Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért nem sikerül ténylegesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem sikerül ténylegesen továbblépnem?

Figyelt kérdés
Már 2,5 éve, hogy szakított velem (közel 3 évig voltunk együtt). Azóta volt egy kapcsolatom (1,5 év), de valójában állandóan az előzőhöz hasonlítottam magamban, és sokszor Ő járt a fejemben. Ha valaki még meg is tetszik, a második gondolatom újra az, hogy ez sem lesz valódi. Rögtön Ő ugrik be, tudva, hogy (pontosan) olyan nem lesz. Mit tegyek? Felőröl már. 23/F

2015. okt. 18. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán mert életed nagy szerelme volt.Tanácsom,hogy ne a múltban élj.
2015. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű dolog én is hasonlóban vagyok!

2 dolog lehet!

- Vagy visszaszerzed

- Vagy továbblépsz!

24F

2015. okt. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Drága Hős Szerelmes Lovagok, kezdjetek egy kis önismerettel, a szakításnak ugye oka volt, vagy ti, vagy a nő, vagy mindketten. Az első szerelem egyébként mindig nagy nyomot hagy az emberben. Ha túl vagytok a magatok megismerésén és értékelésén pozitív és negatív oldallal egyaránt, a hőn szeretett nővel való kapcsolatot is gondoljátok át, értékeljétek. Ha még mindig tökéletes álomnő marad hát akkor hajrá és szerezzétek vissza, ha úgy gondoljátok hogy neki is a legjobb veletek. De még egy visszaszerzett kapcsolat is teljesen más lesz ám, nem ugyanaz. És a közben megbántott lányok között lehet hogy ott volt a valódi nagy ő csak nem értékeltétek, mert egy álomba kapaszkodtok. És lehet hogy ugyanilyen sebet ejtettetek rajtuk, mint rajtatok az a bizonyos lány. 23/N
2015. okt. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Odáig én is eljutottam, hogy nem szerencsés a múltban élni, de valamiért mindig vissza-visszatérek ezekhez a gondolatokhoz és érzésekhez! Tökéletes álomnő? Olyan nemlétezik. Ő sem az. Voltak gondok a kapcsolatunkban, de főként én hibáztam sokat. Gyerekek voltunk szinte még, én pedig kerestem önmagam. Sok apróságért veszekedtem vele. Persze már megbántam, bizonyára mindketten sokat változtunk. Nem is ez volna a lényeg, hanem, hogy érzelmileg nem tudok túllépni. Másik városba költöztem, volt kapcsolatom (végül abban engem döftek hátba). Valahogy az van bennem, hogy ha ennyire összeillettünk (mert igen), és mégis tönkrement (tettem), akkor mégis hogyan bízzak abban, hogy hosszútávon működjön egy kapcsolat (a hosszútáv ez esetben az együtt öregszünk meg). Akármennyire is lefoglalom magam előbb utóbb mindig visszatér a gondolat, s az érzés. Szóval a kérdés erre irányul: mit csináljak, hogy ez az érzés elmúljon, vagy legalább elviselhető legyen? 2,5 év után már inkább beteges, hogy ennyire meggátol a jövőmben.
2015. okt. 18. 16:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Amire elfelejtettem válaszolni: Néha úgy érzem, hogy jó lenne újrakezdeni (pont azért, mert merőben más lenne, de mégis Ő), máskor pedig úgy, hogy sohasem tudnánk megbízni egymásban. A visszaszerzés egyébként sem nagyon lehetséges, elég távol kerültünk egymástól az utóbbi években (mindenféle szempontból). Az önértékelés pedig erőteljesen meg volt, tisztában vagyok vele, hogy mit rontottam el, már arra is sikerült rájönnöm, hogy mi lehetett az oka. A következő kapcsolatomban már igyekeztem is, hogy ne kövessem el újra ezeket a hibákat. Valamint azt is kielemeztem, hogy mi mindent kaptam a kapcsolattól. Szóval minden adott a továbblépéshez. Mégsem megy.
2015. okt. 18. 16:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, így már árnyaltabb a dolog, sajnos sokszor a hosszú idő is kevés. Lehet, hogy azért sem tudsz az érzéstől megszabadulni, mert félsz hogy megint ugyanúgy elrontod. Ettől nem kell félni, ugyanazt a hibát nem fogod elkövetni. Esetleg hagyj még egy kis időt magadnak, és tényleg próbáld meg tudatosan azokat a gondolatokat, amik felmerülnek az ex-eddel kapcsolatban lezártként tekinteni. Értem ez alatt azt, ha pl.: jön a gondolat hogy milyen jó lenne vele, próbáld magadnak átformálni, jó volt vele.
2015. okt. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez a félelem lehet, hogy tényleg bennem van. Köszönöm a válaszodat!
2015. okt. 19. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Hasonlít ez az egész kicsit nekem is a volt kapcsolatomra...kicsit énis így vagyok mint amiket leírtál itt...nemtudom viszont a volt párom h gondolja...meg h szeretné ezt az egészet újra máshogy v sem...
2015. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!