Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nálatok mi ad okot a szakításr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok mi ad okot a szakításra/elválásra a megcsaláson kívül?

Figyelt kérdés

2018. febr. 12. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha már nem érzem azt, hogy fontos lennék a másiknak. Akkor mindenképp megfontolom a dolgot.
2018. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha hazudik valami nagyobb dologban, nem egyeznek a jövőbeli terveink, pl. én elég családcentrikus vagyok, szeretnék később családot, gyerekeket, stb., ha a másik fél nem, az szakítóok lenne.

Ha nem dolgozna, nem lenne célja az életben, csak úgy élne bele a nagy világba..

Ha elkezdene a párom drogozni.

Hirtelen ezek jutottak eszembe, de biztos van még számtalan ok.

A szerelem egy dolog, kell, hogy legyen, de hosszú távon az még önmagában kevés egy kapcsolathoz. (Nem 2-3 évre, hanem 20-30, vagy még több évre gondolok itt.)


25N

2018. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A megcsalás. Nem a fizikai, a lelki. Nem feltétlenül másik nővel.

Én hitem és tapasztalatom szerint (és ez még változhat) azt vettem észre, egy párkapcsolat attól tud, igazán hosszútávú lenni, ha 1. hasonló a világnézet, 2. Megegyeznek vagy nagyon hasonlóak a CÉL-ok amiket az életben akarunk elérni 3. Őszinte kommunikáció


Ha ezekből egy változik vagy bennem, vagy benne - tehát megváltoznak a jövőben a céljaim - tegyük fel ő akar gyereket én viszont meggondoltam magam és mégsem akarok - akkor ez VÁLÓOK lehet.

2018. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%
Hülye kölykei az első házasságából feszítenék a húrt, ő pedig nem tudná rendezni a dolgokat.
2018. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Cigi, drog, rendszeres alkohol, bármilyen krónikus függőség, ha nem hajlandó dolgozni a kapcsolatért, barátkozik az exével vagy olyan nővel, akit talonba tart, nem sportol, nincs munkája (időszakos munkanélküliséget ne vegyük ide), anyuci pici fia, áthidalhatatlan szexuális különbségek, romantika teljes hiánya, túl kevés együtt töltött idő.


Ezek jutnak hirtelen eszembe.

2018. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Nálam az volt szakító ok amikor már nem tudtam semmit csinálni úgy, hogy ne lettem volna folyamatosan kritizálva. Semmi nem volt jó és mellé nulla tisztelet. Úgy gondoltam, hogy na azért ennél jobbat érdemlek.
2018. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Noblesse Oblige ***** válasza:

Ha elzárja magát előlem. Bezárkózik, kirekeszt az érzéseiből, gondolataiból és problémáink megoldásából.


Ha már nem tudunk egymással mit kezdeni.

2018. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

- bezárkózás (exnél megvolt nagyon durván)

- lelki megcsalás (ex simán beszélgetett a "barátnőmmel", szexuális életet, mindent, hogy ő mennyivel szebb, flörtöltek, stb.)

- hazugság

- agresszió bármilyen formája

2018. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezer oka lehet, hiszen a szerelem önmagában édeskevés egy jól működő kapcsolathoz. Pár példa, ami hirtelen eszembe jut:

Ha megbízhatatlan és olyan jellem, aki hajlamos hazudni vagy sunnyogni (bármiben, nem csak nőügyekben).

Ha féltékeny, bizalmatlan, korlátozni próbál.

Ha nem egyeznek a céljaink olyan dolgokban, amiben nem létezik komprimusszum (pl. gyerekkérdés).

Ha nem úgy bánik velem, ahogy szeretném - pl. nem tisztel, rendszeresen bunkó, megaláz, hideg és kirekesztő velem, szarik a vágyaimra (semmi olyan nem várnék el, amit magam sem tudok maximálisan nyújtani). Ha akár egyszer is kezet emel rám, akkor is azonnal vége.

Ha nincsenek ambíciói, céljai, lusta, motiválatlan, olyan típus, aki inkább az önsajnálatot választja, mint a kitartó küzdést.

Ha játszmázós, passzív-agresszív típus, aki hisztivel és duzzogással kezeli a konfliktusokat az őszinte, egyenes kommunikáció helyett.

Ha túl sok olyan elképzelésünk, igényünk lenne, amik nincsenek egymással összhangban (pl. egy túlzottan ragaszkodó típus, aki minden idejét velem töltené és boldogtalan, ha ez nem teljesül, míg én igénylem az egyedüllétet, külön programokat, egyedül utazást). Ezt mondjuk lehet kompromisszumokkal kezelni, de néha ez nem elég (tapasztalat), ilyenkor jobb elválni, senki kedvéért nem fogom megerőszakolni a személyiségem és ezt mástól se várnám el.

Ha függő, legyen ez drog, szerencsejáték, alkohol - ha felismeri és hajlandó szakemberhez járni, tesz azért, hogy gyúgyuljon, akkor mellette állnék, amúgy szakítóok.

2018. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elviekben (gyakorlatban fogalmam sincs, mert első párommal vagyok együtt, és nem adott még okot):

- erőszakoskodik, ver

- elhanyagol

- nagyon fontos dologban nem egyezik a világképünk, rosszabb esetben az elején beetet, hogy úgy gondolja, aztán később megpróbál rávenni az ellenkezőjére (házasság, gyerekvállalás, gyereknevelés)

- ha szándékosan durvább, ember vagy állat fizikai épségét vagy jólétét veszélyzetető bűncselekményt követne el

- megaláz mások előtt

- vminek a függője lesz, és nem hajlandó segítséget elfogadni

- nagyon durván elhanyagol

2018. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!