Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért váltok ki mindig szekálá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért váltok ki mindig szekálást a társaimból?

Figyelt kérdés

nő vagyok. nem tudom, hogy van ez, de elkezdek egy párkapcsolatot, és az elején kedves a másik fél, majd akár hónapok múlva elkezdődik egy olyan, hogy beleköt mindenbe, szekál, kijavít, hülyének néz a másik ember. Jelenleg, bár már nyilván nem sokáig, megint egy ilyen kapcsolatban vagyok. Pont azért kezdtem bele, mert a férfi annyira kedves, odaadó volt, mindent megtett értem. aztán most kezdődtek ezek a dolgok, és tegnap már az elviselhetetlenségig fajult. segítek neki, és mindenbe beleköt, hogy ez nem jó, az nem jó. ha főzök, akkor nem jól öntöm ki a dolgot, vagy nem jól rakom rá a fedőt a fazékra, stb. ilyen abszurd dolgok, de folyamatosan, és hosszabb távon ez nem embernek való.

Az odáig oké, hogy így nem fogok vele maradni, csak az a kérdés, hogy én váltom ki ezt a másik emberből, vagy mindig ilyet választok, aki ilyen? Nem csak párkapcsolatban fordult elő, volt olyan is, hogy egy-egy barátnőmmel voltam utazáson és ők is hasonlóan viselkedtek.


2015. jún. 9. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán túl tökéletesnek állítod be magad az elején és mást várnak tőled, mint amit végül kapnak. Lehet, hogy te is szekálsz másokat vagy rosszul reagálsz, amikor veled teszik.
2015. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! nem hinném, hogy én szekálok másokat. az élni és élni hagyni híve vagyok. viszont azt nem tudom, hogy kéne a szekálásra reagálni.a jelenlegi barátommal sokat kísérleteztem, mikor láttam, hogy már napi rendszerességgel beszólogat. többször jeleztem hogy zavar, próbáltam humorral, próbáltam eljátszani neki, hogy mit csinál, hogy megértse, de csak egyre rosszabb lett a helyzet. tegnap már nem tudtam reagálni sehogy egy idő után, csak szótlanul csináltam a dolgomat tovább. igazából nem tudom, hogy hogy lehetne még reagálni, ami beválik.

azt vettem észre, hogy a szekálás miatt felnőtt létemre már kezdek félni dolgokat megcsinálni, hogy biztos rossz lesz, és úgyis beszól.

pl. meglepetésből csináltam vacsit, és azzal kapcs. is sok gondja volt. aztán az ő dolgait segítettem elpakolni (hatóságilag muszáj, sürgős, és ezért a beszólogatásai ellenére sem akartam otthagyni a pébe. meg ráadásul együtt lakunk, szóval nem tudok csak úgy lelépni a rossz helyzetből.) Rá tudnám fogni, hogy ő a hülye, és csak az ő hibája, ha nem hasonlítana a helyzet kísértetiesen korábbi helyzetekre, amik ugyanígy megtörténtek velem, csak más partnerrel/barátokkal. Tehát nyiván én váltom ki/ én keresem ezeket az embereket tudat alatt? vagy mindenkiből ki lehet ezt váltani?

2015. jún. 9. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nah, amit leírtál az a lehető legrosszabb. Ha próbálkozol többféle módszerrel ugyanannál az embernél, akkor határozatlannak mutatod magad, ez tilos. Próbálj mindig következes és határozott lenni: pl. valahányszor beléd köt, hogy az x dolgot nem úgy kéne csinálni, akkor azt mondod, hogy jó, akkor ezt te csinálod ezentúl és te fejezed be a kaját, ha olyan jól tudod. Következetesség és határozottság! Ez állattartásnál és gyereknevelésnél is be fog jönni. Még egy elrontott kapcsolaton is tud segíteni, ha a sarkadra állsz, bár lassabban lesz eredménye. A jelenlegi párodon gyakorolhatsz. Ha nem akarja befejezni a kaját, akkor képletesen vond meg a vállad és hagyd ott, nem baj, ha leég az étel.
2015. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké, nagyon köszi, ezt megpróbálom :)
2015. jún. 9. 13:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!