkor elutasít.

Hát mire várnál?

2015. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondoltam volna hogy ezt itt kérdezed meg, és nem velem beszéled át!
2015. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 omba ***** válasza:

9-es, ha tényleg te vagy, hát nálad már próbálkozott erről beszélni:

"Az eljegyzést teljességgel elutasítja, mondván hogy ő nem érzi magát rá készen, ilyen meg se fordult a fejében."


Na, nem baj ez, csak akkor ne pazarold más életét.

Arra ott a tied.

2015. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!