Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit gondoltok, jól döntöttem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, jól döntöttem, vagy hagynom kéne neki még esélyt? Hosszútávú kapcsolatokban tapasztaltak véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden leírni a lényeget.

Komoly kapcsolat, részemről első nagy szerelem, 5+ év, jó ideje már együtt is éltünk. Voltak problémák, nyáron tetőzött a dolog, akkor mondtam ki, hogy én ezt így nem szeretném tovább. Akkor elkezdődött egy ilyen se veled se nélküled dolog.

Nem költöztünk szét egyből. Ennek anyagi okai is voltak, és én azért reménykedtem benne, hogy meg tudjuk oldani a problémákat. Voltak is erre irányuló próbálkozások, illetve kb 1 hónap után eljutottunk oda, hogy én megmondtam neki, hogy szeretem, szeretném folytatni, de csak ha ténylegesen hajlandó változtatni, mert nem akarok ezen a szívettépő fájdalmon újra átesni pár hónappal később. Félreértés ne essék, nyilván mindkettőnknek vannak hibái, nem egyoldalú dologról lenne szó, de én úgy érzem tudnék változni az engem érintő dolgokban, nem esne nehezemre. Ezt át akarta gondolni, logikus dolog, bár elvileg az 1 hónap alatt is folyton kettőnkön járt az esze. Közben persze frusztráló volt várni úgy, hogy egymás mellett éltünk, jobb és rosszabb pillanatok váltakoztak. Végül abban maradtunk, hogy kis távolságra van szükség, mert így nem megy, nem tudunk előrelépni.

Külön költöztünk, én jöttem el kb 1 hónapja. Már azt is nehezen élte meg, ilyeneket mondott, hogy ne nagyon rendezkedjek be, mert úgyis megyek hozzá nemsokára vissza, meg hasonlók. Az 1 hónap alatt is sokat találkoztunk, ő sem bírta nélkülem, nyilván én se, sok időt voltunk egymással, egymásnál. Mindezt úgy, hogy ő továbbra se bírta eldönteni, mit szeretne kettőnkkel. Folyton azt mondta, hogy tanácstalan, nem akar rosszul dönteni, elveszíteni se akar, mert szeret, de sok volt neki ez az egész, és nem tudja hogy meg tudjuk-e oldani, utána pedig nem akarja ő se pár hónap múlva elölről kezdeni az egészet.

Végül hét elején azt mondta nagy nehezen, hogy szeretné velem folytatni. Számomra az egész újrakezdésnek a legelső lépése az lenne, hogy üljünk le, és akár több részletben, de mindent beszéljünk át, ki hol hibázott, mit szeretne a másiktól, hogy kéne megoldani, vagy egyáltalán tudunk-e még tervezni a másikkal... Enélkül elképzelhetetlennek tartom a dolgot. Korábban próbálkoztunk vele többször, viszont mindig kudarcba fulladt, jó ideje már leginkább az ő részéről. A héten is, mikor közölte velem, hogy folytassuk, mondtam neki, hogy akkor beszéljük meg a dolgokat. Ismételten nem ment, egy idő után már neki nincs türelme hozzá, meg amúgy se egy beszédes típus, stb...

Ma megint azt mondta, hogy tulajdonképpen még mindig nem tudja, mi legyen, tartsunk egy kis távolságot, mondjuk 1 hetet ne beszéljünk. De ezt eddig se tudta tartani, nem csak mindig én mentem utána, sokszor ő ajánlotta, hogy itt alszik, vagy nem megyek-e át hozzá hétvégére.


Nem értem. Nem hiszem el, hogy ha ennyit gondolkodott, akkor idestova 3 hónap alatt nem bírt dűlőre jutni, hogy mit akar. Szerintem ennyi időnek elégnek kéne lennie, még ha találkozunk is. És nem értem azt se, hogy miért esik ennyire nehezére, hogy megbeszéljünk mindent.

Mára végképp elegem lett ebből az egészből, így megmondtam neki, hogy ha ennyi idő alatt nem tudta eldönteni, vagy ennyire gyáva hogy bevallja, már nem akarja ezt, akkor tessék, lezárom én, mert ezt a bizonytalanságot nem bírom már elviselni.

Ezt többnyire komolyan is gondoltam, de persze nyilván bennem még mindig kavarognak a dolgok. Így érdekelne más véleménye is, hogy jogosan várom-e hogy ennyi idő alatt azért valamit döntsön, vagy nem vagyok elég türelmes...

Persze tudom tudom, fiatal vagyok (23), találok mást. Nyilván találhat az ember mást, viszont én őt szeretem, más most nem igazán érdekel. És továbblépni is könnyebb lenne, ha tényleg legalább tisztességesen megpróbáljuk helyrehozni. Nekem ért volna annyit ez az 5 év.

Köszönöm, ha végigolvastad :)


2017. okt. 6. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Hagyd a fenébe, csak kikészít téged! Gondolj bele, ilyen fiatalok vagytok, 5 éve együtt és így viselkedik. Mi lesz később? Ha esetleg lesz egy gyereketek, (bár nem tartom valszínűnek, hogy ez a kapcsolat odáig valaha is eljutna) és majd akkor jön rá, hogy ő nem tudja, hogy mit akar és menjetek külön egy időre... Nem látom semmi értelmét ennek a vívódásnak, csak tönkremész. Jobban jársz, ha szakítasz és nem szenvedsz tovább és tény, hogy nagyon fiatal vagy, kihevered és találsz egy normálisat.
2017. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Hasonló helyzetben voltam, mint te (csak mi nem laktunk együtt). A kapcsolat nem volt a legjobb, de bíztam a változásban. Barátom szakított, majd másnap írt, hogy hülyeséget csinált, próbáljuk meg újra. Belementem, majd két hét huzavona következett, mert nem tudtam, mi legyen. Végül én mondtam ki a végszót.

Ha nálatok három hónap alatt se sikerült dönteni (negyed év alatt!!!), akkor valószínűleg csak gyáva kimondani. Én is hagytam volna a csodába. Bár tudom, hogy most nehéz, én iscsak kb egy hónapja vagyok szingli, de jobb így. Kitartást.

21N

2017. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Igazából én itt egyedül abban látom a hibát,hogy nem tudtok rendesen kommunikálni. Számomra teljesen megoldhatatlan dolog,ha valakivel nem lehet megbeszélni dolgokat. Ez most azt okozta,hogy nem tud magán változtatni,mert nem hajlandó megbeszélni. Ha nem beszéli meg és nem változtat,akkor ez eljut(ott) oda,hogy a kapcsolat élhetetlen.


Megértem Kérdező,hogy nehéz neked. Első szerelem,ráadásul 5 év... Biztosan nagyon nehéz,de ne menj tönkre egy ilyen mérgező kapcsolatban. Ugyan azt nem írtad le min kéne változni,de feltételezem,hogy nem csak ezzel van gond. Nehéz ügy,viszont mostmár hagynod kellene... A se veled se nélküled féle kapcsolat nem tesz jót senkinek.

2017. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ő már nem akarja lekötni magát veled, viszont a megszokás és az új iránti félelem miatt nem enged el téged. Ha szeretne, akkor pár hét külön töltött idő után számára egyértelmű lenne, hogy nem akar elveszíteni, nem így hogy hónapok után is csak vakarózik hogy mi legyen... Sajnos azt kell mondanom hogy ő nem szeret téged, ragaszkodik hozzád mert megszokott és hogy ne legyen egyedül, de ez valószinüleg csak addig tartana, amíg nem talál mást aki felkelti az érdeklődését. Jól döntöttél és igazad volt, most nagyon rossz lesz neked, sajnálom.
2017. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Nekem már a szétköltözős rész is sok volt. Ha valóban kölcsönösen szeretitek egymást, akkor egyrészt nem fajult volna idáig a dolog, másrészt meg tudtátok volna beszélni. Nekem inkább úgy tűnik, hogy megszokásból nem tud elengedni.
2017. okt. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud kommunikalni es szemmel lathatoan nem is akar. Neha a bizonytalansag a legrosszabb. A helyedben en is ezt a dontest hoztam volna meg.
2017. okt. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyet értek a többi válaszolóval. Szerintem kötődik hozzád, és megszokásból nem igazán tud elengedni, de már annyira nem is akarja, hogy tegyen is érte, hogy jobb legyen.

És tök igazad van, nem vagy türelmetlen, ha 3 hónap alatt nem sikerült megoldani a dolgokat, akkor añak már annyi. Fiatal vagy ahhoz, hogy egy ilyen semmilyen kapcsolatban sinylődj.

Egyébként arra hogy reagált hogy végleg le akarod zárni?

2017. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)

Sajnos én is úgy gondolom, hogy már nem szerethet, nem tudom, miért hagytam eddig ámítani magam. Olyan nagy reakciója nem volt rá egyébként, azon kívül, hogy továbbra is a +1 hetet mondta beszélgetés- és találkozásmentesen, hogy gondoljam át, adjak még neki ennyit. Ez a nagy megoldása. Pedig eddig is folyamatosan ez ment, nem először süti el, hogy csak még 1 hét, csak még 2 hét gondolkodásra van szüksége. Illetve ma megkaptam, hogy azért ilyen nehéz döntenie, mert mi a garancia rá, hogy bármi is változni fog... Amit azért volt vicces hallani, mert részletekbe ugyan nem fogok belemenni, túl sok minden történt mindkettőnk részéről, de pont hogy mögötte áll sok megszegett ígéret. Szóval nyilvánvaló, hogy ő nem akarja megoldani ezt az egészet.

Persze fáj nagyon, leginkább most az (a felismerésen kívül persze, hogy már nem szeret), hogy számára nem volt elég értékes az együtt töltött idő, és engem sem tart annyira, hogy legalább egyenes legyen velem. Holott az előző barátnője szintén 5 év után megcsalta, majd a másik pasiért elhagyta, ráadásul egy ingyenélő is volt szó szerint, és mégis, ott tudom, hogy mennyire kapálózott még a csajért, meg ilyeneket írt neki, hogy ők pedig egymásnak lettek teremtve... Valamit biztos nagyon elronthattam, ha őt még ezek után is tudta szeretni.

Na de abbahagyom most már a siránkozást, tényleg köszönöm mindenkinek a válaszokat, legyen szép napotok!

2017. okt. 8. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!