Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Egyes emberek nem is akarnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyes emberek nem is akarnak, vagy nem tudnak, mernek szakítani? (többi lent) 24N

Figyelt kérdés

Az egyik haveromról lenne szó.


Jó ideje érzem, látom is, hogy a kapcsolatával nincs minden rendben.

Miből gondolom? Mert nyit más lány felé


Tudom nagyon jól, hogy tetszik neki egy lány, nem nagyon beszél róla, de azért el-el kottyant dolgokat vele kapcsolatban. Vonzódik hozzá, ha nem lenne meg a bnője, mehetne a dolog. Hogy ezalatt szexet vagy többet értett, nem tudom, de mikor láttam őket csevegni, tipikus bamba tekintetet produkált.


Volt, hogy direkt megjegyezte, mikor nem is kérdeztem, hogy köztük a bnőjével minden okés. Erőltetettnek tűnt, de ő tudja.


Viszont egy ideje elég fura. Panaszkodik nekem. Mesélte, hogy beszélgetett a lánnyal és sajnálja, hogy nem ilyen barátnője van. Csak pislogtam.


Tudni kell, hogy én eddig nem igazán kérdezgettem, részben mert úgy tűnt okés minden, faggatózni meg biztos nem fogok, nem is szeretek igazából.


De most kibukott és csak mondta, meg mondta, kérdezni sem kellett.


Kicsit olyan volt, mint aki valami fogadalmat kötött a mostani bnőjével, mert mikor rákérdeztem, hogy miért nem szakítasz, kitérő választ adok. Mintha a lelkiismerete nem engedné...


Komolyra tervez, esküvő stb. De mivel a kapcsolat vérzik lelki okokból, amit máshol meg megkap, hát így nem tudom mi fog ebből kisülni.


Sajnálom szegényt, mert rendes srác, 15 éve ismerem. Sokat tanul, orvos lesz. De nem igazán foglalkozik vele a bnője, nem támogatja.


Úgy vettem ki a szavaiból, hogy húzna a másik felé, mert olvadozott, meg azt mondta, ha nem ez lenne a szitu, menne a dolog. De akkor miért nem szakít? Miért jó egy rossz kapcsolatban? Mi jó van neki a folytonos panaszkodásban?


Nem merek én se mindent kimondani, mert nem akarom befolyásolni.


5 éve vannak együtt.


Szerintetek nem is akar szakítani, vagy csak fél, sajnálja a bnőjét?


Mert én szívesen meghallgatom, de az önsajnáltatás nem gyógyír. Elpanaszkodja nekem magát, meg a lánynak is érzelmeskedik, de folytatja tovább az önmarcangolást...


Még fogunk lelkizni erről, hogyan segítsek rajta? Adjatok valami tanácsot. Mit akarhat igazából?


2015. aug. 5. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ja szerintem fél szakítani, túl sok minden köti őket egybe.
2015. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen férfi típus. Ő az aki nem képes hűséges maradni, ezért tudat alatt már egy eleve problémás kapcsolatban akar megrekedni mert innen már remek kifogás lesz neki mindig a csalásra "már az elején sem működött jól/nem tudom, miért maradtam vele/sajnáltam/jött a gyerek" stb. És szépen megindokolja magának is, miért csalj a a párját akit egyébként "szeret".

Mert ha a lángoló szerelemet választja és ott bukik ki, hogy nem képes a hűségre, ő lesz a szemét, de így nem. Ezek a férfiak valójában nem bíznak magukban, a saját állhatatosságukban, hűségükben, ezért szoktak "csapdába esni".


Persze lehet, hogy a te barátod nem ilyen, kérdezd meg, miért van a barátnőjével még mindig és nem érzi-e ezt a viselkedést megcsalásnak. Nem panaszkodni kell hanem rendezni a problémákat, ha nem megy, akkor lépni.

2015. aug. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is féltem, és sajnos megvártam, míg teljesen elidegenedünk. Nem szép elválás volt, felgyűlt a sok negatívum... De a vége úgy is az lett, szakítás. Csak előbb kellett volna....
2015. aug. 5. 22:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Ő magát rendesnek, hűségesnek tartja. Nem én leszek az, aki ezt megcáfolja...:( Vívódik, azt hiszi azzal, hogy szakít, összeomlik egy nagyon szépen felépített élet...a jövőképe.
2015. aug. 5. 22:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit olyan volt, mint aki valami fogadalmat kötött a mostani bnőjével, mert mikor rákérdeztem, hogy miért nem szakítasz, kitérő választ adok. Mintha a lelkiismerete nem engedné... "


Legutóbb egy 37 éves férfival beszéltem erről, ebből az sült ki, hogy gyakorlatilag az anyjának/környezetnek/családnak választotta a feleséget megfelelési vágyból, hogy leszerelje őket - leginkább az anyját saját magáról.

Ezek a fiúk nincsenek készen arra, hogy megvívják a harcot a saját szüleikkel a saját territóriumukért, a saját választásaikhoz való jogukért.

És még arra is "szolgál" ez a feleség, hogy gyereket szüljön neki. Általában hagyományos családmodell van a feleségnek választott nők fejében. Nem úgy a szerelmi társéban! Ő az igazi égő lelkű, eleven elméjű, nyughatatlan, mozgékony örökmozgó kiváncsi mindenlébenkanál aktivista forradalmár!:)

És a fiúnak tényleges vágya, hogy apa legyen. Csak nyugiban akar élni, és ne kelljen megküzdeni semmiért.

Ez az érzelmi háttere a dolognak.

2015. aug. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És hogy mit tudsz segíteni? Tudok ajánalni flmet, könyveket, amik a kérdéskört és az ő lelki válságát taglalják.:) De kevés tisztán látni, mit kellene lépni, ha ÉREZNI nem azt érzi, hogy meg akarja lépni.
2015. aug. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!