Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Apám elhagyta anyámat egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apám elhagyta anyámat egy fiatal nőért, anyám pedig alkoholista lett. Hogyan segítsek anyámon?

Figyelt kérdés
Sajnos ezután anyámat a munkahelyéről is kirúgták. Én próbálok segíteni anyámnak, de egyszerűen képtelenség. Ha ez így megy tovább, lassan a temetésére kell készülni. Apámat egyáltalán nem érdekli a dolog... Neki csak a 25 éves nője számít jelenleg semmi más.
2017. okt. 29. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Ha apád elhagyta anyádat, annak valami oka volt, lehetséges, hogy már akkor ivott.


De ha valaki ilyen ürügy miatt lesz alkoholista, akkor annak csak tényleg ürügy kellett.


Segíteni csak úgy tudnál rajta, ha egyrészt beismeri, hogy alkoholista (amit nem szoktak, hanem megmagyarázzák, hogy miért isznak), és hajlandó kezeltetni magát.


Más senki nem tudja leállítani, csak ö saját maga.


Apád nem végképp nem tudna semmit tenni, mégha akarna is, de ha emiatt (is) hagyta ott, akkor végképp érthetö a dolog.

2017. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Segíteni tudsz, de ahhoz az kell, hogy hajlandó legyen igénybe venni valamilyen kezelést. Ha ezt elutasítja, semmit sem tehetsz. Igen, vannak, akik belehalnak abba, ha a házastársuk elhagyja őket.
2017. okt. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos nem tudsz. Ez anyádon múlik, egyáltalán nem kötelező alkoholistának lenni egy válás után. Az a baj, ha már valaki függő, akkor már módosult az agya, és ezt nem látja be.


Megmondhatod neki, hogy te mit érzel, és elkísérheted pszichiáterhez és anonim alkoholistákhoz. De ha ő nem akarja igazán, akkor megette az egészet a fene.

2017. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1#, Mindenki nevében kérlek, ne válaszolj ilyen kérdésekre.


Össze kell fogj családdal s akár egyedül vagy, akár 20an vagytok, életbe kényszeríteni, hogy lássa azt, ne erre figyeljen. Ahogy látom, pár év alatt feldolgozható neki ez.

Alkoholizmusát tudjátok szabályozni, míg ezt teszitek.

Lehet érdemes lenne egy közbelépést szerveznie depressziója ellen, az elején.

Ezt akár egyedül is megteheted, de szívesen segítek előkészülni, akár ott is lehetek.

2017. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Testvéreid vannak vagy esetleg anyukad részéről aki segít neked??

Sajnos sok férfi lép le fiatalabb , csinosabb nővel , lánnyal ez azért van mert elhanyagoljak a férfit több kell mint ami van, ez a szex.

Tudom ez nem oldja meg a problémáidat , sajnálom. 😭

Volt az én családomban is alkoholista, iszonyatos dolgokat éltem át minden egyes nap 😂

2017. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

-érdemes anyukád életébe valami célt csempészni, ami motiválja. Ez lehet a kert gondozása is alap esetben. Új hobbi, vagy egy konkrét celkitűzes, ami megtetszik neki.

-egy új háziállat pl kistestű kutya erős terápiás segítség lehet.

-barátokat, támogató ismerősöket keresni akik akár a szimpla példaadással segítenek, húzóerőt jelenthetnek édeanyának, hogy lelkileg talpra álljon

-utazni. Ha nincs rá pénzetek, a környékben kirándulni, kimozdulni, új helyszíneket látni. A gyász feldolgozásban is ez segít

-segítséget keresni a házimunkához, gyerekneveléshez ideiglenesen. Amíg rosszul van szegény, elkelhet a testvére, anyukája, rokona, szomszédja segítsége. Ez ráadásul beindíthatja az életösztönt, mert 'nehogy már helyettem csinálják az én dolgom'. Plusz: a gondoskodás feltölti a szeretettankját, szeretve fogja érezni magát

-te is foglalkozz magaddal, ne tölts minden percet anyukád közelében, mert ez is beszűkíti a lehetőségeiteket

-ha fennáll annak veszélye ha a szülő alkoholizmus miatt nem képes megfelelően gondoskodni a kiskorú gyerekeiről, elvehetik tőle a gyerekeket. Nem tudom hány éves vagy de gondolom nem ez a célod, hanem inkább anyával maradni és segíteni neki.

-ha a bántalmazás veszélye is fennáll, vagy ha tenyleg súlyos anyukád nemtörődömsége, érdemes lehet a helyi családsegítő intézethez fordulni. Ez a segítseg igenybevevés meg nem jelenti azt, hogy a gyerekeket eltávolítják, hanem hogy szakemberek segítenek pl a leszokásban, segélyigénylésben. Ha leírod hol laktok utánanézek ez hol van nektek.

2018. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!