Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerelemből lehet barátság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelemből lehet barátság?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést feltettem már egyszer, de nem arra vonatkozóan kaptam választ, ahogy gondoltam, ezért átfogalmazom. Arra lennék kíváncsi, hogy a helyzetünkben lehetséges-e, hogy egyből átalakult barátságra. Hogy ő úgy érzi, hogy ez nem szerelem, hanem barátság? És a barátom akar maradni? (Tehát nem az, hogy hónapok, évek múltán lehet-e barátság ebből, hanem, hogy lehet, hogy ő már a kapcsolat alatt így érezte, hogy baráti a viszonyunk?)

4 évig voltunk együtt, párom szakított mondván, hogy nem érezte úgy meg tudna meg akarna tenni már a kapcsolatért valamit is, egy a munkahelyünk, mindennap találkozunk. Mint kiderült rokonoktól szenved. Nagyon rossz neki, hogy nap mint nap látjuk egymást és nem beszélünk. A minap interneten elkezdtünk, és mondta, hogy neki nem ment a párkapcsolatos dolog, de nem vagyok közömbös neki, szereti aki vagyok, csak a párkapcsolat nem ment. Eléggé ragaszkodik a barátsághoz, mert neki egyébként nagyon rossz. De akárhogy is, nem akar velem lenni.

Miért akar ennyire a barátom lenni? Miért ilyen szar neki?

Ha barátom akar lenni, annyira hogy beszélgetünk minden este órákat, akkor az átalakulhat számára?

Egyáltalán mit érezhet? Nagyon nem akar velem összejönni, de nélkülem szenved, ezért akarja hogy beszéljünk.



2016. ápr. 14. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szenvedett melletted, akkor mi a francot akar még beszélgetni veled?
2016. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó kérdés. Elvileg, a természetemet nem viselte el (hogy hisztiztem, meg nem értettem vele egyet sokszor), de emberileg szeret. Mert kedves vagyok, jó lelkű stb....

És most szenved, hogy szakított velem, mert azért fáj neki, csak 4 év volt. Meg hiányzok, de nem akar velem lenni, csak a barátom. Mert a "párkapcsolatos dolog nála elmúlt".

2016. ápr. 14. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát sztem kötödik hozzád. S könnyebb neki ha teljesen nem kell megszakitani az összes köteket, felégetni az összes hidat. A barátság az egy nyugtato tény, mert beszélhet velef. Kérhet töled segitséget. Valoszinüleg tényleg már nem szeret. De nehéz rögtönminden kapcsolatot megszakitani veled. Hisz 4 évig együtt voltatok.

Csak akkorvágjbele ha te is tudsz rá igy tekinteni

2016. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Szerelemből nincs barátság jegyezzétek már meg.

Ha már az egyik félnek rossz a szitu, akkor ott nincs semmilyen barátság, nem lehetséges, érzelmileg nem ott van, ő még akar valamit.

Általában az szokott lenni, hogy az egyik fél szakít valamiért, de lelkiismeret furdalása van és akkor bejön ez a barátság téma. Egyrészt, hogy meggyőződjön arról, hogy jól viseled a dolgot, másrészt meg ha te ezekután közelítesz felé, akkor védekezhet azzal, hogy te akartad újrakezdeni és nem úgy jön le a dolog, hogy megbánta és visszakozik. Esetek nagy részében ez szokott lenni.

Ha együtt dolgoztok és minden nap látjátok egymást, akkor csak a legszükségesebb mértékig kell dumcsizni, köszönni.

2016. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az utóbbi hozzászóláshoz annyit, hogy én is gondoltam erre, hogy lelkiismeretfurdalás és miattam, sajnál, és nem akarja hogy rossz legyen. De ő igazábol...tehát kérdezte tőlem hogy hogyan lenne a legjobb nekem? És h szerinte nem lenne jó ha nem beszélnénk. Megkérdeztem mit ért beszélgetés alatt (köszönés, normalis viszony), de nem ő beszélgetést ért alatta, mert tudni akarja, hogy mi van velem, mert azért "nem vagyok közömbös". Ha azt momdtam volna, hogy ne beszéljünk tiszteletbe tartja, de ő szeretné annyira a beszélgetést, miatta van, neki annyira rossz, nem mert engem sajnál. Mert igen van az a véglet, hogy sajnálja az ember a másikat és ezér akar jóba lenni, segíteni.
2016. ápr. 14. 13:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Ő már nem szerelmes. Ez biztos, mint ahogy az is, hogy már nem is lesz. Ez sajnos el kell fogadnod. Mivel Te vagy ebben az egészben a szenvedő fél, neked kell eldöntened, hogy baráti viszonyba belemész-e. Szerintem ne tedd, mert csak szenvedés lesz belőle.
2016. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Te tudod mi a legjobb neked, nem tudom mennyire visel meg a dolog. Tapasztalatból azt tudom ajánlani, hogy ne beszélgess vele, csak köszönj neki, és mutasd felé, hogy nem utálod, nincs semmi bajod vele, csak egyszerűen amit kér, az nem lehetséges. Ne arra használjon fel, hogy az ő lelkiismeretét jobbá tegye, vállalja a következményeket.

De nem értem, hogy miért akar ennyire a közeledben lenni? Azt gondolom, hogy visszakozik, de nyílván nem ő fog lépni ezügyben.

2016. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még mindig nem mondtad meg, hogy hány évesek vagytok? Lehet privátban is.
2016. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!