Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért nem tudok túllépni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok túllépni a dolgon?

Figyelt kérdés
Két éve lapátra tettek egy közel 10 éves kapcsolat után. Sajnos az elválás nem volt szép, hiszen megcsalt a nő, ráadásul úgy cserélt le, hogy a környezete azt hitte még velem járt, miközben más mással volt. Ezután persze ment a sárdobálás a részéről kb 1 éven keresztül - mindennek elmondott, holott én tehettem volna neki szemrehányást, amit nem tettem. Ezután gusztustalan lekezelő módon kioktatott, hogy ne keressem (nem kerestem egyetlen egyszer sem, csak színjáték volt a pasija felé). Igen ám, de én sajnos szerettem, amikor elhagyott és akkor is, amikor megcsalt. Hiába próbálkoztam másokkal, nem ment. Képtelen vagyok megbízni a nőkben, ugyanis attól félek, ha egy hosszú kapcsolatban így megtudtak vezetni, akkor egy újban miért ne tennék?! A lelkem mélyén talán még érzek az ex iránt, de soha nem tudnék megbízni már benne és ha találkoznék is vele, ritka lekezelő és talán bunkó is lennék vele. Hogyan lehetne ezt lezárni, átlépni a dolgokon és tiszta lappal kezdeni valaki mással?
2017. aug. 5. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy.
2017. aug. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Linó03 ***** válasza:
50%
Azért az szerintem túlzás, hogy sehogy, de biztos nem lesz egyszerű. 10 év sok idő, feldolgozni is kell majd idő. Most mondhatnám, hogy nem minden nő ilyen, meg lesz, akiben megbízhatsz, de nyilván ezt te is tudod, és egy kapcsolathoz különben sem tudni kell a bizalmat, hanem érezni... Én amikor nagyot csalódtam és teljesen befordultam, akkor a társaság segített. Először rossz volt kicsit, de aztán jobb. És nem szórakozásra gondolok, csak arra, hogy emberek között lenni, váltani pár szót, együtt sportolni vagy közösen dolgozni. Ez nekem lassanként, de helyreállította a mások iránti érzéseimet, és a bizalmamat vagy bizalmatlanságomat visszahozta a realitás keretei közé.
2017. aug. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

10 évet nem könnyű feldolgozni. Biztos annyira jó volt ez a kapcsolat még a végén is?


Az ember ilyenkor, mikor vége van, hajlamos a jóra emlékezni, és a jó emlékekben elmerengeni.

Miközben, ha most tehetnéd, és együtt lennétek, már nem lenne ugyanolyan,mint amire emlékszel...



(Azt mondják a szerelem 2-3 évig tarthat, ezután a kötődés és szeretet ami jó esetben van. Persze számomra nincs úgy különbség, mert nekem ugyanúgy tudna fájni egyik,mint a másik. De ezt csak érdekességképp,zárójelben.)


Idővel el fog oszlani a maradék kötődésed is felé.

Csak annyira figyelj, hogy ne húzd rá ezt az összes nőre. Sajnos már nem egyszer hallottam női kollégáimtól pl, hogy egy rendes pasit egy nő elcseszett ilyen téren, és azóta alkalmatlan kapcsolatra.


Valószínűleg az exedben már korábban megszakadt valami, csak valami miatt még benne maradt a kapcsolatban. Ezért fontos időben szakítani,elengedni a másikat, hogy ne ejtsünk még nagyobb sebeket. Ez sajnos viszont nem mindig megy így, pedig tényleg jobb lenne néhány esetben előbb elengedni, ha valami már nem működik, hogy ne ilyen véget érjen..

2017. aug. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ismerkednék azért a helyedben,előbb-utóbb jönne valaki aki normális,és a régi emlékeket felváltanák az új emlékek.
2017. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3-4

Ismerkedek én, csak hát a rossz tapasztalat miatt meg is reked a dolog ezen a szinten. Ott tartok, hogy már a harmadik lány esett belém, de nem tudom viszonozni az érzéseiket. Ráadásul annyira "tudatomnál" vagyok, hogy óhatatlanul is vigyázok...


Biztos annyira jó volt ez a kapcsolat még a végén is? -

Sajnos nem. A szakításunk előtti éven már volt egy csészealj reptetős botrány, de (azt hittem) mindent megbeszéltünk. Megbocsátottunk egymásnak és én tényleg mindent megtettem, hogy szép életünk legyen. A gond ott kezdődött, hogy Ő ezt az évet arra fordította, hogy legyen kivel kielégíteni a szexuális éhségét, miközben az érzelmi csapot elzárta és büntetett, mert nem mondta és nem is éreztette, hogy gond van. Ezért kértem, hogy ne vegyen születésnapomra semmit - meg is tette. Rá pár hétre kidobott, de úgy, hogy azt állította nem volt más a képbe. Utólag derült ki, hogy a szakításunk évfordulója előtt ünnepelte új kapcsolatának évfordulóját.



Az ember ilyenkor, mikor vége van, hajlamos a jóra emlékezni, és a jó emlékekben elmerengeni. - ez így van. Hajlamos a jóra, de tisztában vagyok az esendőségünkkel. Nincs hibátlan ember, amennyire Ő nem az, úgy Én sem. Csak Én olyannak fogadtam el amilyen, míg Ő ezt baromira nem mondhatja el magáról.



Idővel el fog oszlani a maradék kötődésed is felé.

Csak annyira figyelj, hogy ne húzd rá ezt az összes nőre. Sajnos már nem egyszer hallottam női kollégáimtól pl, hogy egy rendes pasit egy nő elcseszett ilyen téren, és azóta alkalmatlan kapcsolatra. - na itt a bibi. Sajnos szerintem nálam elérte ezt a szintet. Az egyik "hódolóm" meg is mondta, hogy elrontott ez a nő. Mert alapból vicces, kedves és közlékeny vagyok, de amikor az érzelmi részre terelődne a szó, akkor totál mereven elzárkózom, a fenti incidens miatt...

2017. aug. 7. 23:57
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Szabad annyit spekulálni még, hogy a szexuális kíváncsiságodat jól érzem, hogy te próbálgattad másnál először? ( a leírásod erre utal legalábbis, és hogy tüske volt benne emiatt)


Utólag már úgy is mindegy, én meg nem vagyok szent,csak kíváncsi voltam.


De ha ez volt a törés, hogy pl te csaltad meg, azt valaki könnyebben tudja feldolgozni, valaki meg egyáltalán nem tud túl lépni ilyenen.


Minden esetre valamiért igen megharagudott rád. Aztán ez lehet a kiváltó ok is, meg az ürügy is a későbbi kimenetelekre...


Ha viszont te is hibáztál, és eltörtél a másikban valamit, (és ennek hatására viselkedett a nő, úgy, ahogy), kár lenne magadat még azzal is szívatni, hogy emiatt a nőkkel vagy bizalmatlan.

Tanulni kell a hibákból.

2017. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elég sok idő eltelt, de a probléma gyökere nem változott. Egyszerűen képtelen vagyok megbízni a másik nemben. Megy az udvarlás, beszélgetés, ismerkedés de az érzelmi sebezhetőséget továbbra sem tudom kiépíteni. Aki túlságosan ragaszkodni akar hozzám, azt leépítem (tudat alatt). Pl: kevesebbet találkozom vele, a munkámba temetkezem. A csavar, hogy nagyon szeretnék boldog párkapcsolatot, családot, társat - testi/lelki szerelmet, de így hogy...?


#3

Elnézést kedves hármas, csak most vettem észre, hogy még kérdést is kaptam - bő egy év után is ugyanazt mondhatom, mint tavaly írtam volna. Nem csaltam meg, volt két nagyon durva húzásom, egyikre sem vagyok büszke és ezzel a bizalmat valóban eljátszhattam. Azonban a szakításunk követően, (mert a megcsalásos kidobás előtti évben volt az is) új alapokra helyeztük a kapcsolatot. Őszintén megbeszéltünk mindent és én minden kérését figyelembe vettem olyan szinten, ami talán beteges is (virágot vettem havi szinten, elvittem rendezvényekre, a kedvenc előadójára - akitől dedikált könyvet szereztem neki, őszinte, nyílt voltam hozzá). Viszonzásként (mint utólag megtudtam) kreált egy kamuprofilt, hogy a saját igazi oldalán flörtöljön, ezzel féltékennyé tegyen. Szakítás után néhány hónappal vágta az orrom alá, hogy nem is létezik az a pasi. Ráadásul a szakítást megelőző hetekben minden hétvégén annál a családnál volt, ahol az új szeretője - csak a beismerésnél is hazudott (állítása szerint szeptemberben jöttek össze). A közösségi oldal pedig nem hazudik: augusztusban dobott ki, másnap már posztolt, hogy vacsorázni ment a sráccal. MAjd egy évvel később az évfordulós poszt volt ami homlokon vágott, mert az júliusra esett. Egyébként ugyanazokat a köröket futotta velem, mint az előzővel, az exférjével. Odahaza eljátszotta, hogy minden rendben, de a kilengései megvoltak. Ezt időközben, az apró jelekből raktam össze.

2018. nov. 29. 01:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz. Sokat segíthet.
2018. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!