Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakított velem a barátnőm,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakított velem a barátnőm, de én még mindig szeretem. Hogyan tudnám mégis feldolgozni, és túllépni rajta?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hosszú, de kérlek csak akkor válaszolj, ha végig olvastad!

Ő azt mondja, már nem érzi ugyanazt, amit régen (2 éve voltunk együtt), és már nem hiányzom neki annyira, habár azt állítja még mindig szeret, de már egyszerűen nem ugyanaz szerinte. Emiatt úgy döntött, hogy már nincs értelme tovább csinálni, de én egyszerűen nem tudom elképzelni az életem nélküle.

Egyébként én 22 éves egyetemista vagyok, ő 17 éves középiskolás, és elég messze lakunk egymástól, így körülbelül 2 hetente tudtunk csak találkozni, közben Facebookon írogattunk leginkább, de pl. nyáron volt, hogy egy hetet is együtt voltunk egyszerre, sőt egyszer nyaralni is voltunk együtt.

Először 1 hete mondta, hogy már szakítani szeretne, ekkor még meggyőztem, hogy próbáljuk meg, ebbe bele is ment, de most már azt mondta, hogy véglegesen szakítani akar, mert ez nem működik, és ő már nem ugyanazt érzi, mint régen. Ennek ellenére ő továbbra is szeretné tartani a kapcsolatot barátilag.

Én is szívesen tartanám a kapcsolatot, de egyszerűen nem tudom, hogy bírnám-e, szerintem nem tudnák rá csak barátként tekinteni, viszont azt sem szeretném, hogy ne beszéljünk többet.

Arra már nem látok esélyt, hogy mégis meggyőzzem, hogy folytassuk, és értelmét sem látom, de a szakítást sem tudom feldolgozni. Ehhez az is hozzátartozik, hogy nincsenek igazán barátaim, így gyakorlatilag minden élményem a barátnőmhöz kapcsolódik, neki mondtam el minden problémámat, vele voltak közös programjaim, és egyszerűen azt sem fogom kibírni, hogy ezek hiányozni fognak az életemből.

Az sem megoldás, hogy új barátnőt keresek, aki elvonja a figyelmemet erről, mert egyrészt még mindig a volt barátnőmet szeretem, és nem szeretnék egy lányt sem kitenni annak, hogy csak pótlékként legyen jelen az életemben, másrészt pedig amúgy sem vagyok az a típus, aki könnyen ismerkedik, és könnyen talál magának lányt.



2016. dec. 4. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy nehéz, de kénytelen leszel a döntését elfogadni. Nem tartom jó ötletnek a további kapcsolattartást, mert ez megnehezíti a még mindig szerelmes fél számára, jelen esetben számodra, a lezárást. Hidd el, hamarabb helyrejössz, még, ha hirtelen fájdalmasabbnak is tűnik, ha egyáltalán nem tartjátok a kapcsolatot. Nem kell azonnal új barátnőt keresni, inkább találd meg újra önmagadat (előtte is volt életed, voltak boldog pillanataid). Ha ez megvan (fél év, egy év), újra alkalmas leszel a párkapcsolatra. Fel a fejjel!
2016. dec. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyjából egyet is értek veled, csak az a probléma, hogy pont hogy nem volt előtte boldog az életem, és teljesen megváltozott annak hatására, hogy járni kezdtem vele. És egyszerűen nem szeretnék visszasüllyedni abba az állapotba, főleg, hogy most már tudom milyen ha tényleg boldog az életem, és ha van valakim, akire számíthatok. Előtte is boldogtalan voltam, de legalább többé-kevésbé el tudtam viselni, viszont most, hogy már tudom milyen igazán boldognak lenni, így már nem tudnám újra elviselni.
2016. dec. 4. 17:29
 3/7 anonim ***** válasza:
találj mást, foglald le magad
2016. dec. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az önbizalomhiány és önzés keveredése. De higgy a mondásban: Ahol bezárul egy ajtó, ott mindig kinyílik egy másik.
2016. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Haver én is hasonlóan jártam..1 év és 8 hónapot voltunk együtt.. nekem is a barátnőm hasonlókat mondott. én 20 vagyok , ő 18

Én is ugyanugy szenvedek, én is neki mondtam el minden problémát, minden majdnem ugyanaz amit leirtám.

Én próbálom lezárni, de tényleg nagyon nehéz..

Utolsó gondolatod is ugyanolyan mind az enyém..én sem ismerkedek könnyen stb.

Ha ez megnyugtat sok mindenben hasonlítunk ahogy levettem , és egyformán szenvedhetünk :)

Ha van kedved beszélni írj

2016. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 stewie200 válasza:
En ugyan igy vagyok..
2016. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező és Kedves válaszadók!


A kérdés feltevése óta lassan 4 év telt el... én viszont jelenleg, 18 évesen, ugyanebben a szituációban vagyok...

Esetleg tudnátok pár tanácsot adni?

Nektek mi és hogyan könnyítette meg az életeteket, a továbblépést?

2020. szept. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!